۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
کد مطلب : ۴۳۵۳۱
جهانبین نیوز گزارش می‌دهد/

تیر تروریسم اقتصادی این‌بار به سمت صنایع غذایی کشور/ ایجاد بی‌اعتمادی، هدف دشمن از آلوده کردن کیک‌ها

در روزهای گذشته انتشار اخباری مبنی‌بر وجود قرص در کیک‌ها و ویفرها نگرانی خانواده‌ها را به دنبال داشت، اما این نکته که چه کسی و با چه هدفی دست به این کار زده است موضوعی است که نباید از آن غافل شد.
تیر تروریسم اقتصادی این‌بار به سمت صنایع غذایی کشور/ ایجاد بی‌اعتمادی، هدف دشمن از آلوده کردن کیک‌ها
به گزارش جهانبین نیوز؛ این روزها شاهد انتشار اخباری با این عناوین که "پای کیک‌ و ویفرهای آلوده به قرص، به شهر یا استان ما هم رسید" یا "تا اطلاع ثانوی از خرید کیک و بیسکوییت خودداری کنید" هستیم.
 
اولین قرص‌های کشف‌شده در داخل کیک‌ها در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان مشاهده شد و بعد از آن تصاویری از کرمان، کرمانشاه، بوشهر، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، البرز، ایلام، کردستان و کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری (بروجن) و تهران و... منتشر شد و مردم اعلام کردند که در این استان‌ها نیز کیک و کلوچه‌های حاوی قرص و کپسول پیدا شده است.
 
در همه این اخبار جامعه هدف دانش‌آموزان و کودکان و محل فروش آن بوفه مدارس اعلام و همین موضوع باعث ایجاد رعب و وحشت در بین خانواده‌ها شد که نکند در تغذیه کودک ما هم قرصی یافت شود، این درحالی است که خبرهایی هم از مسمومیت برخی از دانش‌آموزان به گوش رسیده می‌شد و انتشار اخبار ضد و نقیض و تائید و تکذیب این اخبار هر روز بیشتر و بیشتر بر نگرانی‌ها افزود.
 
اما هدف از جاسازی این قرص‌ها در کیک و ویفرها چه می‌تواند باشد و افرادی که دست به این اقدام زدند به دنبال دست یافتن به چه چیزی هستند؟
 
کیک‌های آلوده به قرص از یک برند خاص نبودند که بخواهیم علت این کار را مشکلات شخصی عنوان کنیم و این قرص‌ها در برندهای مختلف جاساز شده بودند همچنین بنابر اعلام مسئولان کارخانه‌های تولیدکننده اگر این قرص‌ها در روند پخت کیک اضافه شده باشند قاعدتا باید در طی عملیات پخت تغییراتی در آن‌ها ایجاد می‌شد، اما خبری از منشا این آلودگی در دسترس نبوده و این درحالی ست که مسئولان امر بارها تاکید کردند کیک‌هایی که از کارخانه خارج می‌شوند آلوده نیستند و هر انتفاقی که افتاده در خارج از خط تولید بوده است.کیک‌های آلوده به قرص باعث نگرانی خانواده‌ها شد/ کیک و بیسکوییت نخریم، کارگران بسیاری بیکار می‌شوند

مبینی یکی از مادران شهرکردی در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: شنیدن خبر جاسازی قرص در کیک برایم شکه‌کننده بود چون در اخبار می‌دیدم که قرص‌ها در کیک‌ها پلمپ شده قرار گرفته بودند.

وی با بیان اینکه فرزند من زیاد اهل تغذیه خانگی نیست و کیک و پفک بیشتر دوست دارد افزود: نگرانی من از وجود این قرص‌ها بالا رفته اما با وجود سلیقه غذایی فرزندم نیاز به خرید این محصولات را دارم.

این مادر شهرکردی با اشاره به اینکه کیک‌هایی که برای دخترم می‌خرم از مارک‌ها شناخته شده است ادامه داد: علاوه‌براین سعی می‌کنم قبل از استفاده داخل آن را به دقت ببینم تا از سلامت ان مطمئن شوم.

مبینی گفت: اینکه بخواهیم کیک و بیسکوییت برای بچه‌ها نخریم غیرممکن است اما از مسئولان انتظار داریم نظارت بر تولیدات را بالا ببرند و مردم را از نگرانی درآورند.

وی افزود: افرادی که در کارخانه‌های تولیدی کار می‌کنند خانواده دارند و تحریم خرید کیک می‌تواند باعث بی‌کار شدن آن‌ها شود این درحالی است که بارها اعلام شده کیک‌های آلوده تا قبل از خروج از کارخانه سالم بودند و هر اتفاقی افتاده خارج از کارخانه بوده است.
 
بنابر اعلام مسئولان علوم پزشکی قرص‌های جاساز شده مسمومیت‌زا و خطرناک نبودند و هیچ موردی از مسمومیت تائید نشد که باعث قوت گرفتن این موضوع می‌شود که هدف از این اقدام فقط و فقط ایجاد بی‌اعتمادی در بین مردم نسبت به صنایع غذایی داخلی و به دنبال آن ورشکستگی این صنعت و وابستگی به خارج از کشور است.
 
