۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴
کد مطلب : ۴۳۴۴۲
با هدف شیوه‌های زندگی سالم:

طرح «یاری گران زندگی» در مدارس چهارمحال و بختیاری آغاز شد

برای نخستین بار در تمام مدارس استان چهارمحال و بختیاری طرح «یاری‌گران زندگی» آغاز شد.
طرح «یاری گران زندگی» در مدارس چهارمحال و بختیاری آغاز شد
به گزارش جهانبین نیوز؛ آئین نمادین طرح یاری گران زندگی در مدارس چهارمحال و بختیاری با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان  و جمعی از مسئولین برگزار شد.


در مراسم افتتاحیه این طرح که با هدف زندگی سالم و پیشگیری و کاهش رفتار‌های پرخطر و آسیب‌های اجتماعی صورت پذیرفت، فرحناز قائدامینی،مدیرکل آموزش و پرورش گفت: در راستای اجرای این طرح، ۱۰۰ هزار دانش‌آموز استان از مجموع ۲۰۶ هزار دانش‌آموز در قالب این کانون‌ها ساماندهی و آموزش داده می‌شوند.

وی با بیان اینکه این طرح با هدف افزایش مهارت تاب‌آوری، کنترل خشم، مهارت نه گفتن و کاهش آسیب‌ها، مسائل و معضلات اجتماعی برگزار میشود افزود: در اجرای این طرح ۲۵ دستگاه اجرایی در مدارس استان با ما همکاری می کنند.

وی، از تهیه و توزیع ۱۰۰ هزار جلد کتابچه مهارت‌آموزی در راستای اجرای این طرح در استان خبر داد و گفت: این کتابچه‌ها بزودی در مدارس استان توزیع می‌شود.

قائدامینی با اشاره به اینکه با اجرای این طرح، تمام اقشار درخصوص آسیب‌های اجتماعی آشنا و با یک هم‌افزایی با استفاده از توان تمام ظرفیت‌ها در خصوص مقابله با آسیب‌ها برنامه‌ ریزی می‌شود گفت: هم‌افزایی، انسجام و هدفمند کردن فعالیت‌های تشکل‌های دانش‌آموزی در مدارس ، از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

در ادامه مراسم دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه هم‌اکنون سطح آگاهی در بین دانش‌آموزان بسیار بالا است و کمترین مخاطره را در بین دانش‌آموزان داریم گفت: اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس، در راستای افزایش بالندگی در بین همه اقشار جامعه است.

وی هدف از اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس ،آموزش عملی به دانش‌آموزان برای در امان ماندن از آسیب‌های اجتماعی بیان نمود و افزود: اگر امروز ما به مسئوولیت خود در موضوع آسیب‌های اجتماعی عمل نکنیم باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشیم.

در پایان مراسم از برگزیدگان دو هزار و ۹۰۰ اثر که در قالب‌های مقاله، نقاشی، ایده پردازی و روزنامه دیواری به دبیرخانه اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی ارسال شده بود تجلیل گردید.

تصاویر در ادامه...
 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
انتهای پیام/1028ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

جمعه ۶ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۰۲:۲۵:۲۷

27 Dec 2019