۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۵
کد مطلب : ۵۲۵۸۷
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال و بختیاری:

ضرورت داشتن مهارت سواد رسانه ای در بین دانش آموزان/نگذارید کودکان یتیم فضای مجازی شوند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال و بختیاری گفت: یکی از معضلات جامعه نداشتن سواد‌ رسانه ای است که باید این مهارت را از دانش‌آموزان شروع کرد و نباید اجازه داد آن ها یتیم فضای مجازی شوند.
ضرورت داشتن مهارت سواد رسانه ای در بین دانش آموزان/نگذارید کودکان یتیم فضای مجازی شوند
به گزارش جهانبین نیوز، محمد موسوی پیش از ظهر یک‌‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: پیشگیری از جرم از وظایف قوه قضائیه است و باید در این راستا تلاش بسیار شود چراکه تا رسیدن به وضع مطلوب فاصله زیاد است.

وی با اشاره به اینکه باید باورها را تغییر داد تصریح کرد: اگر باورها تغییر کند در مسئله پیشگیری می توانیم خودمان را به یک وضع مطلوب برسانیم.

موسوی با اذعان بر اینکه بسیاری از معضلات جامعه را مردم می بینند اما به آن توجه ای ندارند بیان داشت: یکی از معضلات جامعه نداشتن سواد رسانه ای است که باید این مهارت را از دانش آموزان شروع کرد و نباید اجازه داد آن ها یتیم فضای مجازی شوند.

وی با تاکید بر اینکه اگر در تمام عرصه ها نقشه راه برای خود ترسیم نکینیم به هیچ عنوان نمی توانیم به نتیجه برسیم گفت: با ترسیم نقشه راه می توانیم تا چند سال آینده بسیاری از مشکلات را حل و فصل کنیم و آمارهای خیلی از جرم ها را کاهش دهیم.

موسوی با اشاره به اینکه تا کنون مصوبه  9 گام تحکیم خانواده را در چهارمحال و بختیاری گرفته ایم تشریح کرد: 4 گام تحکیم خانواده اجرا و منتظر بودجه برای 5 گام دیگر هستیم.

وی داشتن مهارت زندگی را نیز بسیار مهم تلقی کرد و گفت: نصف توان خانواده ها در درون زن خوابیده به خاطر همین باید مهارت نحوه رفتار با یک زن را آقایان باید فرا گیرند.

موسوی با تاکید بر اینکه لازم است آموزش ها در خانواده ها اجباری کنیم گفت: متاسفانه کارهای زیر بنایی صورت نگرفته است به خاطر همین روز به روز شاهد آسیب های اجتماعی می شویم.

وی با اشاره به اینکه دنبال این هستیم که در هر عرصه ای نقشه راه داشته باشیم بیان داشت: لازم است خلاء ها را شناسایی کرده و تمامی راهکارها را ارائه داد.

موسوی خاطر نشان کرد: باید زمینه تقویت فرهنگ را فراهم کنیم و در این راستا نیز برنامه جامع داشته باشیم.

انتهای پیام/1020ج
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

يکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱

ساعت:

۱۴:۲۶:۱۶

22 Jan 2023