۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
کد مطلب : ۴۲۵۳۷

هپاتیت B و C مهمترین عوامل ایجاد کننده سرطان کبد هستند

معاون فنی مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه، ۲۸ جولاي هر سال برابر با ششم مرداد ماه بعنوان روز جهاني هپاتيت نامگذاري شده است افزود: هپاتيت B و C مهمترين عوامل ايجاد کننده سرطان کبد هستند.
هپاتیت B و C مهمترین عوامل ایجاد کننده سرطان کبد هستند
به گزارش جهانبین نیوز؛ دکتر محسن آذری پور با اشاره به اینکه هپاتیت های B و C قابل پیشگيري هستند و واکسيناسيون هپاتيت B باعث ايمني و پيشگيري از ابتلا از بيماري مي شود تصريح کرد: آزمايش به موقع هپاتيت باعث درمان به موقع و پيشگيري از پيشرفت بيماري و سرطان کبد مي شود.

به گفته وی، با درمان به موقع و مناسب این بیماری می توان از عوارض تهديد کننده حيات، يعني سيروز و سرطان کبد جلوگيري کرد.

وی، از شایع ترین راه انتقال هپاتیت C در کشور به استفاده مشترک از سرنگ و سوزن آلوده اشاره داشت و به افراد در معرض خطر توصیه کرد: سريعاً آزمايش بدهند.

دکتر آذری پور، ارتباط جنسی را یکی از راه های انتقال هپاتيت B و C دانست و گفت: اگر نتيجه آزمايش هپاتيت مثبت است، نياز به درمان دارد و نبايد درمان آن را به تاخير انداخت.

معاون فنی مرکز بهداشت استان با بیان اینکه ۳ ماه درمان می تواند باعث بهبود قطعی مبتلايان به هپاتيت C شود اظهار داشت: تنها يک نفر از هر ۱۰ فرد مبتلا به هپاتيت C از بيماري خود آگاه هستند.

وی، اصلی ترین گروه های در معرض خطر ابتلا به هپاتیت C در ايران را در درجه اول شامل: مصرف کنندگان تزريقي مواد و افراد داراي رفتار هاي پرخطر جنسي و در درجه بعد شامل افراد مبتلا به هموفيلي، تالاسمي و بيماران تحت دياليز برشمرد.

انتهای پیام/1020ج
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۰۲:۰۵:۱۲

4 Jan 2020