۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
کد مطلب : ۴۲۸۳۰
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری:

خانواده سحر خدایاری خانواده ای متدین به مسیر ولایت، رهبری و انقلاب است

حجت الاسلام طاهری پنج شنبه 21 شهریور 98 در مراسم هفتمین روز درگذشت سحر خدایاری گفت: خانواده خدایاری از خانواده های مومن، متدین به نظام، امام و شهدا و متدین به مسیر ولایت، رهبری و انقلاب است.
خانواده سحر خدایاری خانواده ای متدین به مسیر ولایت، رهبری و انقلاب است
به گزارش جهانبین نیوز ؛  حجت الاسلام دکتر مهدی طاهری با اشاره به آیه ی دوم از سوره ی عنکبوت که خداوند کریم می فرماید «آيا مردم پنداشتند كه تا گفتند ايمان آورديم رها مى ‏شوند و مورد آزمايش قرار نمى‏ گيرند»گفت:  باید دانست هر چقدر ایمان افراد قوی تر باشد و متدین تر باشند به آزمون و آزمایش های الهی سخت تر مورد محک و آزمایش قرار می گیرند .

حجت الاسلام طاهری در این مراسم افزود: هدف از آزمایش های الهی سنجش  سطح اخلاص و ایمان افراد است و امام موسی‌ کاظم علیه الصّلوة و السّلام یک تعبیر و تمثیل بسیار عالی در این زمینه دارند. حضرت می‌فرمایند: «مَثَلُ الْمُؤْمِنِ مَثَلُ کِفَّتَیِ الْمِیزَان ‏» مثل مؤمن، مثل دو کفه ترازو است، « کُلَّمَا زِیدَ فِی‏ إِیمَانِهِ‏ زِیدَ فِی بَلَائِه» هر موقع ایمانش زیادتر شد، بلائش هم زیادتر می‌شود. ترازوهای قدیم را دیدید، وقتی یک کفه بالاتر می‌رود، برای این که شاهینش مساوی باشد، باید همان قدر وزنه در کفه دیگر بگذارید.

وی ادامه داد: خداوند در مسیر کمال انسان دو مسیر قرار داده، یکی عبادت است اما بر اساس آیات قرآن کریم یکی دیگر از مسیر های رسیدن به کمال، مصیبت ها و گرفتاری هایی است که در حیات انسان به وجود می آید و بر اساس آیات قرآن کریم ما دو سنخ مصیبت داریم، یکی مصیبت هایی که برای انسان توبیخ به حساب می آیدو نمونه ی آن گرفتاری است که برای حضرت یونس به وجود آمد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در مسجد جامع  روستای سلم شهرستان کیار بیان کرد: دومین نوع مصیبت ها، مصیبت هایی از جنس کمال است و نمونه آن مصیبتی بود که برای حضرت ابراهیم و حضرت نوح به وجود آمد و با توجه به ایام ماه محرم که در آن قرار داریم، مصیبت هایی که حضرت سیدالشهدا متحمل شدند، مصیبت هایی از جنس توبیخ نبود بلکه مصیبت هایی از جنس کمال بود .

حجت الاسلام طاهری ادامه داد: نتیجه ای که از این بحث با طرح آیات قرآنی و روایت امام کاظم علیه السلام و مثال های قرآنی و روایی می گیریم این است که خداوند کریم گاهی در مسیر زندگی مومنین، مصیبت هایی برای بالا بردن کمال قرار می دهد و به پاس تحمل آن مصیبت، میزان ایمان مومن مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: گاهی عده ای تلاش می کنند در مسیر امتحان های سخت الهی پشت انسان های مومن و متعهد را که در مسیر رضای خدا قدم بر می دارند را به زمین بزند و منتظرند از زبان او کلامی بشنوند تا مسیر ایمان و صبراو را به انحراف بکشند و این صحنه صحنه ای است که به انحاء مختلف برای همه ی ما ممکن است پیش بیاید .

حجت الاسلام دکتر مهدی طاهری افزود: از سال 72 تا کنون خانواده ی خدایاری و شخص آقای خدایاری را می شناسم و جز ایمان، خلوص، صفا، روحیه ی سلحشوری، انقلابی گری، جانبازی، گذشت وایثار در مسیر انقلاب و مکتب شهدا از ایشان چیزدیگری ندیده ام.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: بر خلاف آنچه معاندین و دشمنان در فضاهای مجازی منعکس می کنند این خانواده از خانواده های مومن، متدین به نظام، امام و به شهدا و متدین به مسیر ولایت و رهبری و انقلاب است، چرا عده ای از خدا بی خبر چنین چیز هایی را می گویند؟و جالب این است که بعضی هایی چنین می گویند که کوچکترین آشنایی با این خانواده نداشته و ندارند.

وی بیان کرد: همه ی آنچه دشمنان داخلی و خارجی به زبان می آورند و به دروغ منتشر می کنند از محضر این خانواده ی پاک، مومن و انقلابی و مردم  سلحشور این منطقه  به دور است و این حرف ها هیچ سنخیتی با هویت مردم و فرزندان این منطقه ندارد و به شخصه در این مکان مقدس و در مقابل امام و شهدا شهادت می دهم آنچه که در مورد این خانواده گفته می شود دروغ محض است.

حجت الاسلام طاهری گفت: عده ای دنبال سوء استفاده از هر موضوعی هستند و  سفره ی نان آنها بر مصیبت های مردم پهن است و باید اندکی به خود بیایند و شعور پیدا کنند، این خانواده ، خانواده ی انقلاب است و اگر چه دختر ما را و سحر ما را شما مفتون کردید، اما بدانید این خانواده، خانواده ای بصیر است و این منطقه سرزمین مردمانی با بصیرت و ولایت مدار است و اینجا عرصه ی سیمرغ است جولانگاه برخی مگسان اندک نیست و باید همه این را بدانند و بنویسند.

وی در این مراسم افزود: ما به نیابت از مردم این منطقه و این خانواده ی متدین و انقلابی اجازه نخواهیم داد از بستر مصیبت های ما برای شما آب و نانی مهیا شود و اجازه نخواهیم داد مسیری که بر آن باور و اعتقاد داریم را منحرف کنید.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: گذشت زمانی که از ماجراها و فتنه هایی که اتفاق افتاد از ماجراهای ترانه موسوی و ندا آقاسلطان و دیگران استفاده کردید و این این دختر خانم ما را اگر هم مفتون کرده باشید، سنخ و جنس او و غیرت و مردانگی این مرز و بوم از آن جنسی نیست که شما بر بستر مصیبت هاشان بخواهید دانه ای بکارید و خوشه ای درو کنید.

وی در پایان گفت: ما مصیبت زده ایم اما با صراحت می گوییم اجازه نخواهیم داد از مصیبت ما شما خوشه ای برای نفهمی هایتان بچینید و ما در مقابل امام، نظام و شهدایمان متعهد بوده و هستیم .

انتهای پیام/1020ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

جمعه ۶ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۰۶:۴۱:۲۸

27 Dec 2019