کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

دفاع از حقوق حقه آبی استان چهارمحال و بختیاری دفاعی ملی و کشوری است / شوراهای اسلامی دفاع از حقوق حقه مردم را به جد دنبال می کنند

16 مرداد 1399 ساعت 8:52

رئیس شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: در میان دستگاه های دولتی و اجرایی شرکت آب منطقه ای مدافع اصلی حقوق آبی مردم در سطح ملی و استانی می باشدو موضوع انتقال آب استان چهارمحال و بختیاری موضوعی منطقه ای و استانی نیست بلکه ملی و کشوری است .


به گزارش جهانبین نیوز؛  فرهاد رئیسی دهکردی رئیس شورای اسلامی استان در دیدار اعضای این شورا با مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان ضمن تبریک انتصاب دکتر فردوس کریمی به سمت مدیر عاملی شرکت سهامی آب منطقه ای استان گفت:   امید است با عنایت به تجربیات ارزشمند دکتر کریمی در زمینه آب شاهد تحولی شگرف در احقاق حقوق حقه مردم استان چهارمحال و بختیاری باشیم و هدف از این دیدار را طرح مطالبات شهرستان های ده گانه استان در موضوع آب استان مطرح نمود.

رئیسی دهکردی با اشاره به مراحل شکل گیری شوراهای اسلامی تصریح کرد:  شوراهای اسلامی از جمله محور هایی هستند که می توانند تسهیل گر ارتباط مردم و دستگاه های دولتی و اجرایی باشند.

رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در میان دستگاه های دولتی و اجرایی شرکت آب منطقه ای مدافع اصلی حقوق آبی مردم در سطح ملی و استانی می باشد افزود: موضوع انتقال آب استان چهارمحال و بختیاری موضوعی منطقه ای و استانی نیست بلکه ملی و کشوری است .

وی خاطر نشان کرد: استانهای چهارمحال و بختیاری و خوزستان دو شریان حیاتی  بزرگ آبی کشور هستند ، رودخانه کارون در استان خوزستان با پوشش پنج میلیون نفر در حوزه خود و  رودخانه زاینده رودی که با جوشش و صلابت  خود شادی و شور زندگی را به استان های هم جوار عطا می کند،  اگر سرشاخه های اصلی آنها کم آب و خشک گردد سایر استانها نیز با معضل تامین آب شرب و کشاورزی و ... مواجه خواهند شد لذا دفاع این دو استان از حقوق آبی خود در واقع دفاع از ملت شریف ایران است نه یک منطقه و نقطه ای خاص  و باید سر منشاهای تامین آب حفظ و احیا شوند.

رئیسی دهکردی اذعان داشت:  تامین آب شرب و کشاورزی و ... در استان های مبدا انتقال آب ، باید در الویت کاری مسئولین امر قرار گیرد و شرکت آب منطقه ای باید مدافع حق و حقوق آبی مردم استان باشد که این حق ایجاب می کند  در درجه اول شرایط جهت تامین آب شرب شهرها و روستاهای استان چهارمحال و بختیاری مهیا گردد و بعد استان های مجاور و امیدواریم مسئولین و شوراهای اسلامی در این امر به جد کمک نمایند، همچنین با توجه به 33 طرح اشتغالزایی در حوزه زاینده رود امیدواریم با پیگیری های صورت پذیرفته این طرح ها اجرایی گردند چرا که موجب رفع بیکاری جوانان منطقه و رونق اقتصادی خواهند شد.

وی با اشاره به پروژه انتقال آب بن-بروجن اظهار داشت : چندین طرح در حوضه انتقال آب استان از قبیل تونل کوهرنگ یک،دو و سه ،گلاب یک ، دو و بهشت اباد شروع گردیده اما متاسفانه طرح انتقال آب بن _ بروجن تا کنون به بهره برداری نرسیده.

رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به وجود دشت های ممنوعه و ممنوعه بحرانی در استان افزود: دشت شهرکردکه یکی از دشت های سرسبز و تلطیف کننده هوا در مرکز استان است متاسفانه  در حال نفس کشیدن های آخر است و اگر مسئولین جهت احیای این دشت و سایر دشت های استان راهکارهایی را اتخاذ ننمایند قطعا چهارمحال و بختیاری نیز همانند استان های مجاور دچار ریزگردها و آلودگی میگردد .

وی با اشاره به فرمایشات مقام عظمای ولایت در موضوعات محیط زیست و ترسیم منشور محیط زیستی کشور  گفت:  ایشان محیط زیست را میراث گذشتگان ما عنوان نمودند  و نباید  به بهانه آبادانی , محیط زیست تخریب گردد .به عنوان مثال در حوزه بهشت آباد با فرض نادیده گرفتن معضلات فنی و اجتماعی،معضلات محیط زیستی این منطقه را نمی شود غافل شد.

در پایان رئیسی دهکردی  افزود:  شوراهای اسلامی مسئولین را در کنار خود دانسته و امیدواریم با همیاری مسئولان و همت مدیرجدید شرکت آب منطقه ای بهتر از قبل  از حقوق حقه مردم چهارمحال و بختیاری دفاع نمائیم.

 


کد مطلب: 45198

آدرس مطلب :
http://www.jahanbinnews.ir/news/45198/دفاع-حقوق-حقه-آبی-استان-چهارمحال-بختیاری-دفاعی-ملی-کشوری-شوراهای-اسلامی-مردم-جد-دنبال-می-کنند

جهان بین
  http://www.jahanbinnews.ir