معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي چهارمحال و بختياري:
توزيع مواد آرايشي و بهداشتي قاچاق و بدون مجوز معضل آرايشگاه ها
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۱
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي استان گفت: يكي از مهمترين مشكلات در حوزه آرايشگاه ها، توزيع مواد آرايشي و بهداشتي قاچاق و بدون مجوز و در عطاري ها فروش مكمل ها، متادون، تركيبات لاغري و چاقي است.
توزيع مواد آرايشي و بهداشتي قاچاق و بدون مجوز معضل آرايشگاه ها
به گزارش جهانبین نیوز؛ به نقل از مشکات برين رضا محمدي معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي استان با تاكيد بر نظارت بيشتر بر فعاليت آرايشگاه هاي زنانه و عطاري ها در اين استان افزود: در سه ماهه سوم امسال بيش از ۲۲۷ مورد بازرسي از عطاري ها، غذاسراها، داروخانه ها و كارخانه هاي توليد مواد غذايي در استان انجام شده است.

وی افزود: يكي از مهمترين مشكلات در حوزه آرايشگاه ها، توزيع مواد آرايشي و بهداشتي قاچاق و بدون مجوز و در عطاري ها فروش مكمل ها، متادون، تركيبات لاغري و چاغري است.

وي با بيان اينكه بيشتر واحدهاي متخلف توزيع كننده كالاي قاچاق به قاچاق بودن كالاهاي خود آگاه هستند، افزود: اطلاع رساني و فرهنگ سازي در زمينه عرضه نكردن كالاهاي قاچاق و بدون مجوز يكي از برنامه هاي اين معاونت قبل ازصدور پروانه و مجوز فعاليت است.

مديرگروه سلامت محيط و كار مركز بهداشت استان چهارمحال وبختياري نيز افزود: هم اكنون ۱۱هزار و ۳۲۵واحد تهيه و توليد موادغذايي داراي پروانه بهداشتي در استان فعال است كه در سه ماهه سوم سالجاري ۲۵ هزار بازديد از اين واحدها انجام شده است.

بهمن بنائي به نظارت بر آرايشگاه هاي زنانه و مردانه اشاره كرد و گفت: در اين مدت هشت آرايشگاه زنانه پلمپ و ۹ آرايشگاه نيز براي دريافت آموزش به مراكز بهداشت معرفي شدند.

وي از جمع آوري ۱۷ دستگاه تتو در اين مدت خبر داد وگفت: ۵۰ مورد آرايشگاه زنانه نيز كه وسايل مشترك داشتند جمع آوري شد.

وي بر توزيع غيرمجاز لوازم آرايشي در آرايشگاه هاي زنانه اشاره كرد و گفت: مرجع رسيدگي مشخص براي تشخيص وسايل آرايشي مجاز و غيرمجاز وجود ندارد.

گفتني است در راستاي اجراي طرح ملي مقابله با عرضه لوازم خانگي، تجهيزات پزشكي و لوازم آرايشي و بهداشتي قاچاق ۲۲ پرونده تخلف در واحدهاي صنفي اين استان در سه ماهه سوم سال جاري تشكيل شد.

انتهاي پيام1026ج /۱۰۲۰ج

کد مطلب: 32659