۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴
کد مطلب : ۴۵۳۷۸
رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری:

هیئت های مذهبی در چند روز گذشته یک حرکت مهدوی را ارائه دادند / از هرگونه مراسمی که باعث ایجاد ازدحام می شود خوداری کنید

فرهاد رئیسی دهکردی رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری گفت: هیئتهای مذهبی در این چند روز گذشته محرمی بسیار پر انرژی و با رعایت تمام پروتکلهای بهداشتی خوش درخشیدند و الگوی یک حرکت مهدوی را ارائه دادند
هیئت های مذهبی در چند روز گذشته یک حرکت مهدوی را ارائه دادند / از هرگونه مراسمی که باعث ایجاد ازدحام می شود خوداری کنید
فرهاد رئیسی رئیس شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز ؛ اظهار کرد:جهت برگزاری مراسمات تاسوعا و عاشورای حسینی به نحو مطلوب باید از سیاست‌گذاری های موازی پرهیز و وحدت رویه وجود داشته باشد و ازهر گونه مراسمی که باعث ازدحام جمعیت شود از قبیل تعزیه خوانی ها و حرکت سیار هیات ها و دسته جات در سطح شهرها و روستاها باید خودداری کرد .

وی بیان داشت: در هفت روز گذشته با توجه به بازدیدهایی که از مراسمات عزاداری ایام محرم داشتیم ، به لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی نظم خاصی را از سوی هیات های مذهبی شاهد بودیم و عملکرد هیأت ها همانطوریکه پیش بینی می شد ، پیش رفت.

وی افزود : در این چند روز باقی مانده از مراسمات عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به افرادی که ضمن داشتن عشق به امام حسین (ع) مقید به رعایت پروتکلهای بهداشتی نیستند را مدیریت کنیم که به فضل خداوند با شکوه و عظمت عاشورائی عاشورا و تاسوعا را پشت سر بگذاریم .

رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری یادآور شد: از هر گونه مراسمی که باعث ازدحام جمعیت شود از قبیل تعزیه خوانی ها و حرکت سیار هیات ها و دسته جات  و... جدا باید خوداری کرد تا ان شاالله مراسم تاسوعا و عاشورا را به نحو مطلوب برگزار کنیم.

رئیسی دهکردی با اشاره به نقش شوراهای اسلامی در فرهنگ‌سازی گفت: شوراهای اسلامی به علت گستردگی در استان یک شبکه وسیع مردمی را شکل داده و در انتقال مسائل و مشکلات جامعه به مسئولین و گسترش فرهنگ سازی حرکت می نمایند.

وی با اشاره به اعتقادات مردمی و نقش کربلا و عاشورا و انتظار فرج امام زمان (عج) خاطرنشان کرد: این عوامل از جمله عوامل هویت بخشی به شیعیان می باشند و در برخی برهه های زمانی حتی در بدترین شرایط به جهت شور و عشق حسینی مردم مراسمات عزاداری سرور و سالار شهیدان را برگزار کردند.

رئیسی دهکردی افزود: سلامت مردم از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که اگر مردم در سلامت نباشند جامعه مفهومی ندارد پس باید رمز موفقیت در مقابله با ویروس کرونا در سایر کشورهای دنیا را نیز بررسی نمود در همین راستا در نظام جمهوری اسلامی ایران جهت مقابله با این بیماری روش توصیه ای جهت رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری هوشمند در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد :  خوشبختانه کشوری که در زمینه‌های مختلف بدلیل تحریم های بی رحمانه با مشکل مواجه بود در یک جنگ تمام عیار به خوبی قدم برداشت و به وضعیت قابل قبولی دست یافت.

 رئیس شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری در خصوص رمز موفقیت در برگزاری مراسمات تاسوعا و عاشورای حسینی بیان داشت: باید از سیاست‌گذاری های موازی پرهیز و وحدت رویه وجود داشته باشد همچنین در جهت عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری و مصوبات ستاد کرونا هر ارگان و دستگاهی باید حیطه وظیفه خود را دانسته و الگوسازی نوع برخورد با عاشورا در بحث کرونا از ضروریات است و در عمل به مصوبات ستاد کرونا باید وحدت تصمیم‌گیری حاکم باشد .

وی با اشاره به اینکه نظام سلامت در حال حاضر با فشار سنگینی روبروست، گفت: باید در جهت حمایت از این نظام با کنترل و مدیریت هیئتها ودستجات مذهبی به نیروهای خدوم نظام سلامت کشور کمک شایانی کرد.

انتهای پیام/1020ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

شنبه ۸ شهريور ۱۳۹۹

ساعت:

۲۱:۴۰:۳۰

29 Aug 2020