کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

جولان کرونا در بروجن با 2 قربانی و 42 مبتلای جدید/ همچنان خبری از مهار این ویروس چموش نیست

22 تير 1399 ساعت 8:09

در جدیدترین آمار بدست‌آمده از جان‌باختگان کرونا، با فوت زن و مرد 60 ساله در شهرستان بروجن شمار قربانیان این بیماری ویروسی به 10 نفر رسید.


به گزارش جهانبین نیوز، تا بیستم تیر 1399 و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، 42 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 طی 72 ساعت گذشته در شهرستان بروجن شناسایی شده و مجموع بیماران به 245 نفر رسیده است‌.

طی 24 ساعت گذشته زن و مرد 60 ساله اهل و ساکن بخش بلداجی جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به 10 نفر رسید.

طبق آمار 14 نفر از بیماران مبتلا به کووید 19 در بخش کرونای بیمارستان ولی‌عصر (عج) تحت مراقبت قرار دارند و از طرفی بهبودی و ترخیص 1454 بیمار، کور سوی امیدبخش در این شرایط کرونایی است.

در روز‌هایی که آمار رسمی از افزایش تعداد مبتلایان جدید، قربانیان کرونا و حتی بیماران بدحال خبر می‌دهد، اما از سوی دیگر شاهد کاهش محدودیت‌ها هستیم.

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد که برخی از اصناف و حتی خود مردم به درستی اصول بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و خبری از رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیست.

در اماکن عمومی پرازدحام هم‌چون بازار و ناوگان حمل و نقل همگانی و مراکز تجاری ویروس کرونا جولان می‌دهد و متأسفانه تلاش‌ها برای تأمین معاش،به قیمت جان انسان‌ها تمام می‌شود.

هنوز واکسن و دارویی برای نابودی و رفع عوارض این ویروس در بدن انسان کشف نشده امّا توانسته در همه‌جا رخنه کند و بی‌صدا و مستمر قربانیان خود را افزایش دهد، اقشار قابل توجهی از مردم بین گزینه‌های "ماندن در منزل بدون درآمد حداقلی" و "خروج از منزل برای کار احتمالی" گیر افتاده‌اند.

نکته مهم برای مقابله با ویروس کووید 19 آن است که هم مردم و هم مسئولان مسئله کرونا را تمام‌شده ندانند و همچنان با جدی گرفتن تهدید این ویروس و رعایت دستورات بهداشتی و پیوستن به پویش #من_ماسک_می‌زنم، به مسئولیت اجتماعی خود برای شکست این بیماری کمک کنند.


انتهای پیام/1030ج


کد مطلب: 44987

آدرس مطلب :
https://www.jahanbinnews.ir/news/44987/جولان-کرونا-بروجن-2-قربانی-42-مبتلای-جدید-همچنان-خبری-مهار-این-ویروس-چموش-نیست

جهان بین
  https://www.jahanbinnews.ir