۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
کد مطلب : ۴۶۳۲۴
کارشناس مسائل مذهبی:

روشنگری‌های آیت الله مصباح یزدی، شعله‌های فتنه 88 را خاموش کرد

کارشناس مسائل مذهبی مهم‌ترین بخش سخنان آیت الله مصباح یزدی را در دفاع ایشان از خیمه ولایت در فتنه 88 عنوان و گفت: ایشان در سخنرانی‌هایی که پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران در آن زمان داشتند نقش موثری در روشنگری و بصیرت‌افزایی مردم داشته و به خوبی چهره فتنه را برای مردم ترسیم کردند.
روشنگری‌های آیت الله مصباح یزدی، شعله‌های فتنه 88 را خاموش کرد
حجت‌الاسلام داوود احمدپناه کارشناس مسائل مذهبی در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: بنده سال 1354 هجری شمسی و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در قم با موسسه راه حق آشنا شدم و در این موسسه جزوه‌های آیت الله مصابح یزدی را که خودشان از شاگردان آیت الله طباطبایی و حضرت امام خمینی (ره) بودند  را مطالعه کردم.
 
وی با بیان اینکه آیت الله مصباح یزدی در دوران خفقانی که آن زمان حاکم بود مطالب مورد نیاز جوانان و سوالات آن‌ها را به خوبی پاسخ می‌دادند و همانند پدری مهربان چتر عقیدتی خودشان را گسترده و راهگشای جوانان بودند افزود: این روحانی عظیم‌الشان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران حامی امام خمینی (ره) بودند.
 
حجت الاسلام احمدپناه مهم‌ترین بخش سخنان آیت الله مصباح یزدی را در دفاع ایشان از خیمه ولایت در فتنه 88 عنوان و تاکید کرد: ایشان در سخنرانی‌هایی که پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران در آن زمان داشتند نقش موثری در روشنگری و بصیرت‌افزایی مردم داشته و به خوبی چهره فتنه را برای مردم ترسیم کردند.
 
این کارشناس مسائل مذهبی روشنگری‌های آیت‌الله مصباح در سال 88 را از مهم‌ترین دلایل شکست فتنه‌گران داخلی و خارجی عنوان و تاکید کرد: آیت‌الله مصباح در آن زمان واقعا ثابت کردند که عمار مقام معظم رهبری هستند و هرگز ایشان را تنها نگذاشته، عمرشان را در راه خدمت به اسلام و قرآن و تربیت شاگردان مکتب امام صادق (ع) صرف کردند.
 
وی فقدان آیت‌الله مصباح را ضربه‌ای سخت برای حوزه‌های علمیه عنوان و یادآور شد: سالیان سال طول می‌کشد تا امثال آیت الله مصباح یزدی‌ها تربیت و در خدمت اسلام در آیند.
 
حجت الاسلام احمدپناه خاطرنشان کرد: این روحانی بزرگوار همانند پدری بوده، ایشان زاهد متواضعی بودند و با وجود جایگاه والای علمی که داشتند به طلبه‌ها بسیار بها می‌دادند و می‌توان ایشان را معلم بزرگ اخلاق دانست.
 
این کارشناس مسائل مذهبی در انتها گفت: از بارزترین ویژگی‌های آیت‌الله مصباح این است که ایشان در ولایت ذوب شده بودند و عمل به دستورات و فرامین ایشان را از تکالیف ضروری می‌دانستند و شرط مسلمانی را در پذیرش ولایت می‌دانستند و جدایی از ولایت فقیه را خواسته دشمن عنوان می‌کردند.

انتهای پیام/1026ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹

ساعت:

۱۳:۱۰:۴۹

4 Jan 2021