۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
کد مطلب : ۴۵۴۶۹
رئیس مجمع نمایندگان استان: 

تکلیف آب در کشور حتما باید مشخص شود / از شرق تا غرب استان چهارمحال و بختیاری در حال حفر تونل است

رئیس مجمع نمایندگان گفت :  در کشور وضعیت آب باید مشخص شود ، اینکه هرکس زورش بیشتر است بخواهد آب را سهم خود بداند هرج و مرج و قانون گریزی است.
تکلیف آب در کشور حتما باید مشخص شود / از شرق تا غرب استان چهارمحال و بختیاری در حال حفر تونل است
به گزارش جهانبین نیوز؛ حجت الاسلام امام قلی جعفری رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری عصر امروز در شورای اداری با حضور رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه  چهارمحال و بختیاری آب ندارد و آفتاب آن سوزان است تصریح کرد: اجرای قانون و جلوگیری از قانون ستیزی و مبارزه با تبعیض وظیفه قوه قضائیه است.


وی بیان داشت : در کشور وضعیت آب باید مشخص شود ، اینکه هرکس زورش بیشتر است بخواهد آب را سهم خود بداند هرج و مرج و قانون گریزی است.

جعفری با اشاره به اینکه اگر قرار است آب از این استان به استان دیگر انتقال یابد باید حق آبه حفظ شود گفت : آب را نمی توانیم از یک نقطه به نقطه دیگر انتقال دهیم ، یک استان را آباد و استان دیگر را تخریب کنیم .

وی با بیان اینکه حقوق شرب، صنعت و کشاورزی چهارمحال و بختیاری باید حفظ شود گفت: از شرق و تا غرب این استان در حال حفر تونل هستند.

جعفری با تاکید بر وجود دشت های ممنوعه و ممنوعه بحرانی در چهارمحال و بختیاری اذعان داشت : کشاورزان ما اجازه ندارن از روان آب ها استفاده کنند ، آن ها اجازه ندارند حتی نیم لیتر آب از حوزه های آب را به ما نمی دهند.

وی با اشاره به اینکه در شهرک صنعتی شهرکرد با تانکر آب می برند گفت: نیمی از مردم این استان مشکل آب شرب دارند.

جعفری یاد آور شد: در شهرستان لردگان روستاها را با تانکر آب رسانی می کنند و در سفید دشت ۱۲ ساعت قطعی اب است.

وی با تاکید بر اینکه اجرای عدالت سخت است عنوان کرد: این استان مشکل آب دارد، مشکل کشاورزی و صنعت پیشکش.

جعفری با اشاره به اینکه در این استان تونل غیر قانونی گلاب به طول ۲۷ کیلومتر زده شد اذعان داشت : متاسفانه با وجود اعلام غیر قانونی این پروژه بازهم تونل زده شد و تونل دیگری به نام بهشت آباد نیز دارن اجرا می کنند.

وی با اشاره به اینکه این استان از نرخ بالای بیکاری برخوردار است اظهار کرد: مردم ما آب ندارند که کشاورزی ندارند و به همین خاطر معیشتی هم ندارند.

وی با بیان اینکه ۲۵ سال مردم استان را آواره کردیم گفت: درست است که مردم ما ولایت مدار و صبورن اما این دلیل نمی شود از آن سو استفاده کنیم.

جعفری در پایان از آیت الله رئیسی خواست که جلو حجم بالای ظلم و قانون گریزی در حوزه آب را بگیرند .


انتهای پیام /۱۰۲۰ ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

پنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۹

ساعت:

۱۸:۱۹:۲۳

10 Sep 2020