کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

بروجن؛ میزبان نمایش "روزی، گذری، روزگاری

14 بهمن 1397 ساعت 8:25

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از اجرای نمایش "روزی، گذری، روزگاری" در بروجن خبر داد.


 شهرام فرجی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛  ضمن اعلام این خبر افزود: نمایش "روزی، گذری، روزگاری"، کاری از گروه نمایش هِی جار بروجن، نوشته خیرالله تقیانی پور و کارگردانی مشترک احمد و امید مردانی بروجنی است که به مناسبت ایام دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از ١٠ بهمن ماه جاری در فرهنگسرای بروجن به روی صحنه رفت و تا ١٧ بهمن ماه ادامه دارد.

وی در ادامه گفت: داستان "روزی، گذری، روزگاری" در ارتباط با شهری با دو محله پایین و بالا است که محله پایینی‌ها؛ سیاه باز و روحوضی کار هستند و محله بالایی‌ها؛ تعزیه کار هستند.

فرجی افزود: این نمایش در برگیرنده دو گونه نمایش سنتی ایرانی است.

این نمایش از تلفیق دو نمایش روحوضی و تعزیه، به روایت دو جوان جاهل مسلک شکل گرفته است.

وی هدف از اجرای این نمایش را ارائه، بازنمایی و بازآفرینی این دو گونه نمایش ایرانی دانست.

فرجی افزود: نویسنده اثر، داستانی ایرانی و درام را در ژانری عاشقانه با نگاهی بر آیین های سنتی ایران به نگارش در آورده است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: احمد مردانی، علی جمالی، امید مردانی، عاطفه زمانی، محمد جواد حجتی، احمد رضا ستوده، سجاد منصوریان، مینا نفر، محدثه جمالی و هلیا مردانی در این نمایش ایفای نقش می کنند.

همچنین گروه موسیقی این نمایش را فرید نیکوبین، سپنتا ستار، محمدرضا جیلان و سعید شارقی به سرپرستی فردین کیانی تشکیل می دهند.

علی جمالی مشاور کارگردان و حمید شبانیان مدیر اجرایی این اثر است. المیرا جمالی نیز منشی صحنه نمایش روزی، گذری، روزگاری است.

"روزی، گذری، روزگاری" از ١٠ الی ١٧ بهمن ساعت ١٩ در فرهنگسرای بروجن اجرا می گردد.

انتهای پیام/1029ج


کد مطلب: 41293

آدرس مطلب :
http://www.jahanbinnews.ir/news/41293/بروجن-میزبان-نمایش-روزی-گذری-روزگاری

جهان بین
  http://www.jahanbinnews.ir