معرفي امام زادگان طاقانک:
شما هم زائر امام زادگان دو معصوم (س) طاقانک باشيد
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۶
امام زادگان دو معصوم طاقانک يکي از معروف ترين امام زادگان در استان چهارمحال و بختياري است.
شما هم زائر امام زادگان دو معصوم (س) طاقانک باشيد
به گزارش جهانبین نیوز به نقل از  بام ايران خبر؛ حضرات امامزادگان دو معصوم؛ سيده سكينه (س) و زبيده خاتون (س)، از نوادگان حضرت امام سجاد (ع)، و از زنان فاضله شهر مدينه اند.

اين دو بانو، به همراه خواهرشان؛ سيده خديجه خاتون (س) و برادرشان سيد ابوطالب علي (ع)، به منطقه لرستان مهاجرت كردند و سپس به شهركرد آمدند، و با سادات موسوي ازدواج كردند. تاريخ وفات اين بزرگواران، اواخر قرن چهارم هجري ثبت شده است.

بقعه زيبا وبا شکوه اين امامزادگان در ۱۲کيلومتري جنوب غربي شهرکرد و در قديمي ترين محله شهر طاقانک واقع شده است .
اين زيارتگاه به دوره يوسف دمشقي باز مي گردد


اين زيارتگاه به روايتي به دوره ي يوسف دمشقي در سال۵۶۰هجري قمري باز مي گردد که چندين بار ساختمان و بناي اين امامزادگان تجديد بنا شده و جديدا نيز از سال ۱۳۸۸بناي قبلي امامزادگان با توجه به شکسته شدن گنبد کامل برداشته شد ودر حال ايجاد بناي جديد وزيبا براي اين زيارتگاه هستند.

ساخت بناي اين امامزادگان با هزينه و بودجه مردم محل و زائران اين امامزادگان و با نظارت اداره کل اوقاف وامور خيريه استان انجام شده است.اين امام زادگان محلي امن و پر از آرامش براي زوار است


در جوار اين امام زادگان هرساله دهه محرم مراسم عذاداري و تعزيه خواني امام حسين(ع) و يارنش برگزار مي شود و از گوشه و کنار استان چهارمحال و بختياري در اين مکان گردهم مي آيند.

انتهاي پيام/530ب

کد مطلب: 38308