کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

روسری‌هایی که هرروز عقب‌تر می‌رود/ جولان مانکن‌ها در شهر و ترویج بی‌حیایی

17 آذر 1398 ساعت 9:31

متاسفانه هر روز شاهد بروز پوشش‌های جدیدی در میان دختران و پسرانی که قرار است روزی مادران و پدران این مرز و بوم بوده و تربیت فرزندانی را برعهده داشته باشند، هستیم، مانکن‌هایی که قلب خانواده‌ها را نشانه گرفته‌اند.


به گزارش جهانبین نیوز؛ اگر چرخی در شهر بزنیم غرق خواهیم شد در رنگ‌ها و زرق و برق لباس‌هایی که پیاده‌روها را به سالن مد تبدیل کرده، مردان و زنانی که لباس و آرایش صورت و موی آن‌ها ناخودآگاه تو را به این فکر وا می‌دارد که چقدر زمان نیاز است تا افراد به این شکل درآید؟
 
متاسفانه هر روز شاهد بروز پوشش‌های جدیدی در میان دختران و پسرانی که قرار است روزی مادران و پدران این مرز و بوم بوده و تربیت فرزندانی را برعهده داشته باشند هستیم، این کوتاه شدن مانتوها، حذف دکمه از لباس‌ها، تنگ و اندامی و کوتاه شدن شلوارها در بین دختران و پسران، عقب رفتن روسری‌ها و تبدیل آن به ابزاری تزئینی همگی معضلاتی هستند که هر روز بیش از پیش حیا را از بین می‌برند.
 
باید گفت تیر این نوع پوشش و ترویج بی‌حیایی قلب خانواده‌ها را نشانه گرفته است و همه آن‌هایی که این نوع لباس‌ پوشیدن و آرایش را انتخاب می‌کنند، مسئول زندگی‌هایی هستند که از هم می‌پاشند و دیگر آسیب‌های که این موضوع به جای می‌گذارد.
 
در شهرکرد نیز در سال‌های اخیر شاهد ترویج بدحجابی هستیم که سرعت آن نسبت به قبل با شتاب بیشتری بوده و شاید بتوان یکی از دلایل آن را شبکه‌های اجتماعی چون اینستاگرام یا حضور برخی از مسافران و گردشگران از دیگر استان‌ها دانست.
 
لباس‌ها و سبک‌های پوششی و آرایشی محلی هر روز بیشتر و بیشتر به فراموشی سپرده می‌شوند و ما شاهد جولان مانکن‌هایی هستیم که با پوشش‌های غربی به خیابان آمده‌اند، لباس‌هایی که از سوی مردان و زنان انتخاب می‌شود، روز به روز از ارزش‌های دینی فاصله می‌گیرد و از علل مهم آن می‌توان به تبلیغات گسترده دشمن برای نابودی اصالت و فرهنگ ایرانی، قیمت پایین لباس‌های نامتعارف، عدم نظارت کافی بر کار طراحان لباس، نبود دغدغه کافی برای کمک به حل این موضوع و هزاران مورد دیگر را نام برد.
 
بانوان محجبه در کشور و به تبع آن در چهارمحال و بختیاری از نبود لباس مناسب رنج می‌برند و اگر لباسی هم پیدا شود، باید آن را با قیمت بسیار بالا خریداری کنند به‌گونه‌ای که برای خرید یک چادر باید بیش از 300 هزار تومان هزینه شود اما مانتویی که هیچ یک از فاکتورهای یک لباس مناسب را ندارد را می‌توان با قیمت زیر 100 هزار تومان  تهیه کرد و این یعنی غفلت مسئولان از موضوعی که دشمن با همه ابزار و عوامل خود همزمان با جنگ اقتصادی و در تهاجمی فرهنگی علیه کشورمان به‌راه انداخته است.
 
اما باید دید چرا وقتی یک منکر این‌گونه با سرعت و با ظاهری زیبا به جوانان ارائه می‌شود جای معروفات تا این حد خالی است، پذیرفتنی نیست زمانی که دشمن برای ضربه زدن به ارزش‌های دینی جامعه و کم‌رنگ کردن اعتقادات، بسیار هزینه کرده، کار فرهنگی در این خصوص از سوی مسئولان مربوطه تا این حد کم و نامحسوس باشد، متاسفانه اقدامات انجام شده بیش از آن‌که گرایش به سمت حجاب ایجاد کند باعث گریز جوانان از پوشش‌های متعارف و روی آوردن آن‌ها به سمت لباس‌های پر زرق و برق و نامناسب شده است.
 
انتهای پیام/1026ج


کد مطلب: 43413

آدرس مطلب :
http://www.jahanbinnews.ir/news/43413/روسری-هایی-هرروز-عقب-تر-می-رود-جولان-مانکن-ها-شهر-ترویج-بی-حیایی

جهان بین
  http://www.jahanbinnews.ir