۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳
کد مطلب : ۴۶۷۹۹
نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد

ضرورت پرهیز از اقدامات تحریک‌کننده در حوزه در آب/ حق آب شربی که سال‌ها است از مردم گرفته شده است

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت: مسؤولان نظام جمهوری اسلامی از اقدامات تحریک‌کننده و نسنجیده در حوزه آب جلوگیری کنند، نگذارند با خدشه‌دار شدن احساسات مردم ولایتمدار، صبور، غیور و قانع استان چهارمحال و بختیاری، امنیت این استان به خطر بیفتد.
ضرورت پرهیز از اقدامات تحریک‌کننده در حوزه در آب/ حق آب شربی که سال‌ها است از مردم گرفته شده است
به گزارش جهانبین نیوز؛ حجت‌الاسلام امیر قلی جعفری نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی در خصوص رأی قضایی صادر شده در مورد پروژه قانونی انتقال آب شرب بن-بروجن، اظهار کرد: اگر بنا است طرح آب‌رسانی آب شرب نیمی از مردم استان که از معدود پروژه‌هایی است که تمامی مجوزات لازم و تخصیص را دارد، به رأی یک قاضی در یک استان دیگر متوقف شود، همه طرح‌های انتقال غیرقانونی آب در این استان نیز باید متوقف شوند.

 وی با اشاره به اینکه این طرح‌ها غیرقانونی انتقال آب شامل همه طرح‌هایی می‌شود که حداقل برخی یا هیچ‌کدام از مجوزات لازم را ندارند، می‌شود، گفت: ازجمله این طرح‌ها می‌توان به کوهرنگ 1 و 2 و 3 و طرح گلاب که اصلاً مجوز و تخصیصی ندارد، هستند که به‌طریق‌اولی باید متوقف شوند.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی افزود: طرح‌های قانونی که ممکن است برخی مجوزات را داشته باشند نیز به‌طریق‌اولی باید تعطیل شوند، چون اولویت اول در اسناد بالادستی نظام، وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی، آب  شرب است، نمی‌توان مردم استانی را که همه مجوزات لازم برای انتقال آب را دارند از حق خود محروم کنیم که آب کشاورزی استان دیگری تأمین شود.

جعفری ادامه داد: محروم کردن مردم از آب شرب نه با قانون سازگار است، نه با عدالت یکسان است و نه چنین چیزی معنا دارد، پروژه انتقال آب بن-بروجن مجوز دو دولت را اخذ کرده است، قول رئیس‌جمهور فعلی افتتاح این پروژه در سال 96 بود و جز 31 طرح مصوب دولت است که در انتهای کار دولت باید اتمام برسد.

وی با بیان اینکه  مردم هیچ نگرانی بابت پروژه انتقال آب-بروجن نداشته باشند، عنوان کرد: این پروژه کلیه مجوزات قانونی را دارد و مسؤولان کشوری و استانی همگی اجرای آن را قبول کرده‌اند.

 نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مردم استان چهارمحال و بختیاری نمی‌توانند شاهد این باشند که پروژه‌هایی در این استان برای انتقال آب به استان‌های دیگر انجام می‌گیرد ولی خود نتوانند حتی برای شرب از آب استان خودشان استفاده کنند.

جعفری تأکید کرد: به همه مسؤولان نظام که همگی بر قانونی بودن و اجرایی شدن پروژه بن-بروجن صحه گذاشتند توصیه می‌کنم از اقدامات تحریک‌کننده و نسنجیده در حوزه آب جلوگیری کنند، نگذارند با خدشه‌دار شدن احساسات مردم ولایتمدار، صبور، غیور و قانع استان چهارمحال و بختیاری، امنیت استان به خطر بیفتد.

وی از مردم خواست خویشتن‌داری به خرج دهند و نگران نباشند، اجازه داده نمی‌شود با اقدامات نسنجیده این پروژه آب شرب مردم استان چهارمحال و بختیاری مختل شود.

 نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همه مردم، مسؤولان و قوانینی که وجود دارد در پروژه بن-بروجن اتفاق‌نظر دارند، مجوزات، تخصیص آب و مجوز زیست‌محیطی این پروژه مربوط به سال 1390 است، و طرح انتقال آب بن-بروجن ازجمله پروژه‌هایی در دولت فعلی است که بر طبق مصوبه هیات دولت حتماً باید تا پایان دولت به نتیجه برسد.

انتهای پیام/1031ج
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹

ساعت:

۰۹:۲۵:۰۲

23 Feb 2021