۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۷
کد مطلب : ۵۵۶۷۴
استاندار چهارمحال و بختیاری:

صادرات کالا در چهارمحال و بختیاری ۲۰۰ درصد رشد داشت

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: سند توسعه و تحول چهارمحال و بختیاری تهیه شده است تا توسعه گردشگری، کشاورزی و دامپروری براساس سند آمایش انجام شود.
صادرات کالا در چهارمحال و بختیاری ۲۰۰ درصد رشد داشت
به گزارش«جهانبین نیوز»، غلامعلی حیدری شامگاه پنجشنبه در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه و فعالان اقتصادی در چهارمحال و بختیاری با حضور رئیس جمهور، اظهار کرد: ۱۷ ماه پیش سفر اول ریاست جمهور به استان بود و علی‌رغم اینکه فصل کار محدود است اقدامات بسیار خوبی در استان انجام شد.

وی افزود: در بخش کشاورزی ۲ هزار هکتار سامانه نوین در استان انجام شده، ۱۰ پروژه آبرسانی اجرا شد، ۴ هزار مسکن به بهره‌برداری رسید، ۲۰۰ هکتار معادل ۱۲ هزار واحد مسکونی، ۴۰۰ قطعه زمین برای طرح جوانی جمعیت و… از دیگر برنامه‌هایی بود که امروز به بهره‌برداری رسید.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: مشکلاتی در استان وجود داشت، یکی از جدی‌ترین آن چالش آبی در استان بود که شهرها و روستاها با مسئله آب شرب مواجه بودند.

حیدری عنوان کرد: چهارمحال و بختیاری در نرخ بیکاری رتبه دوم را داشت که صعود هشت پله‌ای داشت و در صادرات کالا از استان رشد ۲۰۰ درصدی داریم.

وی خاطرنشان کرد: حضور هلدینگ‌ها، شرکت‌های بزرگ تجاری و سرمایه‌گذاری، شرکت‌های دانش‌بنیان، بنیادها و… از دیگر اقداماتی است که برای توسعه استان انجام شده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: زنجیره ارزش محصولاتی چون بادام و ماهی سردابی در استان شکل گرفته است.
حیدری بیان کرد: سند توسعه و تحول چهارمحال و بختیاری تهیه شده است تا توسعه گردشگری، کشاورزی و دامپروری براساس سند آمایش انجام شود.

وی تاکید کرد: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در چهارمحال و بختیاری در دستور کار است، ۳۰ هکتار واحد گلخانه‌ای در استان وجود داشت که با برنامه‌ریزی انجام شده به ۸۰ هکتار رسید.

استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: ۸۰ مجوز بوم‌گردی در مرحله صدور است و بازارچه‌هایی برای فروش صنایع دستی در استان ایجاد شده است.

حیدری اظهار داشت: در سال گذشته ۷۶ درصد اعتبارات سفر اول ریاست جمهور به چهارمحال و بختیاری پرداخت شد.

وی افزود: از ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات در چهارمحال و بختیاری ۲ هزار میلیارد تومان آن پرداخت شد که درخواست داریم این مهم سرعت بخشیده شود.

حیدری ادامه داد: درخواست داریم تا ستاد ویژه‌ای جهت توسعه سه استان زاگرس نشین تشکیل شود.
وی عنوان کرد: تأمین اعتبار اتمام پروژه پیشران راه‌آهن چهارمحال و بختیاری از درخواست‌های استان است، همچنین افزایش تعداد پروازهای فرودگاه بین‌المللی شهرکرد که می‌تواند به توسعه استان کمک کند.

استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: تخصیص درصدی از درآمد آب برای رفع محرومیت استان، تخصیص اعتبار برای فعالیت‌های فرهنگی، تخصیص اعتبار برای حفظ جنگل‌های بلوط، تخصیص کامل اعتبارات سفر از درخواست‌های استان است.


انتهای پیام/1030ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲

ساعت:

۲۱:۲۳:۰۴

16 Nov 2023