۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
کد مطلب : ۴۶۵۱۲
معاون وزیر بهداشت در مصاحبه با صبح قزوین:

۶ نفر در کشور به کرونای انگلیسی مبتلا شدند/ اضافه شدن ۱۰ هزار تخت بیمارستانی تا پایان دولت

معاون وزیر بهداشت گفت: وضعیت کرونای انگلیسی در کشور محدود به همان شش موردی است که شناسایی شده اما باید هوشیار باشیم.
۶ نفر در کشور به کرونای انگلیسی مبتلا شدند/ اضافه شدن ۱۰ هزار تخت بیمارستانی تا پایان دولت
به گزارش جهانبین نیوز؛ به نقل از پایگاه خبری صبح قزوین؛ در ماه‌های اخیر شاهد شیوع گونه جدید از ویروس جهش‌یافته کرونا در انگلیس بودیم که سرایت آن به سایر مناطق جهان دور از انتظار نبود به ‌طوری ‌که اکنون در ایران حدود شش نفر مبتلا به این ویروس شناسایی شده است.

گونه جدید و جهش‌یافته ویروس کرونایی انگلیسی ۷۰ درصد مسری‌تر از گونه اصلی آن است و می‌تواند کودکان را به همان اندازه بزرگسالان آلوده و بیمار کند.

این ویروس نخستین بار در منطقه «کنت» انگلیس مشاهده شد؛ اما سه ماه بعد «مت هنکوک» وزیر بهداشت انگلیس این موضوع را با پارلمان در میان گذاشت و ۱۹ دسامبر سال گذشته میلادی نیز «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس آن را به‌طور علنی اعلام کرد.

ایرج حریرچی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، درباره تأثیر واکسن‌های تولید شده بر کرونایی انگلیسی اظهار کرد: فعلاً واکسن‌هایی که تاکنون در کشور ما و چه در دنیا وجود دارد به تغییری که در کرونا در انگلیس رخ داده است مؤثر هستند.

تأثیر واکسن کرونا بر گونه‌های جهش‌یافته قابل پیش‌بینی نیست

وی افزود: اما اگر ویروس کرونا باز هم تغییرات دیگری داشته باشد ممکن است که تأثیر واکسن‌ها هم تغییر کند یا اینکه نیاز به تغییر در روش ساخت باشد.

معاون وزیر بهداشت ابراز کرد: وضعیت کرونایی انگلیسی در کشور محدود به همان شش موردی است که شناسایی شده اما باید هوشیار باشیم چون ممکن است دوباره همان‌طور که در انگلیس یا آفریقای جنوبی و برزیل ویروس تغییر کرده نیز در هر کشور دیگری ازجمله کشور ما هم تغییر کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه ممکن است ویروس جدید از کشورهای دیگر هم به کشور ما وارد شود، تصریح کرد: فعلاً روش مقابله با ویروس‌ کرونا رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، بهداشت فردی و استفاده از ماسک و شست‌وشو است و درخواست جدی ما از مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

حریرچی تأکید کرد: ما از انواع کشورها واردات واکسن خواهیم داشت و بستگی دارد که کدام واکسن‌ها مورد تائید سازمان غذا و دارو است؛ تا پایان دولت حدود ۱۰ هزار تخت به بیمارستان‌ها اضافه خواهد شد که می‌تواند افزایش بی‌سابقه را نسبت به گذشته ایجاد کند.

انتهای پیام/1031ج
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

ساعت:

۱۰:۵۳:۵۶

24 Jan 2021