۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵
کد مطلب : ۴۶۵۹۶

افتتاح تصفیه خانه آب شرب شهر سامان در انتظار وعده های مسئولین

رئیس شورای اسلامی شهر سامان گفت: تصفیه خانه آب شرب شهر سامان که از سال 1390 ساخت آن شروع شده متاسفانه هنوز به بهره برداری نرسیده و مردم این شهر مدت ۴ سال است هرساله بر اساس وعده های مدیران آب وفاضلاب استان در ایام الله دهه مبارک فجر و هفته دولت انتظار افتتاح این تصفیه خانه را دارند.
افتتاح تصفیه خانه آب شرب شهر سامان در انتظار وعده های مسئولین
به گزارش جهانبین نیوز؛ غلامرضا چهلگردی سامانی  رئیس شورای اسلامی شهرستان سامان با اشاره به عدم افتتاح تصفیه خانه آب شرب شهر سامان گفت: تصفیه خانه آب شرب شهر سامان که از سال 1390 ساخت آن شروع شده متاسفانه هنوز به بهره برداری نرسیده و مردم این شهر مدت ۴ سال است هرساله بر اساس وعده های مدیران آب وفاضلاب استان در ایام الله دهه مبارک فجر و هفته دولت انتظار افتتاح این تصفیه خانه را دارند که تاکنون این مهم اتفاق نیفتاده وامیدوارند با حضور جناب آقای دکتر محمدی در سمت مدیرعامل آبفای استان بر اساس قول ایشان تا پایان امسال این تصفیه خانه بصورت صددرصد تکمیل وبه بهره برداری برسد.
 
وی همچنین مشکل فرسودگی شبکه آبرسانی شهر سامان را عنوان و افزود : شورای اسلامی شهر اماده هر گونه همکاری با اداره آب وفاضلاب جهت اصلاح این شبکه می باشندواین فرسودگی باعث ایجاد آلودگی وکدورت آب شرب مشترکان ونگرانی همشهریان شده علاوه بر این فرسودگی شبکه آبرسانی داخل شهر باعث تحمیل هزینه های سنگین مرمت وبازسازی بر دوش  شرکت آب وفاضلاب همچنین از بین رفتن ونابودی معابر سطح شهر وتحمیل هزینه سنگین لکه گیری وترمیم ترانشه بر دوش شهرداری می گردد.

اکبر منصوری نماینده شهرستان خانمیرزا در شورای اسلامی استان  ضمن تبریک ایام اله دهه فجر و ابراز خرسندی از ادغام مجموعه شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی گفت: این موضوع را مردم به فال نیک گرفته چرا که میتوان از ظرفیت آب شهری در مسیر توسعه زیر ساخت های روستایی تزریق و خلا ها را پر کرد.
 
منصوری خاطر نشان کرد: مدیران می توانند از جامعه شورایی در امور اجرایی کمک گرفته و ظرفیت های بالقوه را به ظرفیت های بالفعل تبدیل نمود.
 
نماینده شهرستان خانمیرزا در شورای استان تصریح کرد:  شرکت آب و فاضلاب استان نگاه خود را به سمت و سوی روستاها تمایل دهد زیرا با توجه به بافت روستایی شهرستان میتوان بسیاری از مشکلات مردم را  رفع نمود
 
موضوع آب خانمیرزا از بحران گذشته

در نشست اعضای شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با مدیر عامل آب و فاضلاب استان مهدی محمودی چالبطان با اشاره به معضل آب شرب در محله های الحاقی شیرانی و خاردان به شهر لردگان از سال ۱۳۹۲  گفت: از سال ۱۳۹۵ محله شیرانی و خاردان به شهر لردگان الحاق شدند که در فصل تابستان و پاییز مرتب با کم آبی مواجه هستند.
 
محمودی چالبطان افزود: هر سال مسولین قول اصلاح شبکه ابرسانی این منطقه را داده اند همچنین مردم بارها و بارها به فرمانداری شهرستان لردگان مراجعه و قول اصلاح شبکه از معاونت عمرانی فرمانداری را دریافت نموده اند لذا بعد از الحاق به شهر هنوز معضل کم آبی در این محل ها وجود دارد علی رغم اینکه این محل ها تمامی هزینه های و تعرفه های آبفا را پرداخت می کنند .
 
نماینده شورای اسلامی استان در شورای عالی استانها افزود : با توجه به اینکه جمعیت این مناطق تقریبا ۹هزار نفر  می باشد و چندین بار جهت حل مشکل این منطقه مکاتباتی از سوی شورای استان انجام پذیرفته از شرکت آبفا استان خواهشمندیم نسبت به رفع مشکل اقدام نماید.همچنین بنده به خاطر مردم و حل مشکل مردم دست هم می بوسم.
 
وی در ادامه پیشنهاداتی را جهت حل مشکل ارایه و گفت  : پیشنهاد میگردد شرکت ابفا استان  احیای چاه شیرانی ،خاردان یا لوله کشی چاه برافتاب به منبع آب این محل ها یا لوله گذاری و وصل  کردن مسیر باقیمانده  به حوزه شهر را در دستور کار قرار دهد.
 
وی در پایان اذعان داشت : شورای اسلامی شهر لردگان حاضر به هر گونه همکاری با شرکت آب و فاضلاب استان جهت حل معضل مناطق شیرانی و خاردان است.
 
انتهای پیام/1020ج
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹

ساعت:

۱۰:۵۶:۵۲

2 Feb 2021