۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۸
کد مطلب : ۵۱۳۱۵
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تاکید کرد

لزوم ورود خیران به بحث دارو و درمان/ 113 داروخانه در چهارمحال و بختیاری ارائه خدمت می‌کنند

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره بر اینکه خیران در این استان بیشتر در ساخت فضاهای فیزیکی ورود کرده‌اند گفت: بسیاری از بیماران برای درمان و تامین هزینه‌های خود به کمک خیرین نیاز دارند.
لزوم ورود خیران به بحث دارو و درمان/ 113 داروخانه در چهارمحال و بختیاری ارائه خدمت می‌کنند
به گزارش جهانبین نیوز؛ رضا محمدی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح دارویاری از 23 تیرماه آغاز شد و در این زمینه با توجه به حذف ارز ترجیحی دارو و بحث عدم پرداخت از جیب مردم، پوشش بیمه سلامت برای افراد فاقد بیمه به‌‎صورت رایگان تا سه ماه صورت گرفت و ادامه رایگان آن برای دهک‌های پایین و دریافت مبالغی از دهک‌های بالاتر ازجمله اقدامات است.
 
وی بهرمندی از یارانه دارو برای تمامی دهک‌ها، دسترسی آسان افراد به دارو، اجرای نسخه الکترونیکی و نسخه‌پیچی الکترونیکی به‌صورت 100 درصدی، جلوگیری از قاچاق معکوس دارو، افزایش کیفیت دارو و... را از دیگر مزایای اجرای طرح دارویار دانست و عنوان داشت: 119 قلم دارو برای بیماران اوتیسم تا زیر 12 سال توسط بیمه پوشش داده می‌شد و با وجود اینکه در جریان تغییر قیمت‌ها افزایشی نداشت اما مصوب شده است که به‌طور کامل تحت پوشش قرار گیرد.
 
محمدی ادامه داد: بیمه مابه‌التفاوت افزایش قیمت داروهای بیماران دیابتی و قلبی-عروقی را تحت پوشش قرار می‌دهد و در مورد داروهای مکمل با وجود اینکه ارز ترجیحی نداشته‌اند، وزارتخانه اقدام به قیمت‌گذاری کرده و بنابراین قیمت آن کاهش خواهد داشت.
 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: از روز شروع طرح دارویار با داروخانه‌ها تشکیل جلسه داده و بروزرسانی برنامه‌ها در دستور کار قرار گرفت، خوشبختانه در چند روز ابتدایی کلیه اقدامات صورت گرفته و تغییرات در داروخانه‌ها انجام شد.
 
وی ادامه داد: در این مدت 30 مورد بازرسی از سازمان‌های بیمه‌گر و به‌روزرسانی برنامه‌های بیمارستان‌ها انجام شده  است و از این پس هیچ بیماری نباید برای دارو در بیمارستان‌ها مبلغ اضافی پرداخت کند.
 
محمدی با اشاره به 142 مورد بازرسی از 113 داروخانه تحت پوشش خاطرنشان کرد: نگرانی داروخانه‌ها از این است که روند پرداخت مازاد هزینه‌ها توسط بیمه‌ها صورت نگیرد اما پیگیری‌ها برای تداوم این موضوع در برنامه قرار دارد.
 
وی از ارائه خدمات در 113 داروخانه در این استان خبر داد و بیان داشت: از این تعداد 97 داروخانه روزانه، 16 داروخانه شبانه‌روزی و 11 داروخانه بیمارستانی هستند.
 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌ پزشکی شهرکرد بیان داشت: کمبودهای دارویی روزانه پایش می‌شود، در چهارمحال و بختیاری 54 قلم و در کشور 73 قلم دارو با کمبود مواجه است، اطلاعات بعد از پایش به سازمان غذا و دارو ابلاغ می‌شود و به این ترتیب کمبودها از استان‌های دیگر و یا از تهران تامین و سهیمه در اختیار استان قرار داده می‌شود.
 
محمدی ادامه داد: شماره‌های 33335511، 33342413 و 190 (24 ساعته) درخصوص کمبودهای دارویی پاسخگوی شهروندان هستند و بیماران را راهنمایی خواهند کرد.
 
وی گفت: برای حمایت از بیماران خاص صندوق‌هایی درنظر گرفته شده است که هزینه‌های بیماران سرطانی را تامین می‌کنند و در سال 1400 یک میلیارد و 900 میلیون تومان برای 4 هزار و 816 بیمار پرداخت شده است، همچنین در سال 1401 برای یک هزار و 249 بیمار 621 میلیون تومان پرداخت شده است.
 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با تاکید بر اینکه خیران در این استان بیشتر در ساخت فضاهای فیزیکی ورود کرده‌اند یادآور شد: بسیاری از بیماران برای درمان و تامین هزینه‌های خود به کمک خیرین نیاز دارند و بهتر است در این زمینه فرهنگ‌سازی صورت گیرد.
 
انتهای پیام/1026ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

ساعت:

۱۳:۰۹:۰۵

2 Aug 2022