۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
کد مطلب : ۴۵۷۴۸
خطیب نماز جمعه شهرکرد؛

دشمن به دنبال ایجاد نا امیدی در جامعه است/مطالبه از دولت در دستور کار مردم قرار گیرد

دشمن با ایجاد شرایط خاصی بر بازار و ایجاد گرانی دنبال ایجاد ناامیدی هستند که نظام اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند، مردم مواظب باشند امید خود را از دست ندهند و مطالبه از مسؤولان فعلی را در دستور کار قرار دهند.
دشمن به دنبال ایجاد نا امیدی در جامعه است/مطالبه از دولت در دستور کار مردم قرار گیرد
به گزارش جهانبین نیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام  در خطبه‌های نمازجمعه شهرکرد با اشاره به هفته وقف گفت: وقف یک مسئله مهم در جامعه اسلامی است و اگر افراد بتوانند یادگاری برای خود به عنوان وقف به جا بگذارند ، مدرسه‌ای، حوزه علمیه‌ یا مسجدی را به عنوان موقوفه بناکنند که برای همیشه در پرونده اعمال‌شان ثبت و ضبط شوند.
مردم مواظب باشند امید خود را از دست ندهند
وی با اشاره به سالروز رحلت پیامبر(ص) بیان کرد: حضرت محمد(ص) در وصف خودشان جمله‌ای دارند که در این عبارت خود را جزو بهترین خلوقات خدا و برترین انبیا معرفی می‌کند و ما امروز باید به داشتن چنین شخصیت بزرگی در شریعت خود افتخار کنیم و به خود ببالیم.

حجت الاسلام نکونام با بیان  اینکه خداوند پیامبر(ص) را یتیم خوانده است، تشریح کرد: منظور از یتیم بودن پیامبر(ص) این نبود که ایشان پدر بزرگواراشان را از دست داده‌اند، منظور از یتیم این بوده که حضرت محمد(ص) شخصیتی است که همتا و مانند در جهان نداشته و نخواهد داشت.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به بعد اخلاقی پیامبر(ص) بیان کرد: پیامبر (ص) قبل از بعثت به 20 ویژگی اخلاقی شناخته شده بود، که هر یکی از این خصایص در شخصیت یک نفر وجود داشته باشد برجسته می‌شود و عایشه هم در توصیف پیامبر(ص) بیان می‌کند که حضرت(ص) بسیار خوش اخلاق بودند و هیچ گاه بدی را با بدی پاسخ ندادند و به هیچ عنوان بدحرفی و فحاشی نمی‌کردند.

وی با اشاره به اینکه راه پیامبر(ص) همچنان ادامه دارد، اضافه کرد: دشمن با ایجاد شرایط خاصی بر بازار و ایجاد گرانی دنبال ایجاد ناامیدی هستند که نظام اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند.

نکونام ادامه داد: اگر برخی‌های با دقت بیشتری منویات رهبر معظم انقلاب را عملیاتی می‌کردند و کشور را درگیر بی‌تدبیری نمی‌کردند بدون شک امروز بسیاری از این مشکلات وجود نداشت و مردم مواظب باشند امید خود را از دست ندهند و مطالبه از مسؤولان فعلی را در دستور کار قرار دهند.

انتهای پیام/1027ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹

ساعت:

۱۳:۵۰:۲۳

16 Oct 2020