۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰
کد مطلب : ۴۳۷۱۳

کیفیت پایین آموزش در چهارمحال و بختیاری/ فراهم نبودن امکانات برای دانش آموزان

نماینده مردم شهرستان کوهرنگ در شورای اسلامی گفت: متاسفانه در استان چهارمحال و بختیاری که یک استان کمتر برخوردار است از لحاظ تجهیزات و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری با سایر استانها تفاوت بسیاری ملاحظه می گردد.
کیفیت پایین آموزش در چهارمحال و بختیاری/ فراهم نبودن امکانات برای دانش آموزان
 خان محمد غیبی حاجیور نماینده مردم  شهرستان کوهرنگ در شورای اسلامی استان در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ اظهار کرد:  آموزش و پرورش از جمله سازمان هایی است که باید به صورت ویژه به آن نگاه شود چرا که هر انسانی از ابتدای بلوغ و بالندگی با این دستگاه مقدس  مرتبط است .
 
وی با اشاره به فضای حاکم در آموزش و پرورش گفت: متاسفانه در استان چهارمحال و بختیاری که یک استان کمتر برخوردار است از لحاظ تجهیزات و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری با سایر استانها تفاوت بسیاری ملاحظه می گردد.
 
غیبی حاجیور افزود: در پاسخ به مدیران مربوطه در خصوص این مطلب که  سرانه فضای آموزش برای هر دانش آموز در سطح کشور شش متر بوده که خوشبختانه در استان چهارمحال و بختیاری این سرانه هفت متر است گفت :  آیا به این نکته نیز توجه نموده اید که کیفیت آموزش در این استان نسبت به سایر استانها نیز متفاوت است  و در سطح پائینی قرار گرفته و نیز با توجه به شرایط جوی منطقه (سرما ، گرما و ... ) آیا همین مشکلات در سایر استانها نیز حاکم است ؟

وی با اشاره به اینکه امروزه جامعه به سمت و سوی آموزش های نوین در حرکت است گفت :تاثیر تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری در آموزش بسیار چشمگیر است .

وی ادادمه داد: متاسفانه استان چهارمحال و بختیاری پا به پای سایر استانهای کشور نتوانسته گام بردارد و امکانات را به نحواحسن برای دانش آموزان فراهم نماید.

غیبی حاجیوربا اشاره به مشکلات عمده دهستان موگویی و بخش بازفت در شهرستان کوهرنگ  افزود : با توجه به اینکه پیگیری مشکلات این دهستان از سالیان قبل مطرح بوده و هست متاسفانه تا کنون هیچ گونه از مشکلات مرتفع نگردیده لذا از مدیران و مسئولین محترم خواستاریم  نگاه ویژه ای به این دهستان و کل  شهرستان کوهرنگ به علت شرایط خاص ان داشته  باشند .
 
نماینده شهرستان کوهرنگ در شورای اسلامی استان  گفت:  مراکز کار و دانش باید به گونه ای باشند که علاوه بر دانش افزایی فضای کسب و کار را نیز برای دانش آموزان مهیا نموده و در رفع بیکاری مردم سهیم باشند.

وی بیان داشت: در شهرستان کوهرنگ متاسفانه زیر ساخت های لازم برای این مدارس مهیا نیست و مراکز فنی حرفه ای و کاردانش فقط اسمی فعالیت می کنند.
 
وی با اشاره به قطعه زمینی متعلق به آموزش و پرورش در ورودی شهر چلگرد و همچنین استفاده از مدارس جنب خیابان اصلی  بمنظور استفاده تجاری توسط آموزش و پرورش گفت : شهرداری ها ، دهیاری ها و شوراهای اسلامی آمادگی خود جهت هر گونه همکاری با سازمان فوق را جهت استفاده از این زمین ها اعلام می نمایند .

 وی در بخش دیگری از سخنانش  در خصوص استفاده افراد غیر بومی از سهمیه  دانشگاه فرهنگیان انتقاد و خواستار پیگیری از مراجع ذی صلاح جهت افزایش سهمیه بومیان منطقه  جهت جلوگیری از مهاجرت و خالی شدن روستاها و مهاجرت معکوس و احیا روستاها گردید.

 نماینده شهرستان کوهرنگ در شورای اسلامی استان در پایان گفت: به همت مسئولین دبستان حضرت سمیه شهر چلگرد کلنگ زنی و اسکلت آن آماده گردیده که به علت فرا رسیدن فصل زمستان و برودت هوا در حال حاضر متوقف گردیده است .

انتهای پیام/1020ج

 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۰۸:۵۱:۰۱

16 Jan 2020