۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۶
کد مطلب : ۴۳۲۴۷
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

جوش ایران به نام هفشجان باید ثبت شود /ملکه جوش ایران دختر یازده ساله هفشجانی است

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مهارت فنی ازجمله مهارت‌های سخت زن و مرد نمی‌شناسد و جوش ایران باید به نام شهر هفشجان ثبت شود.
جوش ایران به نام هفشجان باید ثبت شود /ملکه جوش ایران دختر یازده ساله هفشجانی است
به گزارش جهانبین‌نیوز، علی اوسط‌ هاشمی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر خود به شهر هفشجان در استان چهارمحال و بختیاری ضمن بیان اینکه بهتر است هفشجان شهر مهارت نام نهاده شود، گفت: تکریم افرادی مانند دختر یازده ساله «ملکه‌جوش ایران» این پیام منعکس می‌شود که توسعه با همراهی  زنان و مردان محقق می‌شود و هیچ کشوری بدون حضور زنان توسعه نمی‌یابد.

وی با بیان اینکه یونسکو و سازمان جهانی مهارت می‌تواند با ملکه جوش ایران وارد تعامل شود، عنوان کرد: اگر دشمنان ایران به محاصره فکر می‌کنند، مردم ایران اراده آهنین دارند، مهارت فنی ازجمله مهارت‌های سخت زن و مرد نمی‌شناسد و جوش ایران باید به نام شهر هفشجان ثبت شود.

اوسط هاشمی با اشاره به اینکه پایه‌گذار مهارت ایران همین شرکت در المپیادها است که ایران بایستی در قامت ملی و جهانی هدف‌گذاری شود و هفشجان شهری است که مردمش کارآفرین هستند و وظیفه ما مسئولان است که زیرساخت این صنعت را فراهم کنیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: استان‌های خوزستان و بوشهر در نزدیکی چهارمحال و بختیاری واقع هستند و میلیاردها تومان هزینه صرف جوش می‌کنند بنابراین نگاه به جوش در هفشجان است، که به کانون تربیتی جوش تبدیل شود.

وی با بیان اینکه هیچ مهارتی همانند جوش گستردگی فرصت شغلی را ندارد، تاکید کرد: ایران در نفت رتبه نخست و در گاز رتبه دوم جهان است پس باید جایگاه خود را در سطح نیاز جهانی بدست آورد.

اوسط هاشمی در پایان خاطر نشان کرد: باید جوشکاران هفشجانی با پیوست فرهنگی کار کنند تا ارزش کارشان را بیان شود تا از یک جانبه نگریستن به آن خارج شویم.

انتهای پیام/1029ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

شنبه ۷ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۰۱:۴۵:۳۹

28 Dec 2019