۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
کد مطلب : ۴۲۷۷۹
ره آورد سفرهای تشریفاتی/

بلیط چارتر سفر به بام ایران بنام مسئولین/ تلخ کامی مردم از سفرهای تشریفاتی

همه ساله مسئولان زیادی به بهانه رفع مشکلات استان چهارمحال و بختیاری به این استان سفر می کنند اما هیچ گونه خروجی از این سفرها دیده نمی شود.
بلیط چارتر سفر به بام ایران بنام مسئولین/ تلخ کامی مردم از سفرهای تشریفاتی
به گزارش جهانبین نیوز؛ هرساله با آغاز هفته دولت از هفت روز ابتدایی شهریورماه، دولت‌های مختلف سعی در پر رنگ کردن اقدامات خود می‌کنند و انباشتی از طرح‌ها و پروژه‌ها را بدون در نظر گرفتن نیازهای جامعه و کشور با روانه سازی وزرا و معاونین رئیس جمهور به افتتاح می‌رسانند.

بطور مثال بسیاری از این پروژه‌ها مرتبط با بخش خصوصی و بدون هیچگونه دخالت دولت بوده اما متاسفانه حضور صوری مسئولین بیشتر باعث ویترینی تبلیغاتی شده است.

انکار در حمایت از بخش خصوصی توسط دولت قطعاً اشتباهی راهبردی است، اما روند سال‌های اخیر در حضور مسئولین بر بالین پروژه‌ها بیشتر رنگ و بوی تصنعی و تبلیغاتی به خود گرفته است.

متاسفانه بسیاری از دولتمردان فراموش کرده‌اند که هویت هفته دولت از کجا آمده و چه شده که امروز در تقویم جمهوری اسلامی یادمانی از کابینه نقش بسته است. تقریباً هیچ دولتی به جای افتتاح‌های پرهزینه و بی‌جا بازگشت به علل نامگذاری این هفته نداشته است.

از اوایل مرداد ماه سال جاری بود که سفرهای هیات دولت به استان چهارمحال و بختیاری شروع شد که اکثر آن ها با شعار حمایت از بخش خصوصی و تولید کنندگان ، حمایت از صنایع کوچک و برخی هم برای افتتاح و کلنگ زنی پروژه ها در هفته دولت آمده بودند که در این گزارش به تک تک مصوبات آن ها اشاره می شود و اینکه آیا این سفر ها خروجی هم برای استان به دنبال داشته است؟

رحمانی فضلی: از بانک‌ها و مؤسسات بزرگ برای سرمایه‌گذاری در استان چهارمحال و بختیاری دعوت می‌شودرحمانی فضلی وزیر کشور  از 16 مرداد ماه به استان چهارمحال و بختیاری سفر کرد و گرفتن گزارش از وضعیت امنیت و اقتصادمقاومتی در استان را از مهم‌ترین دلایل سفر به استان چهارمحال و بختیاری  مطرح کرد و گفت: این استان وضعیت بسیارخوبی در زمینه امنیت داشته و هماهنگی میان دستگاه‌های نظامی و اقتصادی نیز مطلوب ارزیابی شد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری دارای یک عقب‌افتادگی تاریخی است، تصریح کرد: از بانک‌ها و مؤسسات بزرگ برای سرمایه‌گذاری در این استان دعوت می‌شود و مجموعه استانداری و دستگاه‌های مربوطه همکاری لازم را با آن‌ها انجام خواهند داد.هدف سفر نوبخت از سفر به استان چهارمحال و بختیاری: بازدید از چند طرح عمرانی

اول شهریور ماه محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور نیز به این استان سفر کرد و هدف ایشان از سفر به استان حضور در  جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری و همچنین بازدید از چند طرح عمرانی از جمله  شبکه آبرسانی طرح بن _ بروجن و راه آهن مبارکه _ سفید دشت _ شهرکرد  بود.شرکت در جشن چهل سالگی دانشگاه شهرکرد، افتتاح پروژه‌های دانشگاه، دیدار با رؤسای دانشگاه‌های چهارمحال و بختیاری و شورای مدیران از برنامه‌های سفر وزیر علوم به چهارمحال و بختیاری بوده است .

