۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۵
کد مطلب : ۴۷۱۵۱
سردار سلیمانی:

با وزارت بهداشت توافق کردیم مجدداً بر قطع زنجیره کرونا متمرکز شویم / بسیج موج چهارم را مهار می‌کند

رئیس سازمان بسیج گفت: در شرایط فعلی، با وزارت بهداشت توافق کردیم تا با همکاری مردم مجدداً بر قطع زنجیره کرونا متمرکز شویم و طرح غربالگری شهید سلیمانی را اجرا کنیم.
با وزارت بهداشت توافق کردیم مجدداً بر قطع زنجیره کرونا متمرکز شویم / بسیج موج چهارم را مهار می‌کند
وردنیاز بیمارستان‌ها را تامین کند بنابراین چرا باید واردات داشته باشیم در حالی‌که این‌ها ارزآوری و اشتغال ایجاد می‌کنند و باعث رشد پول ملی و صادرات می‌شوند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه بسیج برای حل مشکلات واحد‌های تولیدی، کلینیک صنعت دارد افزود: وضعیت ۴۰۰ واحد تولیدی گیلان شناسایی و مشکلاتشان بررسی شد و بایستی به کمک آن‌ها بشتابیم و پشتیبانی‌های لازم را داشته باشیم و موانع را از پیش روی آن‌ها برداریم.

وی با اشاره به برنامه‌های بسیج برای اقتصاد خانواده‌ها از جمله خانواده‌های روستایی و شهری خاطرنشان کرد: در راستای تشکیل صندوق‌های قرض‌الحسنه مردم‌یار و اشتغالزا، بیش از هزار و ۱۰۰ صندوق در استان گیلان راه‌اندازی شده و تعدادی از آن‌ها قابلیت تبدیل به تعاونی دارند.

رئیس سازمان بسیج وضعیت طرح‌های اشتغالزایی بسیج در سطح استان گیلان را مورد ارزیابی قرار داد و بیان کرد: عملکرد بسیج و سپاه قدس گیلان در این موضوعات خوب بوده است و امسال هم برای ایجاد ۲۰۰ هزار شغل در سطح کشور هدف‌گذاری کردیم.

سردار سلیمانی گفت: ما در مهارت‌آموزی هم ظرفیت داریم از طرفی می‌توان زنجیره‌های تولید را فعال کرد تا کسی که شغل ایجاد می‌کند بتواند محصول خود را وارد بازار کرده و برندسازی کند البته برای بازار‌های صادراتی هم پشتیبانی‌های لازم را خواهیم داشت و امروز بسیاری از استان‌ها توانستند محصولاتشان را با همکاری بنیاد تعاون بسیج به کشور‌ها صادر کنند.

وی افزود:  پیشنهاد دادیم امسال حجم زیادی ار اشتغال را به گیلان اختصاص دهیم؛ جوانان عزیزی که جویای کار هستند و می‌خواهند در عرصه تولید فعالیت و از تسهیلات استفاده کنند البته تسهیلات به‌صورت قرض‌الحسنه و آموزش‌ها رایگان است و در مسیر تسهیل‌گری و وارد شدن به زنجیره ارزش افزوده هیچ منتی به گردن مردم نمی‌گذاریم.

رئیس سازمان بسیج گفت: برای هر شهرستان یک مرکز رشد و برای تعدادی از شهرستان‌ها نیز مرکز علم و فناوری فعال خواهیم کرد در نتیجه تمامی شهرستان‌ها را تحت پوشش مراکز علم و فناوری بسیج خواهیم برد و این مراکز ایده‌ها و خلاقیت‌ها را شناسایی می‌کنند تا پشتیبانی و هدایت شوند.

سردار سلیمانی با اشاره به مهم‌ترین اقدامات بسیج در عرصه مقابله با کرونا و آمادگی همه‌جانبه برای مقابله با این بیماری در موج چهارم افزود: از ابتدای شیوع کرونا همواره برای مقابله با این بیماری اعلام آمادگی کردیم و در مرحله نخست طرح غربالگری و همچنین تولید محصولاتی مانند ماسک را در سراسر کشور با تکیه بر قدرت مردم بر عهده گرفتیم.

وی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون ماسک توسط بسیج و گروه‌های مردمی در کشور تولید می‌شد و اگر این کار نبود شاید در تأمین ماسک با مشکل روبه‌رو می‌شدیم تصریح کرد: هم‌اکنون کشورمان می‌تواند صادرکننده ماسک باشد و ماسک‌های تولیدی نیز مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته بود.

رئیس سازمان بسیج با اشاره به اجرای طرح غربالگری شهید سلیمانی در آبان‌ماه سال گذشته که استراتژی و راهبرد آن تمرکز بر قطع زنجیره کرونا بود گفت: در طرح شهید سلیمانی توانستیم ظرف مدت ۴۰ روز با همکاری وزارت بهداشت تعداد مبتلایان را کاهش دهیم تا جایی‌که عدد مرگ و میر به زیر ۱۰۰ نفر در کشور رسید.

سردار سلیمانی با بیان اینکه مسافرت‌های نوروزی، رفت و آمد‌ها و کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجدداً باعث افزایش آمار مبتلایان شد تصریح کرد: در شرایط فعلی، با وزارت بهداشت توافق کردیم تا با همکاری مردم مجدداً بر قطع زنجیره کرونا متمرکز شویم و طرح غربالگری شهید سلیمانی را اجرا کنیم.

رئیس سازمان بسیج از توزیع بسته‌های کمک معیشتی بین نیازمندان همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان در کشور خبر داد و افزود: کسانی که تحت سیستم غربالگری شهید سلیمانی در قرنطینه قرار می‌گیرند از لحاظ نیازمندی‌های ضروری و بسته‌های معیشتی مجدداً پشتیبانی می‌شوند.

انتهای پیام/۱۰۳۱ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

جمعه ۲۰ فروردين ۱۴۰۰

ساعت:

۱۷:۱۷:۳۸

9 Apr 2021