۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
کد مطلب : ۴۴۹۶۱

انجام روزانه 60 تست کرونا در بروجن/ مراجعه افراد غیربیمار ممنوع

محمدحسن کرمی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجن از انجام روزانه 60 تست مولکولی کووید 19 در مرکز نمونه‌گیری این شهرستان خبر داد.
انجام روزانه 60 تست کرونا در بروجن/ مراجعه افراد غیربیمار ممنوع
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجن در گفت‌وگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ سرعت بخشیدن به روند شناسایی و بیماریابی را یکی از راهکاری مهم برای کنترل بیماری کووید 19 دانست و اظهار داشت: به طور متوسط روزانه 60 تست مولکولی در آزمایشگاه مرکزی انجام می‌شود.

محمدحسن کرمی در خصوص نحوه انجام تست مولکولی تصریح کرد: در این تست نمونه توسط سواپ‌های مخصوص از ترشحات حلق و بینی برداشته شده و پس از بسته‌بندی در شرایط استریل به آزمایشگاه مرکز بهداشت استان ارسال می‌شود.

وی با اشاره به مهارت و توانمندی پرسنل شبکه بهداشت و درمان در شناسایی، نمونه‌گیری، غربالگری و درمان افراد مشکوک و مبتلا گفت: جواب نمونه‌ها ظرف 24 تا 48 ساعت آماده شده و در اختیار مراجعه‌کنندگان قرار می‌گیرد.

دبیر ستاد شهرستانی مقابله با کرونا با بیان اینکه انجام هر تست حدود 700 هزار تومان هزینه به دانشگاه علوم پزشکی تحمیل می‌کند، افزود: با تشخیص پزشک و پس از تشکیل پرونده تنها افراد بیمار و دارای علائم مجاز به انجام تست می‌باشند.

وی در خصوص عدم رعایت اصول بهداشتی و استفاده نکردن برخی از شهروندان از ماسک و سایر اقلام بهداشتی بخصوص مراکز شلوغ هشدار داد و گفت: دارو و واکسن تائید شده برای درمان بیماری کرونا وجود ندارد و تنها رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در این زمینه می‌تواند مؤثر باشد.

به گزارش جهانبین نیوز؛ از ابتدای شیوع کرونا در چهارمحال و بختیاری تاکنون 181 نفر در شهرستان بروجن به این بیماری ویروسی مبتلا شده و 8 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/ 1030ج
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹

ساعت:

۱۵:۵۹:۱۶

6 Jul 2020