با حضور حجت السلام والمسلمين سيد ابراهيم رئيسي:
اجتماع بزرگ غديريون درمصلاي بزرگ امام خميني(ره) شهرکرد برگزار مي شود
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۲
دبير بنياد ملي غدير استان چهار محال و بختياري گفت: اجتماع بزرگ غديريون درمصلاي بزرگ امام خميني(ره) شهرکرد با سخنراني حجت السلام والمسلمين سيد ابراهيم رئيسي برگزار مي شود.
اجتماع بزرگ غديريون درمصلاي بزرگ امام خميني(ره) شهرکرد برگزار مي شود
به گزارش جهانبین نیوز  ؛ سيد مصطفي هاشمي دبير بنياد ملي غدير در استان چهار محال و بختياري در نشست خبري با اصحاب رسانه اظهار کرد: هم زمان با دهه امامت و ولايت برنامه هاي متنوع و خوبي از طرف بنياد ملي غدير در اين استان برگزار مي شود.

هاشمي با اشاره به اينکه مسئله عيد غدير يکي از شاخصه هايي است که هر فردي بايد در اين موضوع خودش را امتحان کند تصريح کرد: بايد ديد چقدر اين مسئله براي ما حائز اهميت است.

دبير اجرايي بنياد بين‌المللي غدير گفت: گاهي راه انسان از راه ولي خدا چنان جدا مي‌شود و جلوي ولي خدا مي‌ايستد که اجتماع بي‌نظير واقعه غدير خم در تاريخ اسلام ناديده گرفته مي‌شود
.
هاشمي با بيان اينکه يک نفر با دو شاهد در دادگاه مي‌تواند حق خود را اثبات کند، يادآور شد: حضرت علي(ع) با ۱۲۰ نفر حاضر در واقعه غديرخم نتوانستند حق خود را اثبات کنند و نه تنها خلافت را از ايشان گرفتند بلکه بلاها و مصيبت‌هاي گوناگون براي اين خانواده به وجود آوردند.

وي تصريح کرد: اگر ما در تبعيت از ولي خدا خودمان را محک نزنيم ممکن است مثل آن‌ها شويم.

دبير اجرايي بنياد بين‌المللي غدير تبعيت از هواي نفس و اينکه فرد خواسته خود را بر خواسته ولي مقدم بداند را از عوامل مهم جدايي از ولي خدا دانست و اظهار داشت: زماني از امام صادق پرسيدند چرا انقدر حرف از سلمان فارسي مي‌زنيد، فرمودند چون هيچگاه خواسته خود را بر خواسته اميرالمؤمنين مقدم ندانست.

هاشمي با بيان اينکه به‌نظر مي‌رسد مردم جامعه ما بايد ببينند چقدر و تا کجا از ولي خدا دفاع مي‌کنند اذعان داشت: اگر اين مسئله را براي خودمان حل نکنيم نه تنها از ولي خدا جدا مي‌شويم چه بسا در برابر او جبهه مي‌گيريم و سرنوشتي مانند طلحه و زبير خواهيم داشت.
وي بيان داشت: اميد است بتوانيم واقعه غدير را آن طور که شايسته است بازسازي کنيم و برنامه هاي مهم که پيش بيني شده است را به خوبي به اجرا درآوريم.

هاشمي يکي از مهم ترين برنامه ها را اجتماع بزرگ غديريون دانست و گفت: اجتماع بزرگ غديريون فردا دوشنبه در محل مصلاي بزرگ امام خميني(ره) شهرکرد ساعت ۱۶ با سخنراني آيت‌الله سيد ابراهيم رئيسي برگزار مي‌شود.

وي يادآور شد: اجتماع بزرگ غديريون با حضور قاري بين‌المللي قرآن حاج حبيب شاکرنژاد، شاعر آييني حاج مصطفي صابر خراساني و سخنراني توليت آستان قدس رضوي حجت السلام و المسلمين سيد ابراهيم رئيسي است.

هاشمي به ديگر برنامه هاي پيش رو در دهه ولايت و امامت اشاره کرد و گفت: در دهه ولايت اجتماع بزرگ علماي بزرگ اسلام ساعت ۱۵ در محل حوزه اماميه شهرکرد هم‌زمان با آيين افتتاح حوزه‌هاي علميه استان با حضور آيت‌الله سيد ابراهيم رئيسي برگزار مي‌شود.

وي اذعان داشت: ويژه برناه مدح و شعرخواني، مراسم عمامه‌گذاري تعدادي از طلاب و ديدار با خانواده سادات و تبريک عيد از سوي بنياد غدير از برنامه‌هاي روز عيد غدير است.

هاشمي تصريح کرد: قرائت زيارت جامعه کبيره در روز ولادت امام هادي(ع) از ديگر برنامه‌هاي اين روز است.

وي با اشاره به اينکه ما بايد همواره راه امام علي (ع) را پيش بگيريم بيان داشت: حضور و ديدار از خانواده هاي مسکين و نيازمند که مساعدت مالي نيز به آن ها داده خواهد شد يکي از برنامه هاي شاخص ما در اين ايام است.

انتهاي پيام/۵۳۰ب

کد مطلب: 36065