۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۸
کد مطلب : ۵۱۶۸۹
کارشناس مسائل سیاسی:

ضربه به مذاکرات هسته‌ای، هدف اغتشاش‌گران/حمله‌کنندگان به زنان محجبه و ارزش‌های کشور دلسوز ایران نیستند

یزدان جلالی گفت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران بدنبال این هستند تا این نابسامانی‌ها را به‌عنوان نقطه‌ضعفی از ایران در مذاکرات وارد و مذاکرات را منحل کنند.  
ضربه به مذاکرات هسته‌ای، هدف اغتشاش‌گران/حمله‌کنندگان به زنان محجبه و ارزش‌های کشور دلسوز ایران نیستند
یزدان جلالی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ با اشاره به اقدامات خائنانه و اغتشاشگرانه دشمنان و معاندین در راستای تحریم ایران و تاثیر این اقدامات خرابکارانه در پیشبرد اهداف مذاکرات هسته‌ای اظهار کرد: کشور ایران هر زمانی که در بحث مذاکرات قدرتمندانه وارد می‌شود و دشمن چاره‌ای جز تسلیم در برابر خواسته‌های بر حق ما را ندارد، بهانه‌هایی دست و پا کرد تا به وسیله آن وضعیت داخلی کشور را نابسامان جلوه دهند.
 
وی ادامه داد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران بدنبال این هستند تا این نابسامانی‌ها را به‌عنوان نقطه‌ضعفی از ایران در مذاکرات وارد و مذاکرات را منحل کنند.
 
جلالی اتفاقات امروز کشور را مروری از وقایع سال 88 دانست و بیان کرد: سال 88 و در روز اقتدار متاسفانه توسط عوامل داخلی، معاندین و ضدانقلاب بحث انتخابات بهانه شد، چراکه آمریکا و دشمنان خارجی ایران متوجه شده بودند چرخ پیشران ایران در پیشرفت علمی مسائل هسته‌ای و صنایع دفاعی قابل توقف نیست.
 
این کارشناس سیاسی عنوان کرد: دشمنان این‌ها را بهانه‌ای قرار دادند تا تحریم‌های ایران را بیشتر کنند و به همین بهانه بعضی از کشورها را با خود همراه کردند.
 
جلالی خاطرنشان کرد: امروزه هم همین موضوع تجلی دارد، دشمنان تحریم‌ها را بی‌اثر دیدند و در مذاکرات هسته‌ای نیز خواسته‌های کشور ایران به‌حق است به همین دلیل متاسفانه مرحومه مهسا امینی بهانه‌ای شد که مجددا این‌ها سوءاستفاده کنند از این موضوع و دوباره وضعیت داخلی ایران را نابسامان نمایش دهند و امتیاز بگیرند.
 
این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: گرچه بین این مسائل داخلی ایران و مذاکرات تفاوت‌هایی است و این اتفاق، اتفاق ناگواری بود و همه دستگاه‌های مسئول در ایران با جدیت به دنبال روشن شدن موضوع هستند اما این موضوع برای حمله به ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی ایران بهانه‌ای شد.
 
جلالی خاطرنشان کرد: تمامی گروه‌های مختلف چه از کومله و دموکرات و مجاهدین خلق و چه سلطنت‌طلب‌ها و معاندین از این موضوع سوء‌استفاده کردند و این مسئله را برای حمله به جمهوری اسلامی ایران بهانه‌ای قرار دادند.
 
وی بیان داشت: به‌زودی ابعاد این موضوع برای عموم مردم روشن و فتنه دشمنان با شکست روبرو می‌شود، این رفتار دشمنان برای مردم روشن شده است، یک گروهی به دنبال تجزیه ایران هستند و گروهی دیگر به دنبال برگشتن مجدد به نظام سلطنتی.
 
این کارشناس مسائل سیاسی گفت: ممکن است در بین همه این گروه‌های مخالف داخلی ایران گروه‌های مختلف دیگری نیز وجود داشته باشد که عمدتا متاثر از جریان بیرونی و عوامل خارجی هستند.
 
وی افزود: قطعا استفاده از این موضوع در کشور برای ضربه زدن به مذاکراتی است که ایران قدرتمندانه وارد آن شده، است زیرا در یک‌سالی که دولت جدید روی کار آمده با اقتدار و با دست پر به‌دنبال پیشبرد مذاکرات هسته‌ای است.
 
جلالی با بیان اینکه مباحث دیگری در ابعاد این قضیه وجود دارد تصریح کرد: این اتفاق در کشور بی‌ارتباط با حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی اربعین نیست و دشمنان به شکلی باید این موضوع را نیز تحت تاثیر قرار دهند، همچنین دشمنان در صدد هستند تا عضویت ایران در یکی از پیمان‌های مهم سیاسی، اقتصادی و نظامی (شانگهای) را بی‌اثر کنند.
 
 وی در آخر گفت: این نمونه اتفاقات موفقیت‌های مهمی بود برای جمهوری اسلامی ایران و برای اینکه این موفقیت‌ها را دچار وقفه شود امروز این بهانه را ایجاد می‌کنند تا به ارزش‌های کشور ما صدمه وارد کنند، کسی که به زن محجبه حمله می‌کنند، کسی که استقلال ایران را زیر سوال می‌برد، کسی که دنبال از بین بردن ارزش‌های مردم شریف ایران است، قطعا دلسوز ایران نیست.
 
انتهای پیام/1030ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

چهارشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۱

ساعت:

۱۴:۰۳:۰۶

21 Sep 2022