۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۲
کد مطلب : ۴۴۰۸۷
امام جمعه فارسان:

پزشکان و پرستاران امروز با تمام قوا، وارد میدان مبارزه با کرونا شده اند

حجت‌الاسلام محسن ملک پور امام جمعه فارسان گفت: در این روزها که موردحمله ویروس اشغالگری شده‌ایم، مجاهدان عرصه سلامت و بهداشت، پزشکان و پرستاران با تمام قوا، در اوج ایثار و نثار وارد میدان مبارزه با این بیماری شده‌اند و برگ زرین از همدلی و صفا و صمیمیت را به تاریخ پرافتخار ایران اسلامی اضافه می‌کنند.
پزشکان و پرستاران امروز با تمام قوا، وارد میدان مبارزه با کرونا شده اند
حجت‌الاسلام محسن ملک پور در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز گفت: ویروس منحوس کرونا اگرچه سلامت مردم را هدف گرفته است اما موج‌سواری بی‌سابقه دشمن و جنگ شناختی که آغاز کرده و این روزها به اوج رسانده است، تقریباً جای تردیدی باقی نمی‌گذارد که کرونا هراسی با سوءاستفاده از شرایط پیش‌آمده، بخشی از فشار حداکثری دشمن بر ملت صبور ایران است.

وی تصریح کرد: چنانچه بارها در خطبه‌ها عرض کرده‌ام، دوقطبی سازی دروغین بخشی از جنگ ادراکی و شناختی دشمن در مقابله با انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران بوده و خواهد بود. ازجمله این دوگانه سازی کاذب  دوقطبی بین سلامت و معنویت»، یا  سلامت و مذهب است.

وی بیان داشت: در شایعه‌سازی‌های دشمن و با استفاده از ترفندها و افراد گوناگون درصدد القاء این باور موهوم هستند که مذهبی‌ها و انقلابی‌ها با سلامت مردم مشکل‌دارند.

وی اظهار داشت: صحنه‌سازی‌های زشت از لیسیدن ضریح‌های مطهر و نیز تحریک افکار عمومی مبنی بر مخالفت علما و روحانیون با توقف مراسم و مناسک دینی از این قبیل است. خوشبختانه علمای اعلام بلاد بخصوص حوزه‌های علمیه و مراجع معظم تقلید پرچم‌دار دفاع از سلامت جامعه و رعایت حقوق شهروندی و عامه شدند و تا حد زیادی این دوگانه سازی کاذب را خنثی کردند.

وی عنوان داشت: جبهه رسانه‌ای استکبار با کمک برخی عناصر معاند و بعضی افراد ناآگاه که خواسته یا ناخواسته نقش پیاده‌نظام دشمن را اجرا می‌کنند مدت‌ها است با هر بهانه‌ای و اخیراً به بهانه کرونا، بر آن شده‌اند که طب سنتی را در مقابل طب جدید قرار دهند. این در حالی است که طب سنتی روش خاص خود را دارد و طب مدرن نیز چارچوب‌های خود رادار است.

امام‌جمعه فارسان گفت: بدتر این‌که عده‌ای نیز در حوزه علمیه به‌شدت بر این باور پافشاری می‌کنند که گویا مدافع طب سنتی حوزه‌های علمیه و طلاب و علما هستند. درحالی‌که مواضع عالمان واقعی و مراجع معظم تقلید دراین‌باره در استفتائات و بیاناتشان به‌وضوح آمده است و معلوم است که حوزه علمیه در عرصه پزشکی معتقد به تبعیت ازنظر پزشک. متخصص هر حوزه و عمل به دستورات پزشکی و مقررات آن است. پرچم‌داری حوزه‌های علمیه و نهاد امامت جمعه و هیئت‌های مذهبی و مساجد در محدودسازی مراسم و آیین‌ها گواه روشن این ادعاست.

وی تصریح کرد: محور مهم دیگر در جنگ شناختی دشمن در عرصه بین‌المللی  ایران هراسی» است. دشمن که در سالهای گذشته تلاش کرده ایران هراسی را در عرصه سیاسی، امنیتی، عقیدتی و نظامی در بین مردم منطقه و جهان گسترش دهد اکنون و با سوءاستفاده از شرایط کنونی درصدد ایران هراسی را به عرصه‌ی  سلامت نیز سرایت دهد. اخبار جعلی مبنی بر ورود کرونا به لبنان و عراق به‌عنوان کشورهای هم‌پیمان و بستن مرزهای کشورهای همسایه به روی ایران نمونه‌ای از این ایران هراسی است.

وی عنوان داشت: همچنین تمرکز روی  قم هراسی» از این قبیل است. این در حالی است که آغاز شیوع منشأ کرونا دقیقاً معلوم نیست از چه زمانی بوده است و تنها قم به علت تشخیص سریع‌تر موضوع به این عنوان مطرح شد. خط خبری که چند روز است جلوگیری از قرنطینه قم را به حوزه و روحانیت نسبت می‌دهد، از این نمونه است.

وی در پایان گفت: در این روزها که موردحمله ویروس اشغالگری شده‌ایم، مجاهدان عرصه سلامت و بهداشت، پزشکان و پرستاران با تمام قوا، در اوج ایثار و نثار وارد میدان مبارزه با این بیماری شده‌اند و برگ زرین از همدلی و صفا و صمیمیت را به تاریخ پرافتخار ایران اسلامی اضافه می‌کنند که باید از همه عزیزان مکرر در مکرر خدا قوت گفت، تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/530پ
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸

ساعت:

۰۸:۴۵:۲۰

14 Mar 2020