کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رئیس انجمن داروسازان تهران؛

وزارت بهداشت بحران دارویی را جدی نمی گیرد/حال ناخوش صنعت داروسازی

3 شهريور 1397 ساعت 13:40

رئیس انجمن داروسازان تهران، گفت: حال صنعت داروسازی کشور، اصلا خوب نیست.


به گزارش جهانبین نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر سید حمید خوئی در مراسم روز داروساز که شب گذشته در مرکز همایش های رازی برگزار شد، اظهار کرد: حال صنعت داروسازی کشور اصلا خوب نیست و داروسازان از وضعیت امروز رضایت ندارند و هیچ کس سیاست روشنی از فردای ما، مشخص و تببین نمی کند.

وی ادامه داد: کل برنامه این است که در شرایط بحرانی اقلام داروهای وارداتی کاهش پیدا کند، در طول چهار سال گذشته مردم عادت کردند داروی لوکس بخرند و چرخش یک دفعه مشکلاتی ایجاد می کند.

خوئی با اشاره به اینکه اولویت اصلی سازمان غذا و دارو رفع نیاز مردم و رسیدگی به صنعت دارو است، افزود: مردم در خصوص موضوع دارو شوخی ندارند و در کشورهایی مثل پاکستان برای دارو دولت عوض می شود.

رئیس انجمن داروسازان تهران، اضافه کرد: ما در آستانه یک بحران دارویی هستیم و مسئولان وزارت بهداشت این مسئله را جدی نمی گیرند.

وی ادامه داد: اگر شایعه کمبود دارو ایجاد شود، نگرانی به جان مردم می افتد و همین مسئله سبب برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا می شود و زمان زیادی به طول می انجامد تا این موضوع حل شود.

خوئی گفت: در طرح تحول سلامت به داروسازی جفا شده است زیرا اوراقی به دست صنایع می رسد که برای نقد شدن آن ۳۰ درصد از ارزش آن کاهش پیدا می کند.

وی بیان کرد: دارو طی چند سال گذشته قیمتش ثابت مانده است و فقط به ما می گویند که کیفیت را باید بالا ببریم، اگر کیفیت دارو افت کرد مسئولش دولت و وزارت بهداشت است زیرا افزایش کیفیت هزینه بر است و کسی از ما حمایت نمی کند.

خوئی اظهار کرد: ما از ظرفیت بالایی در حوزه صادرات دارو برخوردار هستیم و من می گویم که صنایع داروسازی دزد نیستند، در تمام دوران سخت جنگ ۹۵ درصد از داروهای کشور به وسیله شرکت های داخلی تولید و عرضه می شد و اکنون ۲۳ هزار داروساز در کشور مشغول خدمت هستند که هیچ حمایتی از آنها نمی شود.

وی یادآوری کرد: آنجایی که پای نظارت در میان است وزارت بهداشت خودش را نشان می دهد ولی در زمان کار و حمایت هیچ گونه کمکی به ما نمی کنند.


کد مطلب: 40159

آدرس مطلب :
https://www.jahanbinnews.ir/news/40159/وزارت-بهداشت-بحران-دارویی-جدی-نمی-گیرد-حال-ناخوش-صنعت-داروسازی

جهان بین
  https://www.jahanbinnews.ir