۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۴
کد مطلب : ۴۲۹۴۹
سخنگوی هشتمین رزمایش فداییان حریم ولایت:

در هشت سال دفاع مقدس خاک کشورمان با خون شهیدان رنگین شد

سخنگوی هشتمین رزمایش فداییان حریم ولایت گفت: ما در جنگ تحمیلی صدها‌هزار شهید دادیم و خاک کشورمان با خون این شهدا رنگین شد اما ذره‌ای از خاک وطنمان را از دست ندادیم.
در هشت سال دفاع مقدس خاک کشورمان با خون شهیدان رنگین شد
به گزارش جهانبین‌نیوز؛ امیر سرتیپ دوم خلبان علیرضا انگیزه سخنگوی هشتمین رزمایش فداییان حریم ولایت در مراسم آیین رونمایی از المان امیر سرلشکر خلبان شهید نعمت الله اکبری سامانی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شهدا به‌ویژه ۴۸ هزار شهید ارتش و ۲۱۰ خلبان شهید صحبت خود را با طرح چند سوال  مبنی براینکه چرا باید دفاع مقدس را گرامی بداریم‌ و چرا هرساله خیل زیادی از مردم از مناطق جنوب و غرب کشور بازید می‌کنند آغاز کرد.

وی توضیح داد: ۳۹ سال پیش ملت ایران در حالی که آمادگی دفاع نبودند با جنگ تحمیلی غافلگیر شدند، در آن زمان ارتش و نیروی زمینی انسجام لازم خود را نداشت و سپاه و بسیج علاوه بر اینکه درگیر غائله کردستان بودند سازماندهی جهت دفاع از دشمن خارجی را نداشتند.

انگیزه ادمه داد: ایران در زمان جنگ تحمیلی متحمل هزینه‌‌های بسیار بالایی از جمله از بین رفتن زیرساخت‌های کشور و تقدیم صدها هزار شهید، جانباز و آزاده شد.

امیر سرتیپ دوم خلبان عنوان کرد: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران طی دو حرکت جهادی در راستای اقدام انقلابی خود در ۱۹ بهمن سال ۵۷ حرکت انقلاب را تسریع کرد.

وی تشریح کرد: حرکت اول نیروی هوایی ارتش در ابتدای مهرماه سال ۵۹ و در آغاز جنگ تحمیلی علیه ایران بود که ۲۰۰ هواپیما به پرواز در آمده و حدود ۱۵۰ هواپیما وارد عمق خاک دشمن شدند و علاوه بر از بین بردن پایگاه‌های هوایی دشمن، فرودگاه‌ها، انبار مهمات، مخازن سوخت، پل‌ها و جاده‌ها ۵۰ درصد نیروی هوایی دشمن را زمین‌گیر کردند.

انگیزه حرکت دوم نیروی هوایی ارتش را حمله به لشگر‌های زرهی رژیم بعث عنوان و بیان کرد: با این اقدام نیروی هوایی ارتش زمان زیادی در اختیار نیروی زمینی ارتش و سپاه قرار گرفت و توانستند حماسه‌های بزرگی بیافرینند که کابوس شیطان کوچک صدام و شیطان بزرگ آمریکا بود.

امیر سرتیپ دوم خلبان حفظ کیان و دفاع از وجب به وجب خاک کشور ایران را از اولین دستاوردهای دفاع مقدس عنوان و خاطر نشان کرد: ما در جنگ تحمیلی صدها‌هزار شهید دادیم و خاک کشورمان با خون این شهدا رنگین شد اما ذره‌ای از خاک وطنمان را از دست ندادیم.

وی اظهار کرد: امریکا از خودمان بیشتر و بهتر کشورمان را رصد می‌کند و در طول چهل سال انقلاب انواع چالش‌ و مشکلات بزرگ از جمله غائله کردستان، جنگ تحمیلی، تحریم، تهدید و فتنه را برای ایران اسلامی ایجاد کرده است.

انگیزه با اشاره به موضوع داعش در منطقه توضیح داد: چند سال پیش سامانه اطلاعاتی غربی، عربی، عبری جمع شدند و برای اینکه تهدیدی برای رژیم غاصب صهیونیست در منطقه وجود نداشته باشد داعش را در منطقه ایجاد و تحمیل کردند.

امیر سرتیپ دوم خلبان در پایان اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران کشوری است که به برکت خون شهدا، عنایت خداوند، هدایت رهبر معظم انقلاب، حمایت ملت بزرگ ایران و اقتدار نیروهای مسلح در آینده نزدیک و در گام دوم انقلاب اسلامی قله‌های رفیع جهانی را فتح و ملت مسلمان در غالب ید واحد زیر یک پرچم حکومت عدل الهی برپا خواهد شد.

انتهای پیام/۱۰۲۹ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

شنبه ۷ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۰۲:۴۹:۴۷

28 Dec 2019