۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
کد مطلب : ۴۳۷۸۶
امام جمعه موقت شهرکرد:

انقلاب اسلامی ایران دنیا را تکان داد/ مسئولان قداست انقلاب را حفظ کنند

امام جمعه موقت شهرکرد گفت: انقلاب اسلامی ایران کار بزرگی بود که دنیا را تکان داد و تحولات عظیمی در دنیا ایجاد کرد که در هیچ کجای عالم سابقه‌ای نداشت. مسئولان با علم و نشاط قداست انقلاب را حفظ کنند و همگان اهداف عالی انقلاب را فراموش نکنیم و بر اساس آن حرکت کنیم.
انقلاب اسلامی ایران دنیا را تکان داد/ مسئولان قداست انقلاب را حفظ کنند
به گزارش جهانبین نیوز؛ حجت‌الاسلام‌ سید ابوالحسن فاطمی، ۱۱ بهمن‌ماه در نماز جمعه شهرکرد، با اشاره به اینکه دوست داشتن اهل بیت(ع) وظیفه قرآنی شیعیان است، اظهار کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید:( ای پیامبر به مردم بگو من از شما عجر و پاداشی جزء دوست‌داشتن نزدیکانم نمی‌خواهم) لذا محبت اهل بیت(ع) وظیفه قرآنی همه مسلمانان است اما شیعیان به واسطه ارتباط نزدیکی که با اهل بیت عصمت و طهارت دارند موفقیت بیشتری را کسب می‌کنند.

وی ادامه داد: دوست داشتن خدا و اولیا خدا برای انسان سازنده است یعنی یکی از سازنده‌ترین ابزارها برای رشد و تعالی، دوست‌داشتن چیزهای خوب است.

حجت الاسلام فاطمی در توصیه به خواندن دعای جامعه کبیره، بیان کرد: در این دعا می‌فرماید:« ای ائمه خداوند دین را به برکت دوست داشتن شما به ما یاد داد» یعنی در مجالس محرم و فاطمیه دین را فراگرفتیم.

وی در رابطه با آثار دوست داشتن اهل بیت(ع) درزندگی شیعیان، افزود: کسی که محبت اهل بیت(ع) روزی او شود به خیر دنیا و آخرت می‌رسد، در دوست‌داشتن اهل بیت ۲۰ برکت است که ۱۰ برکت آن در دنیا و ۱۰ برکت آن در  آخرت نصیب شخص می‌شود،. البته این ویژگی‌ها زمانی است که واقعا اهل بیت را دوست داشته باشیم و در شادی آنان شاد و در غم‌آن‌ها غمگین باشیم و از آن‌ها پیروی کنیم.

امام جمعه موقت شهرکرد گفت: زاهد بودن نسبت به زرق و برق دنیا، حرص در انجام عمل ثواب، پرهیزگاری در دین، رغبت در عبادت، توفیق توبه قبل از مرگ، نشاط در شب‌زنده‌دارای، بی‌اعتنا بودن نسبت به مال و مقام کسی، رعایت حلال و حرام الهی، نگریستن به دنیا به دیده احتیاط و سخاوتمند از جمله برکاتی است که در دنیا نصیب عاشقان اهل بیت خواهد شد که همه این صفات، صفات رشد و تعالی برای انسان است که شخص به برکت عشق‌ورزیدن به ساحت مقدس اهل بیت(س) آن‌ها را کسب می‌کند.

حجت‌الاسلام فاطمی در ادامه افزود: وضعیت زمان طاغوت به گونه‌ای بود که فساد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، فرهنگی و ...در آن زمان بیداد می‌کرد و تلاش حکومت این بود که ملت را به سمت فرهنگ غرب ببرد لذا از همه غیرفرهنگ‌ها استقبال می‌کرد.

امام جمعه موقت شهرکرد اظهار کرد: رضاشاه دست نشانده انگلیس بود و تا زمانی که به او دستور دادند حکومت را رها کند بدون اختیار تخت و تاج را رها کرد و متواری شد، چپاول اموال و دزدی اموال و هزار و یک دلیل دیگر اقتضا می‌کرد که یک نهضت سراسری و انقلابی اساسی اتفاق بیفتد.

وی گفت: در دین و قرآن کریم آیات متعددی در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر، مبارزه با ظلم، نجات مردم و... از منکر آمده است، لذا زمین و زمان اقتضا می‌کرد تا انقلابی رخ دهد تا بساط نامطلوب پهلوی را جمع کند، علمای قبل از امام(ره) از دو چیز که کشور بهم بریزد و شوری وارد ایران شود و اینکه علما انقلاب را شروع کنند و مردم با آن‌ها همراه نشود و کار ناتمام بمانند می‌ترسیدند لذا هیچ وقت نتوانستند قیام کنند اما انقلاب نکردن آنان دلیل بر وابسته بودنشان به حکومت نبود.

مدرس حوزه علمیه شهرکرد تصریح کرد: اما بالاخره یک انسان فقیه توانست قد علم کند و با همراهی روحانیت و مرجعیت انقلاب اسلامی را با وجود همه هزینه‌های جانی و مالی که شد از جمله آسان‌ترین انقلاب‌های جهان کند.

وی با بیان اینکه لازم است خون‌های مطهر و زحمات امام راحل را گرامی بداریم، گفت: کار بزرگی در دنیا شروع شد که دنیا را تکان داد و تحولات عظیمی در دنیا ایجاد کرد که در هیچ کجای عالم سابقه‌ای نداشت.

حجت‌الاسلام فاطمی با اشاره به اینکه قداست مرجعیت، قداست مجالس دینی، خون مطهر فرزندان این ملت و... در این مسیر هزینه شد و در ادامه جنگ بر کشور تحمیل شد، بیان کرد: مسئولان با علم و نشاط این قداست را باید حفظ کنند و همگان اهداف عالی انقلاب را فراموش نکنیم و بر اساس آن حرکت کنیم.

وی در پایان گفت: انتخابات یک برهه مهم و نتیجه ساز است که باید به در این برهه به گونه‌ای عمل کنیم که اقتدار ایران را بالاتر ببریم و سبب موفقیت کشور شویم.

انتهای پیام/1028ج
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۸

ساعت:

۱۴:۵۶:۱۶

31 Jan 2020