کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری/

شبکه قاچاق آرد نگران کننده است/ دود ضرر و زیان تولید به چشم مردم می رود

28 ارديبهشت 1401 ساعت 21:42

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: شبکه قاچاق آرد نگران کننده است چون فاصله قیمت آرد دولتی با غیردولتی زیاد است، برای نظارت بهتر و دقیق تر حتی در روستاهای دوردست نیز آرد از طریق سامانه توزیع می شود.


به گزارش جهانبین نیوز؛ عطا الله ابرهیمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در نشست خبری با اصحاب رسانه این استان، اظهار کرد: سویا، ذرت، جو و کلزا چهار قلم کالایی هستند که مشمول اصلاح قیمت در طرح هدفمندی یارانه ها هستند، این اقلام می توانند بر قیمت سایر کالاهایی که به آن ها ارتباط دارند اثرگذار باشند. 

 
وی افزود: زمانی تصمیم گرفته شد در تولید گندم به خودکفایی برسیم اما این تصمیم به مرور زمان انجام نشد چون افزایش قیمت، در خرید گندم کم اتفاق افتاد، از همین رو دولت قیمت خرید تضمینی گندم را افزایش و قیمت کود شیمیایی را کاهش داد.
 
 رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: امروزه یکی از پایه های امنیت ملی هر کشوری امنیت غذایی است، کشور چین به دلیل جنگ روسیه و اکراین نیاز غذایی ۱.۵ سال خود را تامین کرده است و ایران نیز باید در این خصوص کاری انجام می داد و هدفمندی یارانه ها و اصلاح قیمت ها یک تصمیم شجاعانه در این زمینه بود. 
 
ابراهیمی عنوان کرد: هدفمندی یارانه ها قانون مجلس بوده و دولت مکلف به اجرای آن شده است. 
 
وی با اشاره به فیلم منتشر شده در فشای مجازی که در آن ادعا شده است به مرغ های بسته بندی شده فاسد سرکه می زنند تا بوی آن از بین برود، گفت: این موضوع به هیچ وجه نمی تواند صحت داشته باشد چراکه در کشتارگاه ها ناظر فنی حضور دارد، حتی روز گذشته ۲۸٠ کیلوگرم مرغ به دلیل آنکه تاریخ آن گذشته بود معدوم شد. 
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: شبکه قاچاق آرد نگران کننده است چون فاصله قیمت آرد دولتی با غیردولتی زیاد است، برای نظارت بهتر و دقیق تر حتی در روستاهای دوردست نیز آرد از طریق سامانه توزیع می شود. 
 
ابرهیمی با بیان اینکه هم بازار به تولیدات و هم تولیدکننده به بازار نیاز دارد، بیان کرد: اگر تولید ضرر و زیانی ببیند نهایتا دود آن به چشم مردم می رود، از همین رو بازار هر چه زودتر در حالی که نفع تولیدکننده و مصرف کننده را تامین کند، باید به تعادل برسد لذا به دنبال کنترل بازار از راه های غیرمستقیم مثل افزایش تولید هستیم. 
 
وی افزود: با کشتارگاه ها، مرغداری ها و... مذاکراتی صورت گرفته است تا قیمت به نفع مردم تعیین شود، باید قیمت متعادل شود تا مشتری قدرت خرید داشته باشد. 
 
انتهای پیام/۱٠۳۱ج


کد مطلب: 50737

آدرس مطلب :
https://www.jahanbinnews.ir/news/50737/شبکه-قاچاق-آرد-نگران-کننده-دود-ضرر-زیان-تولید-چشم-مردم-می-رود

جهان بین
  https://www.jahanbinnews.ir