۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
کد مطلب : ۴۴۱۳۵
رئیس اداره مرتع منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری خبر داد

ممانعت از ورود زودهنگام دام به مراتع چهارمحال و بختیاری/مرتعداران تا پایان فروردین برای معرفی قرقبان فرصت دارند

رئیس اداره مرتع منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از کنترل کوچ بهاره عشایر و ممانعت از ورود زودهنگام دام به مراتع این استان خبر داد.
ممانعت از ورود زودهنگام دام به مراتع چهارمحال و بختیاری/مرتعداران تا پایان فروردین برای معرفی قرقبان فرصت دارند
فرامرز مردانی رئیس اداره مرتع منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ از کنترل کوچ بهاره عشایر و ممانعت از ورود زودهنگام دام به مراتع این استان خبر داد.

وی با بیان اینکه چرای زودهنگام دام از مهمترین عوامل تخریب مراتع استان چهارمحال و بختیاری است افزود: این اقدام با توجه به پیش‌بینی وضعیت بارندگی و احتمال وقوع سیلاب در مسیر ایل‌راه های استان صورت گرفته است.

مردانی زمان ورود دام به مراتع این استان را از ۲۵ اردیبهشت ٩٩ عنوان و خاطرنشان کرد: زمان خروج ٣٠ شهریور ۹۹ در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره مرتع منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: برابر با مواد ۴۴ و ۴۴ مکرر قانون حفاظت از جنگل‌ها و مراتع کشور و تبصره دو ماده ۴۷ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ورود پیش از موعد مقرر (٢۵ اردیبهشت ٩٩) و بدون پروانه چرا یا مازاد بر ظرفیت پروانه چرا به مراتع جرم محسوب گردیده و توسط مامورین یگان حفاظت منابع طبیعی و پاسگاه‌های نیروی انتظامی و ایست و بازرسی‌های اکیپ‌های کنترل دام مستقر در گلوگاه‌های استان، برابر با مقررات با متخلفین برخورد خواهد شد و از طریق مراجع قضایی و انتظامی تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: مرتعداران موظفند برای حفاظت از مراتع تا تاریخ ۳۰ فروردین ماه جاری نسبت به تعیین و معرفی یک نفر قرقبان به ادارات منابع طبیعی شهرستان‌ها اقدام نمایند.

مردانی در پایان گفت: تلفن امداد جنگل و مرتع ۱۵۰۴ به‌صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشات تخلفات در عرصه‌های منابع طبیعی است.

انتهای پیام/1026ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

يکشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۹

ساعت:

۱۳:۴۴:۰۵

22 Mar 2020