کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری مطرح کرد

پیش‌بینی برداشت بیش از 220 هزار تن ذرت علوفه‌ای در چهارمحال و بختیاری

11 شهريور 1400 ساعت 11:18

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: پیش‌بینی می‌شود برداشت ذرت علوفه‌ای با توجه به مشکلاتی ازجمله کم‌آبی نسبت به سال قبل کاهش داشته باشد اما انتظار می‌رود از همین سطح زیر کشت ذرت بیش از 220 هزار تن علوفه تولید شود.


محسن مهدوی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: سطح زیر کشت ذرت علوفه‌ای در سال جاری در این استان 3 هزار و 700 هکتار بود.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود برداشت ذرت علوفه‌ای با توجه به مشکلاتی ازجمله کم‌آبی نسبت به سال قبل کاهش داشته باشد اما انتظار می‌رود از همین سطح زیر کشت ذرت بیش از 220 هزار تن علوفه تولید شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: با توجه به بهبود نسبی عملکردها در حوزه کشت ذرت انتظار می‌رود نسبت به سال گذشته کاهش چندانی در تولید ذرت علوفه‌ای در استان شاهد نباشیم.

مهدوی عنوان کرد: تعداد دامداری‌ها در چهارمحال و بختیاری نسبت به سطح آن بیشتر است لذا مصرف علوفه در آن زیاد است؛ ذرت علوفه‌ای برداشت شده از مزارع استان در دامداری‌های این استان و بعضاً استان‌های هم‌جوار مصرف می‌شود.

انتهای پیام/1031ج
 


کد مطلب: 48468

آدرس مطلب :
https://www.jahanbinnews.ir/news/48468/پیش-بینی-برداشت-بیش-220-هزار-تن-ذرت-علوفه-ای-چهارمحال-بختیاری

جهان بین
  https://www.jahanbinnews.ir