۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
کد مطلب : ۴۳۵۴۴
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:

قوه قضائیه با قانون شکان در قضیه تخریب آبگیر بن_بروجن برخورد کند

امام جمعه شهرکرد گفت: در قضیه تخریب آبگیر بن_بروجن که اتفاق افتاد و برای بار دوم هم بود ، تحریک احساسات عمومی صورت نگیرد، مردم دو استان در کنار هم هستند و مشکلاتشان را هم حل می‌کنند و اجازه نمی‌دهند سوء استفاده از مطالباتشان صورت بگیرد اما انتظار دارند مسئولین منطقی و همه‌ جانبه و مدبّرانه مشکلات را حل و فصل کنند.
قوه قضائیه با قانون شکان در قضیه تخریب آبگیر بن_بروجن برخورد کند
به گزارش جهانبین نیوز؛ حجت‌الاسلام محمد علی نکونام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرکرد در مصلای امام خمینی (ره) این شهر افزود:هر کاری باید کرد برای اینکه انقلاب به عنوان یک آیه از آیات خداوند، آسیب نبیند که یک بخشی از آن دست کارگزاران نظام است که باید افراد سالم در این پست‌ها گمارده شود و بخشی به دست مردم است که در انتخابات کرسی مجلس، شورا و رییس جمهوری را به نااهل نباید سپرد و این مانع آسیب ندیدن انقلاب می‌شود.

خطیب جمعه شهرکرد تاکید کرد: امام راحل تاکید کردند که نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد، چرا که نااهلان باعث انحراف انقلاب می‌شوند و کرسی مجلس و رییس جمهوری را نباید به نااهل سپرد.

نکونام، با اشاره به اقتدار جهانی انقلاب در سایه ولایت فقیه گفت: ولایت فقیه باعث آسیب ندیدن انقلاب می‌شود، چرا که در افغانستان آمریکا به راحتی در انتخابات دخالت می‌کند و این کشورها درس عبرتی است که نباید گذاشت استکبار در امور کشورها دخالت کند.

خطیب جمعه شهرکرد گفت: این عظمت انقلاب اسلامی به راحتی به دست نیامده است و مقاومت مردم در برابر طاغوت و استکبار جهانی باعث این اقتدار ایران در جهان شده است.

خطیب جمعه شهرکرد تاکید کرد: امام راحل یک آیه از آیات الهی است که نجات بخش ایران از شر استکبار و طاغوت بود و این آیه خداوند که انقلاب اسلامی ایران است نباید آسیب ببیند و این انقلاب یک امانت است و کسی باور نداشت این معجزه در برابر توطئه ۴۰ ساله دشمنان دوام بیاورد.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه سخنان به برخی مشکلات و کمبودها در سطح استان اشاره نمود و از مسئولین و متولیان امر خواستار برطرف کردن هر چه سریع تر این مشکلات شد .

وی ادامه داد: مسئولین استانی نسبت به نقاط دور دست و صعب‌العبور که بعضی از آن‌ها راه‌هایش هنوز مسدود است و همین الان هم مسدود است و شاید تا ماه‌ها هم مسدود باشد توجه بیشتر داشته باشند این‌ها جزء استان ما هستند.

نکونام خاطر نشان کرد: آن جاهایی که باید راه بازگشایی بشود با سرعت بیشتری نسبت به بازگشایی آن‌ها اقدام کنند، نقاطی در اردل و در کوهرنگ باید بازگشایی کنند سرعت بیشتری داشته باشند.

وی افزود: آن جایی که باید تدارکات زمستانی فراهم شود، بعضی مردم نسبت به مسائل گاز، نفت و امثال این‌ها در تنگنا هستند، این‌ها جدی گرفته شود سرما شدید است، محدودیت در نفت و گاز توجیه ندارد، باید وافر در اختیار این‌ها قرار بگیرد، مرتب [مردم آن مناطق] به ما زنگ می‌زنند و گله می‌کنند که کمبود هست، نسبت به کپسول گاز و نفت و امثال این‌ها و همین جا از دولت هم بخواهیم که اینجور مناطق را در گازرسانی‌شان تسریع کنند و آن نگاه سرانه و امثال این‌ها در این‌جا دیده نشود و این‌جا باید استثناء قائل شوند، جاهایی مثل شهرستان‌های اردل، کیار، لردگان و جایی مثل بازفت و شیخ‌علیخان و امثال این‌ها مناطق مهمی هستند که باید ویژه دیده بشوند و گازرسانی با سرعت انجام شود که مشکلاتشان کمتر شود.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه با محکوم کردن تخریب دوباره آبگیر بن_بروجن برخورد با قانون شکنان را خواستار شد و افزود: این که از قوه قضائیه و از ریاست محترم قوه که به حق امیدبخش هستند الحمدلله، حقاً در کشور در مبارزه با فساد خوب ورود پیدا کردند الحمدلله می‌خواهیم که در این کارگروه بررسی مشکلات آب دو استان توازن داشته باشند، این حتما مورد عنایت قرار بگیرد، حرف همه طرف‌ها شنیده بشود.

وی ادامه داد: مسئله دوم هم این که به جد جلوی قانون‌شکنی گرفته شود، قانون‌شکنی بَد چیزی است، مستمر رهبر معظم انقلاب تاکید می‌کنند که قانون محور باشد، روی قانون حرکت کنیم، اگر کسانی قانون‌شکنی کردند سنگ روی سنگ بند نمی‌شود، برخورد صورت بگیرد با قانون شکنان در هر جایی و در این قضیه‌ای که اتفاق افتاد و برای بار دوم هم بود که این‌ها را حتما عنایت کنند، تحریک احساسات عمومی صورت نگیرد، مردم دو استان در کنار هم هستند و مشکلاتشان را هم حل می‌کنند و اجازه نمی‌دهند سوء استفاده از مطالباتشان صورت بگیرد اما انتظار دارند مسئولین منطقی و همه‌ جانبه و مدبّرانه مشکلات را حل و فصل کنند.

وی در پایان با اشاره به حماثه 9 دی ماه افزود: 9 دی‌ماه درس بصیرت و دشمن‌شناسی بود.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه عده‌ای از عوامل داخلی با همکاری استکبار در سال 88 قصد داشتند به نظام جمهوری اسلامی ضربه بزنند، توضیح داد: مردم با بصیرت در 9 دی‌ماه به صحنه آمدند و اجازه ندادند دشمن به هدف خود برسند، این موضوع در آبان‌ماه امسال نیز تکرار شد.
وی تأکید کرد: 9 دی‌ماه درس بصیرت و دشمن‌شناسی بود و در تاریخ پرافتخار کشورمان ثبت شد؛ باید این وقایع به‌طور مستمر بازگو شود.

انتهای پیام/1028ج
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

جمعه ۶ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۱۴:۲۰:۳۳

27 Dec 2019