کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

امام جمعه لردگان:

آبروي افراد رد صلاحيت‌شده حفظ شود/ بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي بهترين نقشه راه براي تحقق وحدت حوزه و دانشگاه است

22 آذر 1398 ساعت 14:05

امام جمعه لردگان گفت: بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي بهترين نقشه راه براي تحقق وحدت حوزه و دانشگاه حول محورهاي هفت گانه ماموريت‌هاي اِعلامي ازسوي رهبرحکيم انقلاب اسلامي است.


به گزارش جهانبین نیوز؛ حجت الاسلام سيد مهدي تاج زاد امام جمعه شهرستان لردگان در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته با بيان اينکه قانون انتخابات کاملا مشخص است، اظهار داشت: تاکيد رهبر معظم انقلاب بر مجموعه هاي نظارتي و اجرايي اين است که مر قانون در فرايند انتخابات اجرا شود.

 امام جمعه لردگان افزود: اعضاي هيات اجرايي بايد در بررسي صلاحيت داوطلبان ضمن فصل الخطاب قرار دادن منويات مقام معظم رهبري ( مد ظله العالي ) اصل بي طرفي را نيز رعايت کنند.

تاج زاد گفت: در تأييد صلاحيت نامزدهاي انتخاباتي، مهم عمل به قانون، شرع مقدس اسلام و ميزان التزام عملي به نظام اسلامي است و نبايد سلايق شخصي در اين امر دخيل باشد.

وي افزود: اگر در اجراي قانون انتخابات سليقه اي عمل کنيم و تحليل و برداشتي بر اساس نظر شخصي اجرا شود، به طور قطع با مشکل مواجه مي شويم.
 
امام جمعه لردگان بر حفظ آبروي افراد در انتخابات تاکيد کرد و گفت: اگر در فرآيند کار کسي رد صلاحيت شد، بايد طوري رفتار شود که آبروي فرد حفظ شود.
 
نظارت مسئولين بر حمل و نقل شهري ضروري است

خطيب جمعه لردگان در ادامه به روز حمل و نقل اشاره نمود گفت: متاسفانه در سطح شهر مشاهده مي‌شود که رانندگان تاکسي ها  نرخ کرايه را افزايش داده اند و اين کار موجب نارضايتي شهروندان شده است.

 وي با بيان اينکه هيچ دستگاه نظارتي در شهرستان وجود ندارد اضافه کرد: تاکسي‌ها و آژانس‌ها بايستي ساماندهي شوند و با متخلفان برخورد قانوني صورت گيرد و تعيين نرخ کرايه تاکسي ها بايستي با رضايت رانندگان و اقشار مردم فراهم شود.
 
توصيه هاي رهبري؛ نماد رأفت اسلامي

امام جمعه لردگان با اشاره به  توصيه هاي رهبري؛ در خصوص رأفت اسلامي بیان کرد: در نگاه رهبر معظم انقلاب؛ خانواده‌هايي که اساسا اطلاعي نداشتند و يا راضي نبودند به اينکه فرزندان آنها در چنين صحنه‌هايي حضور پيدا کنند، آنها بابت اتفاقي که نسبت به آن رضايت و همراهي نداشتند، کمترين آسيب را خواهند ديد.

وي گفت: اين موضع‌گيري نگاه صحيحي را نسبت به جايگاه رهبري در نظام اسلامي در جامعه پديد مي‌آورد و نشان مي‌دهد در يک نظام الهي، رهبري مطابق موازين شرعي حتي با کساني که در چنين صحنه‌هايي فعاليت ميداني داشته‌اند چگونه مواجه مي‌شود.
 
بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي بهترين نقشه راه براي تحقق وحدت حوزه و دانشگاه است

تاج زاد در ادامه سخنان خود به سالروز شهادت آيت الله دکتر مفتح، روزوحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و گفت:  وحدت يکي از عوامل اصلي شکل‌گيري و پيروزي و تثبيت و بالندگي و اقتدار انقلاب و نظام اسلامي از ابتدا تاکنون بوده و هست، وحدت حوزه و دانشگاه در اين ميان نقطه محوري و اصلي است، چرا که اين دو قشر، دو نهاد مولّد نيرو و محتوا و انسان‌افزار و نرم‌افزار براي پيشرفت انقلاب اسلامي هستند.

وي یادآور شد: بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي بهترين نقشه راه براي تحقق وحدت حوزه و دانشگاه حول محورهاي هفت گانه ماموريت‌هاي اِعلامي ازسوي رهبرحکيم انقلاب اسلامي است، بي‌ترديد نقش اصلي در تبيين و ترويج و تحقق بيانيه گام دوم از آنِ حوزه و دانشگاه است.

امام جمعه لردگان در پايان به بيماري شيخ زکزاکي اشاره نمود گفت: شيخ زکزاکي در نيجريه خدمات بسياري براي اسلام و مسلمين انجام داد و 15 ميليون نفر را در نيجريه مسلمان کرد، اما اکنون به دليل ترکش هاي زيادي که در سر دارد و نمي گذارند ايشان معالجه شوند، لذا از مجامع اسلامي خواست تا تلاش کنند تا اين عالم بزرگوار معالجه شود.

انتهاي پيام1026ج /630 ل


کد مطلب: 43452

آدرس مطلب :
http://www.jahanbinnews.ir/news/43452/آبروي-افراد-رد-صلاحيت-شده-حفظ-شود-بيانيه-گام-دوم-انقلاب-اسلامي-بهترين-نقشه-راه-براي-تحقق-وحدت-حوزه-دانشگاه

جهان بین
  http://www.jahanbinnews.ir