کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

نماينده مردم در مجلس يا مسئول عزل و نصب هاي سياسي شهرستان ها

23 بهمن 1396 ساعت 15:44

دومين سال از نمايندگي نماينده مردم شهرستان هاي اردل، فارسان، کوهرنگ و کيار در مجلس شوراي اسلامي رو به اتمام است اما همچنان شاهد فعاليت هاي سياسي وي خارج از اختيارات قانوني هستيم.


به گزارش جهانبین نیوز به نقل از  کيار بيدار اين روزها خبرهايي از جلسات نماينده مجلس با فعالان شهرها و روستاها به گوش رسد که به نام اصلاحات در صدد تغييرات مديران خصوصا فرمانداران هستند.

جالب اينجاست که تغييراتي که در ادارات شهرستان کيار با نظر نماينده و حاميان اصلاح طلب وي در حال انجام است نه تنها کمکي به رشد و ارتقا و تقويت شهرستان کيار نمي کند که با هر تغيير شاهد ضعف روز افزون در ادات شهرستان کيار هستيم.

سوال اينجاست که وظيفه نماينده ردم در مجلس شوراي اسلامي چيست؟ دخالت در عزل و نصب هاي سياسي شهرستان ها يا تلاش براي حضور پررنگ در مباحث قانونگزاري و نظارتي مجلس؟

يکي از مهمترين خواسته هاي مردم شهرستان کيار در سال هاي متمادي تفکيک حوزه انتخابيه کيار از وسيع ترين حوزه انتخابيه کشور است و سال هاست صحبت از تفکيک حوزه انتخابيه اردل، فارسان، کوهرنگ و کيار و تبديل به دو حوزه انتخابيه اردل و کيار و فارسان و کوهرنگ است که از زمان نمايندگي نورالله حيدري، حميدرضا عزيزي و اينک علي کاظمي همواره نقل مجالس و محافل سياسي است اما آيا واقعا نمايندگان مردم پيگير اين مساله مهم و حياتي بوده اند؟

مساله فرمانداري شهرستان هر چند يکي از مهمترين مسائل هر شهرستان است که بايد بدان پرداخته شود اما اين مساله در چارچوب سياست هاي استانداري و وزارت کشور مي گنجد و بي شک نماينده مردم در مجلس بايد به انجام وظيفه و اداي دين به مردم حوزه انتخابيه خود در چارچوب وظايف قانوني بپردازد نه اينکه در طول سال هاي نمايندگي به فکر اداي دين به کساني باشد که در زمان تبليغات انتخاباتي وي را حمايت کرده اند و به مجلس فرستاده اند.

مهدي بهزادي تشنيزي
مدير مسئول پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار


کد مطلب: 38513

آدرس مطلب :
http://www.jahanbinnews.ir/news/38513/نماينده-مردم-مجلس-مسئول-عزل-نصب-هاي-سياسي-شهرستان

جهان بین
  http://www.jahanbinnews.ir