۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
کد مطلب : ۴۵۷۷۹
نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، سامان و بن:

مجلس به دنبال از رسمیت انداختن دولت نیست / نمایندگان رئیس جمهور را برای پاسخگویی به مردم فراخواندند

نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئله ما استیضاح نیست مسئله ما این است که دولت باید پاسخگو باشد ما از رئیس جمهور سوال داریم چرا از این ماه های پایانی حداکثر تلاش خودش را برای حل مشکلات به کار نمی گیرد.
مجلس به دنبال از رسمیت انداختن دولت نیست / نمایندگان رئیس جمهور را برای پاسخگویی به مردم فراخواندند
احمد راستینه نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز ؛ اظهار کرد: سوالات بسیاری مردم از رئیس جمهور دارند که نمایندگان هم به طبع مطالبه مردمی به صورت جدی از دولت دارند .

وی تصریح کرد: غریب به 200 نماینده طرح سوال از رئیس جمهور را پیگیری کردند و نگاه ما این است که اقای رئیس جمهور وظیفه اش این است که در مجلس شورای اسلامی به مطالبه مردم پاسخ بدهد و این سوال متراکم را برای روشنگری و تنویر افکار عمومی ارائه دهند.

راستینه ادامه داد: مردم سوال دارند که چرا با وجود بدعهدی های مکرر آمریکا در فتنه برجام بازهم رئیس جمهور حرف از سازش می زند، مردم سوال دارند با وجود فشارها و تحریم ها چرا رئیس جمهور سیاست های اقتصاد مقاومتی را به صورت ویژه پیگیری نمی کند ؟

وی افزود: مردم سوال دارند چرا با وجود سال های متمادی تذکر کارشناسان در خصوص تنوع بخشی سند اراضی بازهم اقتصاد ما دچار مشکل است.

راستینه با اشاره به اینکه سیاست های جدی در حمایت از تولید دیده نمی شود عنوان کرد: محصولات و خوراکی که به تولید داده می شود با قیمت جهانی بوده  و نتیجه آن بی سر و سامانی بازار خودرو و مسکن است.

طرح استیضاح در شرایط جنگ اقتصادی به صلاح نیست

وی با اذعان بر اینکه  چرا سیاست های جدی در توسعه و ساخت و مسکن وجود ندارد بیان داشت: وظیفه دولت این بود  که سالانه باید یک میلیون واحد مسکونی را میساخت تا تقاضای انبوه مردم پاسخ داده شود چرا به وظیفه اش عمل نکرده است؟

راستینه خاطر نشان کرد: معنای این سوالات این است که مجلس مطرح کرده که در راستای حل مشکلات مردم دولت را به تحرک در آورد.

وی بیان داشت: در ماه های پایانی دولت همه توان مجلس این است که دولت را در خصوص حل مشکلات مردم کمک کند و دولت این را باید بفهمد که مجلس برنامه اش واقعا" این نیست که دولت را با فشار دچار بی سر و سامانی کند بلکه مجلس تلاشش این است که از قوه نظارتی و ظرفیت قانونی خودش تحرک لازم را در بخش های مختلف دولت به وجود آورد .
 
راستینه یادآور شد: طرح استیضاح در شرایط جنگ اقتصادی به صلاح نیست .
 
وی عنوان کرد: طرح استیضاح معنایش این است که رئیس جمهور باید کار را به شخص دیگری واگذار کند در حالی که چند ماه بیشتر به پایان دولت نمانده و طرح استیضاح در چنین شرایطی به صلاح کشور نبوده و مردم هم به دنبال حل مشکلشان هستند.

راستینه تشریح کرد: مسئله ما استیضاح نیست مسئله ما این است که دولت باید پاسخگو باشد ، ما از رئیس جمهور سوال داریم چرا از این ماه  های پایانی حداکثر تلاش خودش را برای حل مشکلات به کار نمی گیرد .

وی عنوان کرد:  مجلس به دنبال از رسمیت انداختن دولت نیست بلکه به دنبال این است که تمام سلول های این دولت و وزارت خانه های ان ظرفیت خودشان را برای حل مشکل مردم به کار بگیرند.

اجازه نمی دهیم دولت از پاسخکویی طفره رود

راستینه خاطر نشان کرد: اگرچه در بخش های متعددی دولت دچار بیماری است و هنر مجلس این است که با قدرت و تلاش کند ضعف حاکمن بر بخش های دولت را با پیگیری قانونی برطرف کند.

وی بیان داشت: جریان غرب گرا که همه دستاوردش برجام بود امروز همین دستاوردش به چند بیانیه سفارشی اروپایی ها خلاصه شده لذا امروز جریان غرب گرا در برابر ملت ایران ، تلاش می کند با عنایت برخی به صورت مستقیم و غیر مستقیم با طرح مباحثی چون استیضاح از مباحث گویی عملکردشان طفره روند .

راستینه اضافه کرد: ما خواهان حضور رئیس جمهور در مجلس برای پاسخگویی به سوالات مردم هستیم اما به دنبال این نیستم که طرح استیضاح یک مظلوم نمایی را بر پیکره جریان غرب گرا حاکم کند.

مجلس با کسی تعارف ندارد

وی با بیان اینکه متاسفانه جریان غرب گرا در بزنگاه ها با مظلوم نمایی تلاش کرده که افکار عمومی را منحرف کند اذعان داشت: این بار مجلس با بصیرت و هوشمندی ، دولت را به کار وادار می کند اما اجازه مظلوم نمایی را به دولت نمی دهد.

راستینه در پایان خاطر نشان کرد: ما با کسی تعارف نداریم و اگر ببینیم دولت از خطوط اصلی  عبور می کند و نمی خواهد برای حل مشکلات مردم قدم های جدی بردارد طبیعتا" به وظایف قانونی خودمان به صورت جدی عمل می کنیم.

انتهای پیام/1020ج
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

ساعت:

۱۳:۲۹:۵۳

21 Oct 2020