کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

همه برای تحقق جهش تولید ؛

تقویت تولیدات داخلی ، ستون فقرات اقتصاد مقاومتی است

23 تير 1399 ساعت 8:49

هرچند بيش از 2 دهه از نام‌گذاري سال‌ها توسط رهبر معظم انقلاب مي‌گذرد، در هيچ دوره‌اي همانند امسال، ايران با فشار تحريم‌ هاي ظالمانه دشمنان نظام روبرو نبود و به عقيده صاحب‌نظران وحدت، همدلي مردم، بخش خصوصي و مسئولان تنها راهكار تحقق شعار « جهش توليد » در سال جاری است.


به گزارش جهانبین نیوز؛ شرایط حال حاضر  کشور اقتضا می کند تا بیش از گذشته به تولید داخل و رونق بیشتر آن توسط واحدها و صنایع داخلی تکیه و تاکید داشته باشیم.

در شرایط موجود و تحریم و جنگ اقتصادی، لازم است تا با اجرای سیاست ها و برنامه های اقتصاد مقاومتی و به ویژه تاکید مقام معظم رهبری ، در رونق بخشی به تولید کوشش بیشتری صورت گیرد.

شهرک صنعتی شهرستان بن در استان چهارمحال و بختیاری دارای ظرفیت هایی چون تولید گاز کربونیک، کابل برق، سنگ تزئینی ، بتن و ام دی اف  است که مشکلات آن ها مورد بررسی قرار گرفته است که بتوان از این ظرفیت ها جهت اشتغال زایی جوانان استان استفاده کرد.سرعت پیشرفت 2 طرح صنعتی در حال اجرا  شهرستان بن زیادتر می شود

سجاد رستمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: در شهرستان بن 2 طرح صنعتی در حال اجرا داریم که در سال جدید برنامه داریم  سرعت پیشرفت این طرح های در حال اجرا را زیاد تر کنیم.

 وی با اشاره به اینکه برخی از طرح های این شهرک صنعتی نیز دارای مشکل است بیان داشت: پیگیر حل مشکلات واحدهای راکد این شهرستان از جمله شرکت متالوژی هستیم .

به گزارش جهانبین نیوز؛ واحدهای تولید گاز کربونیک ، کابل برق، سنگ تزئینی ، بتن و ام دی  از جمله واحد هایی بود که مشکلات آن ها مورد بررسی قرار گرفت.
تولیدات واحدهای صنعتی شهرستان بن در مصارف داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرد


کیانوش نادری فرماندار شهرستان بن در گفتگو با خبرنگار ما ؛ اظهار کرد: در شهرستان بن سالیانه بیش از 210 تن سنگ لاشه و بیش از 7500 تن سنگ تزئینی تولید می شود که این تولیدات در مصارف داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرند.

وی با اذعان بر اینکه  سنگ های تزئینی ما در کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عراق صادر می شود تصریح کرد: با صادر کردن این محصول نه تنها ارزآوری را به همراه دارد بلکه در راستای اشتغال نیز موثر است.همین اندازه که در شهر خود و در کنار خانواده ام هستم برایم کافی است

یکی از کارگرهای سنگ تزئینی در گفتگو با خبرنگار ما می گوید: بالای چند سال است که اینجا مشغول به کاریم و مزیتی که این شرکت دارد نزدیکی به کار و  خانواده است.

او ادامه می دهد: خدا را شکر میکنم که این شرکت توسط یکی از مهندسین خلاق ایرانی نصب و راه اندازی شده است.

به گزارش جهانبین نیوز؛ شهرستان بن رتبه نخست گاز کربونیک و سنگ های تزئینی چهارمحال و بختیاری را به خود اختصاص داده است .

تولید گاز کربنیک نیاز به آب ندارد

سلیمی مدیر عامل گاز کربنیک بن  در گفتگو به خبرنگار ما گفت: با توجه به کم آبی های مکرر در کشور این  خط را با تمام مبدل های حرارتی  و هوا کار کردیم و این خط نیاز به آب ندارد و بدون آب کار می کند .

نادری مدیر تولید بتن آماده بن نیز در گفتگو به خبرنگار ما  گفت: از ابتدای سال جاری ما حدود 10 هزار تن تولید بتن داشتیم که  نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش داشتیم.

وی تصریح کرد: با تولید محصولات بتنی حدود 80 درصد شهرستان بن را پوشش می دهیم و مابقی آن را صادر می کنیم.

به گزارش جهانبین نیوز؛ شهرستان بن با نرخ بالای بیکاری نیاز به توجه بیشتر مسئولان و رفع مشکلات صنایع این شهرستان دارد .

با رفع مشکلات و بهره برداری از این طرح های تولیدی از شهرستان بن  در آینده شاهد جهش چشمگیری هستیم.
 
انتهای پیام/1020ج
 
 


کد مطلب: 44992

آدرس مطلب :
https://www.jahanbinnews.ir/news/44992/تقویت-تولیدات-داخلی-ستون-فقرات-اقتصاد-مقاومتی

جهان بین
  https://www.jahanbinnews.ir