کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری خبر داد:

تداوم اقدامات بهداشتی، درمانی و آموزش سلامت در روستای چنارمحمودی

21 مهر 1398 ساعت 9:00

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: در پی ابتلا تعدادی از اهالی روستای چنارمحمودی به ویروس HIV اقدامات بهداشتی، درمانی و آموزشی در این روستا درحال انجام است.


 سید راشد جزایری سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری  در گفت وگو با جهانبین نیوز، گفت: در پی ابتلا تعدادی از اهالی روستای چنارمحمودی به ویروس HIV اقدامات بهداشتی، درمانی و آموزشی در این روستا درحال انجام است.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با اشاره به استقرار تیم تخصصی در روستای چنارمحمودی از تاریخ هشتم مهرماه، افزود: تا قبل از این تاریخ برنامه معمول، طبق برنامه کشوری انجام می‌شد اما از این تاریخ به بعد تیم ثابت متشکل از پزشک فوق تخصص، پزشک عمومی، پزشک متخصص عفونی، متخصص مشاوره، کارشناس IT، کارشناس دارویی، کارشناس مامایی، تیم آزمایشگاهی،   خدمات مشاوره تخصصی و معاینات را برای مبتلایان به ویروس HIV در این روستا انجام دادند.

وی با بیان اینکه مراقبت‌های لازم توسط پزشک عمومی برای مردم چنارمحمودی صورت گرفته است و کل خدمات شامل معاینه، مراقبت، خدمات تشخیصی، مشاوره، درمان، در محل روستا ارائه شده است، ادامه داد: همچنین واکسیناسیون مورد نیاز برای بیماران انجام شده است.

جزایری با تاکید بر نمونه‌گیری و انجام آزمایش‌های تخصصی برای بیماران روستای چنارمحمودی عنوان کرد: درمان بیماران اعم از درمان‌های اختصاصی و غیراختصاصی مربوط به سایر بیماری‌ها و عفونت‌ها از دیگر اقدامات صورت گرفته در این روستا است.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: انجام مشاوره تخصصی انگیزشی و پایبندی به درمان، راه‌اندازی کلینیک مشاوره بیماری‌های رفتاری در شهرستان لردگان، استقرار دستگاه سی دی فور در روستای چنارمحمودی، راه‌اندازی کلینیک سیار، تامین دارو و تجهیزات وکیت هایتشخیصی موردنیاز به‌صورت رایگان،با انجام نظارت‌ها و پایش‌های لازم از دیگر اقدامات انجام گرفته در روستای چنارمحمودی هستند.

وی به تخصیص یک دستگاه موبایل کلینیک برای افزایش دسترسی بهتر  به خدمات تشخیصی اشاره کرد و گفت: آموزش تخصصی پنج نفر از پرسنل شامل ماما، مراقب سلامت، مشاور، پزشک، و... برای شهرستان لردگان، راه‌اندازی مرکز مشاوره بیماری‌ها در شهرستان لردگان و تصویب راه‌اندازی مرکز خدمات جامع سلامت در روستای چنارمحمودی نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته در این شهرستان است.

انتهای پیام/1022ج


کد مطلب: 43056

آدرس مطلب :
https://www.jahanbinnews.ir/news/43056/تداوم-اقدامات-بهداشتی-درمانی-آموزش-سلامت-روستای-چنارمحمودی

جهان بین
  https://www.jahanbinnews.ir