۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۹
کد مطلب : ۴۸۰۶۲
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری خبر داد

هوای چهارمحال و بختیاری در دامنه ناپایداری‌ها

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: از بعدازظهر امروز تا اواخر وقت فردا رشد ابرهای همرفتی، رگبار فصلی باران، رعد و برق، افزایش سرعت وزش باد و احتمال خیزش گرد و خاک در این استان دور از انتظار نیست.
هوای چهارمحال و بختیاری در دامنه ناپایداری‌ها
مهرداد چراغ پور مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: از بعدازظهر امروز تا اواخر وقت فردا رشد ابرهای همرفتی، رگبار فصلی باران، رعد و برق، افزایش سرعت وزش باد و احتمال خیزش گرد و خاک در این استان دور از انتظار نیست.

وی افزود: با ورود ناپایداری‌ها به چهارمحال و بختیاری شاهد رگبار و رعد و برق، احتمال تگرگ، وزش تندبادهای لحظه‌ای و موقت، احتمال خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: تمام سطح استان چهارمحال و بختیاری به‌ویژه نیمه شرقی و جنوبی استان شامل شهرستان‌های بروجن، لردگان، مالخلیفه، شهرکرد، فارسان، بن و سامان تحت تأثیر ناپایداری‌ها قرار خواهند گرفت.

چراغ پور عنوان کرد: با توجه به خشک بودن سطح زمین و عدم نفوذپذیری خاک احتمال جاری شدن رواناب، احتمال آب‌گرفتگی معابر، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌های فصلی، برخورد صاعقه، خسارت به محصولات کشاورزی، سقوط اجسام از ارتفاع و... پیش‌بینی می‌شود.

وی به مردم توصیه کرد: با توجه به ورود این سامانه بارشی به چهارمحال و بختیاری طی ساعات آینده از تردد و توقف در حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها و از صعود به ارتفاعات و چرای دام در مراتع مرتفع اجتناب کنند، همچنین از استحکام داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی اطمینان داشته باشند.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: عدم استقرار در مجاورت ساختمان‌های در حال ساخت، توجه به توصیه‌های کارشناسان کشاورزی، عدم سم‌پاشی و محلول‌پاشی و جمع‌آوری هر چه سریع‌تر خرمن‌ها و سایر اقدامات پیشگیرانه باید مدنظر قرار گیرد تا از آسیب‌های احتمالی جلوگیری شود.

انتهای پیام/1031ج
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۰

ساعت:

۰۹:۱۰:۰۴

17 Jul 2021