بازدید مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی از دانشگاه ها  و موسسات آموزش عالی چهارمحال و بختیاری

دکتر مسعود شمس‌بخش، مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی در هفته دولت و در معیت وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سفری یک روزه به شهرکرد از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی این شهر بازدید نمود.

و سفرهای معاونین و مدیران و وزا و ... دیگری که به این استان آمده و متاسفانه نه تنها هیچ خروجی برای استان به همراه نداشته بلکه موجب ایجاد هزینه های زیادی نیز شده است .

 در سفر آقای رحمانی فضلی و آقای نوبخت همان گونه  که در سر تیتر خبرها در بالا  آمده است حمایت از بخش خصوصی ، تولید کنندگان و صنایع کوچک بود اما سوالی که پیش می آید آیا حمایتی هم صورت می گیرد .

اگر پای درد دل مردم بنشینی  و به حرفهای آن ها گوش دهی و آن ها را بررسی کنی به این نتیجه می رسی که مصوبات تنها در حد یک شعار باقی می ماند و هیچ گونه خروجی برای استان ما نداشته است .

نه تنها در سال جاری بلکه در سال های گذشته نیز جلسات زیادی گرفته شده که هیچ کدام از آن ها اجرایی نشده و هیچ تحولی بزرگ در استان رقم نخورده است .

باید به دولت مردان بگوییم مردم ما با آمار و ارقام هیچ کاری ندارند آن ها خروجی کار را می بینند .

قبل از هفته دولت نیز نظری معاون عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری اعلام کرده بود که 268 طرح در هفته دولت در چهارمحال و بختیاری افتتاح می شود .

همه ساله این آمار را اعلام می کنند و اگر ما بخواهیم حساب کنیم که هر ساله این تعداد طرح در استان افتتاح شده باید دیگر شاهد مشکل بیکاری در استان نباشیم اما ظاهرا آمار کشوری چیزی دیگری را نشان می دهد ورتبه اول بیکاری را به استان چهارمحال و بختیاری اختصاص می دهد.

خوب است به پروژه های اولویت دار این استان که در دولت آقای روحانی به آن تاکید زیادی شده است اشاره کنیم که یکی از مهم ترین آن پوژه راه آهن است که نزدیک به هشت سال است که می گویند این پروژه 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و هر ساله مسئولین از پروژه دیدن کرده و بودجه ای را بابت آن اختصاص می دهند اما بازهم سال آینده می آیند و اعلام می کنند پروژه راه اهن 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

نه تنها خیلی از پروژه ها در این استان افتتاح نشده بلکه بسیاری از صنایع کوچک ما به تعطیلی نیز کشانده شده و بسیاری از کارگران و کارکنان نیز تعدیل شده  اند .

بسیاری از صنعتگران اعتراض داشتند که نه تنها از ما حمایتی نشده بلکه سود چندین برابر به خاطر معوقه ها از ما گرفته اند و امید برای ادامه کار را از ما سلب کرده اند.

باید به تمام دولت مردان بگویم دردهای مردم بسیار است اما آیا کسی از درد آن ها سخن می گوید ؟

آیا در سفرهایی که به این استان داشته اید جلسه ای هم با کارگران و قشرهای ضعیف جامعه برگزار کردید که بفهمید مردم چه می خواهند؟

مگر شما برای این مردم تلاش نمی کنید پس بهتر است مشکلی از مشکل آن ها بگشایید بازدید از طرح و گرفتن جلسه هیچ دردی از درد مردم دوا نمی کند.

به امید آینده ای روشن ...

گزارش: مرضیه عالی پور هفشجانی

انتهای پیام/1020ج
 
 
 
 
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۲۲:۴۸:۵۶

26 Dec 2019