کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ایران انقلابی با رویكردهای جدید راه پیشرفت و تعالی را ادامه می دهد

26 شهريور 1400 ساعت 15:48

امام جمعه فارسان گفت: دولت سیزدهم، تمایلی به باقی ماندن در برجام به هر قیمتی ندارد، بلكه جایگزین‌های دیگری همچون تقویت گرایش به شرق را در سیاست خارجی خود دنبال می‌كند. هم‌چنین با توجه به آن‌که فشار حداكثری علیه ایران شکست‌خورده، تداوم شرایط فعلی چالش چندان زیادی برای ایران ایجاد نخواهد كرد


به گزارش جهانبین نیوز ؛ حجت‌الاسلام محسن ملک پور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر فارسان گفت: خودم و همه‌ی شما نمازگزاران محترم را به رعایت و تقویت تقوای الهی دعوت می‌کنم. متقین کسانی هستند که با کار و تلاش سعی می‌کنند فقیر نشوند و درعین‌حال از فقراء دستگیری می‌کنند.
 
وی افزود: مولانا امیرالمؤمنین در حکمت ۱۵۴ نهج‌البلاغه فرمودند: «الْفَقْرُ الْمَوْتُ الْأَکْبَرُ». تنگدستى، مرگ بزرگ‌تر است. حضرت برای فقر و تنگدستی، مُردن باصفت بزرگ‌تر را استعاره آورده است،این تعبیر امام علیه‌السلام از این جهت است که وقتی کسی بی‌چیز شد نمی‌تواند ازنظر مادی خواسته‌های خود را تأمین کند در نتیجه غمگین می‌شود؛ و چون شخص فقیر دائماً دچار شکست و سختی و غم می‌شود کانَّ دائم در حال مردن است و این از یک‌بار مردن بزرگ‌تر است.
 
ملک پور تصریح کرد:  حضرت فرمود: تنگدستی، مرگ بزرگ‌تر است. باید تلاش کرد فقر را از بین برد. یکی از چیزهایی که فقر را از بین می‌برد صدقه است که در بیانی فرمودند: فقر را با صدقه و بخشش درمان کنید و امام باقر علیه‌السلام فرمودند: نیکی کردن و صدقه پنهانی فقر را از بین می‌برد. به‌خصوص سفارش‌هایی که در ماه صفر انجام‌شده صدقه فقط مال نیست. گاهی حال و احوال و صله‌رحم هم هست.
 
 
امام‌جمعه فارسان به سفر مدیركل آژانس به ایران اشاره داشت و گفت: روز دوشنبه، كمتر از 24 ساعت از سفر مدیركل آژانس به ایران، در جلسه فصلی ماه سپتامبر شورای حكام در وین با محوریت برنامه هسته‌ای ایران، در لابه‌لای اشاره به‌شكل‌گیری فضای مثبت و مذاكرات سازنده با طرف ایرانی، یک‌بار دیگر از دسترسی نداشتن به تأسیسات هسته‌ای ایران ابراز نگرانی كرد و گفت: «من از وجود مواد اتمی در مكان‌های اعلام‌نشده در ایران و این‌كه محل كنونی آن مواد اتمی اكنون برای آژانس مشخص نیست، عمیقاً نگران هستم» اگرچه صدور قطعنامه علیه ایران در اجلاس اخیر منتفی شد و از قرار معلوم نگاه آمریكا و اروپا- فعلاً و از سر ناچاری - به تعامل با ایران است؛ اما تجربه چهل‌ساله ما ثابت كرده است كه آن‌ها به دنبال ورود به عرصه‌های جدید تنش و التهاب هستند.
 
ملک پور  بیان داشت: آژانس باید بداند كه صدور هرگونه قطعنامه احتمالی علیه ایران در جلسات آینده‌ی شورای حكام آژانس انرژی اتمی یا تلاش برای ارجاع مسئله هسته‌ای ایران به شورای امنیت می‌تواند به‌كلی روند مذاكرات را مختل نماید و واكنش شدید ایران را در پی داشته باشد
 
 
وی افزود: با توجه به آن‌که سایر طرف‌ها به تعهدات خود تحت توافق هسته‌ای در حوزه رفع تحریم عمل نكردند و سیاست اعمال تحریم‌های غیرقانونی و یكجانبه آمریكا نیز ادامه دارد، هیچ‌كس نمی‌تواند توقف این فعالیت‌ها را در چارچوب این توافق از ایران طلب كند.
 
ملک پور اظهار داشت: دولت سیزدهم، تمایلی به باقی ماندن در برجام به هر قیمتی ندارد، بلكه جایگزین‌های دیگری همچون تقویت گرایش به شرق را در سیاست خارجی خود دنبال می‌كند. هم‌چنین با توجه به آن‌که فشار حداكثری علیه ایران شکست‌خورده، تداوم شرایط فعلی چالش چندان زیادی برای ایران ایجاد نخواهد كرد و ایران انقلابی با رویكردها و راهبردهای جدید راه پیشرفت و تعالی را ادامه خواهد داد.
 
امام‌جمعه فارسان گفت: روز پنج‌شنبه 18 شهریور، سپاه پاسداران در بیانیه‌ای خبر از حمله هماهنگ نیروهای مختلف این نهاد به محل استقرار و جلسه سران تروریست‌ها در منطقه اقلیم كردستان داد تحركات شیطنت‌آمیز خبیثانه گروه‌های وابسته به‌منظور ناامن‌سازی مرزهای غربی ایران هم‌زمان با تحولات افغانستان در مرز شرقی كشور بخشی از نقشه دشمن برای مشغول سازی ایران است. این اقدام بجا ضرب شستی به گروهك‌های مزبور و حامیان آن‌هاست
 
وی افزود: هدف دیگر گروهك‌ها تشدید اختلافات بین ایران و عراق و اقلیم كردستان است كه عملیات سپاه به‌نوعی جلوگیری از تحقق این اهداف استكباری است.

انتهای پیام/۵۳۰ب


کد مطلب: 48602

آدرس مطلب :
https://www.jahanbinnews.ir/news/48602/ایران-انقلابی-رویكردهای-جدید-راه-پیشرفت-تعالی-ادامه-می-دهد

جهان بین
  https://www.jahanbinnews.ir