کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

15 تير 1399 ساعت 13:35

معصومه محمدی سرپرست بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: اجرای طرح تنبلی چشم همزمان با سراسر کشور از روز ۱۵ تیرماه در استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد.


به گزارش جهانبین نیوز؛  معصومه محمدی سرپرست بهزیستی چهارمحال و بختیاری ، در آیین آغاز فعالیت پایگاه‌های اجرای طرح تنبلی چشم در استان گفت: امسال به دلیل وضعیت نامعلوم شیوع کرونا در نیمه دوم سال، تقویم اجرایی طرح تغییر کرده است و از پانزدهم تیر آغاز و  تا ۱۵ مهرماه سنجش سلامت کودکان سه تا ۶ ساله از طریق دستگاه غربالگری بینایی در ۳۰ پایگاه غربالگری در ادارات و مراکز شنوایی سنجی انجام می‌شود.

محمدی افزود: امسال با توجه به شیوع کرونا، سنجش بر اساس پروتکل‌های بهداشتی زیرنظر سازمان بهزیستی کشور  و با استفاده از دستگاه غربالگری انجام خواهد شد و در سنجش کودکان از تابلو استفاده نمی‌شود.

سرپرست بهزیستی چهارمحال وبختیاری گفت: استفاده از ماسک و دستکش، رعایت کردن فاصله‌گذاری اجتماعی هنگام مراجعه به پایگاه‌های غربالگری در زمان حضور در پایگاه و همچنین استفاده از دستگاه تهویه هوا برای پایگاه ضروری است.

محمدی با اشاره به جمعیت بیش‌ از ۶۷ هزار کودک زیر ۶ سال در استان،  گفت: سال گذشته با اجرای این طرح ۵۰ هزار و ۹۷۳ کودک سنجش شدند که از این تعداد سه هزار و ۵۶۳ کودک مشکوک به اختلالات بینایی شناسایی شد.

وی اظهار داشت:پس از معاینات تخصصی یکهزار و ۹۹۱  کودک دچار اختلال بینایی تشخیص داده شد که برای ۴۰۰ کودکان کمک هزینه تهیه عینک از سوی بهزیستی پرداخت شد.

انتهای پیام/1020ج

 


کد مطلب: 44945

آدرس مطلب :
https://www.jahanbinnews.ir/news/44945/اجرای-طرح-غربالگری-تنبلی-چشم-چهارمحال-بختیاری-آغاز

جهان بین
  https://www.jahanbinnews.ir