۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۴
کد مطلب : ۴۲۵۴۳

افزایش و تقویت سیستم سامانه دوربین های هوشمند در چهارمحال و بختیاری

معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با وجود زیرساخت هایی که در مرکز مبارزه با قاچاق کالا و ارز آماده شده است از جمله دوربین های هوشمند با قابلیت شناسایی و چک کردن اطلاعات بارنامه و دیگر تجهیزات و زیرساخت های فنی، فرآیند حرکت را مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
افزایش  و تقویت سیستم سامانه دوربین های هوشمند در چهارمحال و بختیاری
به گزارش جهانبین نیوز عبدلله هندیانی در  کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظات بر مبارزه با قاچاق کالا وارز، اظهار کرد: از ابتدای سال 97 با توجه به مشکلات ارزی موجود در کشور تاثیرات بسیاری را در حوزه عملکردی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گذاست و با رویکرد ورود قاچاق، بحث خروج کالاهای اساسی مد نظر قرار گرفت.

وی افزود: طی سال 97 به منظور نگهداری از کالاهای اساسی کشور سعی بر آن بود که دستورالعمل های ویژه ای مانند دستوالعمل تبصره 4 ماده 18 مربوطه به دام، کالای اساسی و سلامت محور را پس از طی مراحل قانونی با ابلاغ ریایت جمهوری به کلیه استان ها اعلام شود.

هندیانی رشد 112 درصدی کشفیات در چهارماهه سال جاری خبر داد و گفت: عوامل انتظامی و اطلاعاتی و سایر نیروهای مختلف در این حوزه تلاش وافری داشته‌اند.

وی در ادامه بیان کرد: استان چهارمحال و بختیاری به دلیل فضای جدید مواصلاتی و کریدوری که دارد برای این ستاد از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با توجه به اینکه رویکرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، یک رویکرد پیشگیرانه است، قبل از وقوع هر اتفاقی و  اتفاقات احتمالی بتوانیم پیش بینی ها و اقدامات لازم را انجام دهیم.

معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: امید است با وجود زیرساخت هایی که در این مرکز آماده شده است از جمله  دوربین های هوشمند با قابلیت شناسایی و چک کردن اطلاعات بارنامه و دیگر تجهیزات و زیرساخت های فنی، فرآیند حرکت را مورد ارزیابی قرار دهد.

هندیانی عملکرد شوتی ها را بسیار نامعقول و ناپسند دانست و تصریح کرد: تعدادی از افراد از روش های غلط برای جابه ‌جایی اقلام قاچاق استفاده می کنند و هر چه اقدامات پیشگیرانه با این قشر جدی تر شود قاچاق کالا چه از داخل به خارج و چه بالعکس سخت تر خواهد شد.

وی در دامه بیان کرد: با افرادی که در پشت صحنه این موضوع از این افراد به عنوان هدایت گر سو استفاده می کنند نیز مقضر خواهند بود و با آن ها همانند قاچاق چیان کالا برخورد خواهد شد.

معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان کرد: مهمترین برنامه های سال 98 ، راه اندازی سامانه ستاد مرکزی است که لینک اطلاعات تمام سامانه های ذیمدخل در حوزه تجارت شفاف و سالم را در اختیار دارد  و اگر این اتفاق مهم با کمک تمام دستگاه  26 عضو ستاد انجام گیرد، بستر لازم برای یک فرایند شفاف اقتصادی صورت می گیرد.   

 انتهای پیام/1029ج
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۰۰:۵۳:۲۶

30 Dec 2019