۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
کد مطلب : ۴۴۸۹۸
جهانبین نیوز گزارش می دهد/

گوش مسئولان از اعتراضات پُر است، سبد خانواده ها از مرغ خالی

قیمت بالای مرغ اعتراضات مردم را در پی داشته است و گلایمند از این که چرا مسئولان ما نظارتی بر روی بازار ندارند.
گوش مسئولان از اعتراضات پُر است، سبد خانواده ها از مرغ خالی
به گزارش جهانبین نیوز؛ این روزها مردم در سطح شهر از گرانی ها می‌گویند گرانی هایی که به گفته مردم هر روز یک کالا گریبانگیرشان می‌شود ودیگر گویا گوش مسئولان هم از شنیدن انتقادها گلایه ها واعتراضات پر است یا هم مسئولان از مکانی مرغ تهیه می‌کنند که قیمت پایین تر است.

شهروندان شهرکردی از افزایش قیمت مرغ در چند روز گذشته گلایه دارند و گویی هر روز با افزایش قیمت مواجه هستند و هیچگونه نظارتی هم بر روی این امر نیست.هرروز شاهد افزایش قیمت اجناس هستیم

یکی از شهروندان شهرکردی در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ گفت: هر روز قیمت مرغ متفاوت تر از روز قبل آن است و ما هنوز نفهمیدم قیمت مصوب شده چقدر است.
این شهروند ادامه داد: چرا ما باید هر روز شاهد افزایش قیمت ها باشیم چرا هیچ مسئولی پاسخگو نیازهای ما نیست .

وی افزود: ما هر روز شاهد گرانی یکی از محصولات هستیم و مرغ هم یکی از نیازهای اساسی خانواده ها است اما قیمت مصوب شده ای تا کنون اعلام نشده است.

وی با بیان اینکه پدر مردم از گرانی ها درآمده است گفت: گرفتار مشکلاتی هستیم که نمی‌دانیم از آن رهایی می‌یابیم یا نه، صدای خرد شدن استخوان‌های مردم را زیر بار گرانی شنیده می‌شود، پدرِ مردم از گرانی درآمده است.

کمر مردم زیر بار گرانی خم شده است

یکی دیگر از شهروندان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: امروز نسبت به 3 روز گذشته با افزایش قیمت مرغ روبه رو شدم به هرجایی برای اعتراض هم میروم بی نتیجه می ماند.

این شهروند شهرکردی ادامه داد: کسی که درآمد پایین دارد چطور می تواند شکم زن و بچه خود را سیر کند ، مردم دیگر از این وضعیت خسته شدند، چرا کسی کار نمی کند؟
وی گفت: چرا بازرگانی استان نظارتی بر روی بازار ندارد؟ چرا کسی به درد دل مردم گوش نمی دهد؟


 
قیمتی که به ما می دهند مصوبه بازرگانی است / اگر مرغ دولتی روانه بازار شود قیمت ها کاهش می یابد
 
یکی از فروشندگان نیز در این خصوص به خبرنگار ما گفت: قیمتی که به دست ما می رسد مصوبه بازرگانی است و اگر با قیمت دولتی مرغ به بازار روانه شود قطعا" قیمت ها نیز کاهش پیدا می کند.

از بابت میزان تامین مرغ هیچ مشکلی نیست

مردانی مدیر پشتیبانی امور دام استان  در این خصوص به خبرنگار ما گفت: کمبود مرغی در استان نداریم درحال هزار یک میلیون و  900 هزار قطعه جوجه یک روزه در مرغداری های ما است .

وی با اشاره به اینکه حدود 500 هزار قطعه مرغ آماده کشتار نیز موجود است که می تواند نیاز مردم را برای تامین کم کند تصریح کرد: از بابت میزان تامین مرغ هیچ مشکلی نیست .

مردانی ادامه داد: حدوداه 94 تن کشتار بوده و نیاز استان تقریبا روزانه 70 تن است که بیش از نیاز مرغ اماده کشتار و تولید داریم.

وی اذعان داشت: افزایش قیمت و نوسان قیمت متاثر از قیمت کل کشور است
مردانی با اشاره به اینکه همه استانها افزایش قیمت مرغ را داشته اند خاطر نشان کرد: همکاران در سازمان صنعت و معدن باید پیگیر باشند و ما نیز منتظر مصوبه تنظیم بازار هستیم.
 
انتهای پیام/1020ج
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹

ساعت:

۱۰:۲۸:۵۱

28 Jun 2020