این درحالی است که این کیک‌ها در بیشتر موارد در استان‌های محروم یافت شدند و همه گمانه‌ها بر این است که تروریسم اقتصادی این بار صنایع غذایی کشور را هدف قرار داده است و هدفی جز ایجاد بی‌اعتمادی در بین خانواده‌های ایرانی نسبت به مواد غذایی ندارد.تروریسم اقتصادی یعنی انتقام‌کشی از افراد بی‌گناه

بهروز مردانی نژارد کارشناس مسائل اقتصادی و استاد دانشگاه در چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: جنگ اقتصادی یکی از شیوه‌های جنگ امروز است که شکل نوین آن را تعبیر به تروریسم اقتصادی می‌کنند.

وی با بیان اینکه در عملِ ترور، به‌صورت کور موجبات کشته شدن انسان‌های بی‌گناه فراهم می‌شود افزود: همین اتفاق در بخش‌های اقتصادی هم رخ می‌دهد.

مردانی نژاد به جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی و اعلام استقلال‌خواهی ملت ایران به راه افتاده است اشاره کرد و ادامه داد: این جنگ مرحله به مرحله شدت یافت و امروز در مرحله‌ای قرار دارد که دارو برای بیماران خاص تحریم شده است.

ابن کارشناس مسائل اقتصادی در چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: تروریسم اقتصادی یعنی کودکی در ایران به دلیل بیماری پروانگی و نرسیدن دارو جان خود را از دست می‌دهد و سفیر آمریکا با شنیدن این خبر شوکه می‌شود و این همان گرفتن تلفات است بی‌آنکه بدانی آن فرد کیست.

مردانی نژاد یادآور شد: در تروریسم اقتصادی از کسانی که هیچ گناهی ندارند انتقام‌کشی می‌شود، بدترین و ناجوانمردانه‌ترین نوع جنگ تروریسم اقتصادی است که آمریکا به راه انداخته و فقط هم علیه ایران نیست بلکه هر کشوری مخالف سیاست ها و سلطه گریهایش و خواستار استقلال طلبی باشد این جنگ را علیه آن به راه می اندازند و این ننگی است برای تاریخ بشریت.

توزیع کیک‌های آلوده قطعا نوعی تروریسم اقتصادی است

این استاد دانشگاه در چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: متاسفانه با وجود اینکه تروریسم اقتصادی خسارات بسیاری به جوامع بشری می‌زند اما هیچ یک از سازمان‌های حقوق بشری اعتراضی نمی‌کنند و علت آن را می‌توان این دانست که این سازمان‌ها براساس ساختار قدرت تعریف شده و همگی ذیل قدرت آمریکا هستند.

وی توزیع کیک‌های آلوده به قرص در کشور را نوعی از تروریسم اقتصادی عنوان و تاکید کرد: هنوز این موضوع که آیا آمریکا پشت این جریان بوده یا خیر مشخص نشده اما قطعا این در راستای یک رقابت اقتصادی ایجاد شده است، چون صنایع غذایی ایران موفق بوده و صادرات خوبی هم  در دنیا دارد.

مردانی نژاد ادامه داد: دنیای اقتصاد دنیای بی‌رحمی است و شاید افرادی که دست به این کار زدند با آمریکا در ارتباط باشند و به دنبال آن هستند که صنایع غذایی ما را بدنام کنند.

وی تاکید کرد: مهم‌ترین بخش رقابت اقتصادی بازاریابی است که رقبا با بدترین و ناعادلانه‌ترین شکل می‌خواهند بازارهای جهانی را از دست ایران بگیرند.
 
به گزارش جهانبین نیوز؛ همه به‌خوبی می‌دانیم وابستگی غذایی به خارج مساوی است با باز شدن دست دشمن برای تحت فشار قرار دادن کشور، زیرا اگر کشوری نتواند غذای مورد نیازش را تامین کند بسیار آسیب‌پذیر بوده و دشمنان آن در هر زمانی که اراده کنند می‌توانند با به راه انداختن قحطی، خواسته‌های خود را به آن تحمیل کنند.
 
اما در این بین وظیفه مردم این است که با هوشیاری کامل در مقابل این توطئه‌ها ایستادگی کنند و اجازه ندهند دشمن به هدفی که برای رسیدن به آن تلاش می‌کند دست یابد و شاید به راه افتادن هشتگ من کیک و کلوچه ایرانی می‌خرم در فضای مجازی نمونه‌ای از این بصیرت مردم باشد که به‌خوبی درک کرده‌اند نخریدن محصول غذایی ایرانی برابر است با بیکاری عده بسیاری از کارگران و نابودی صنایع غذایی کشور، مسئولین نیز باید با همه توان این توطئه‌ها را شناسایی و اجازه فعالیت بیشتر افرادی که به این مشکلات دامن می‌زنند ندهند.
-----------------------------------
گزارش از مرضیه نظری زاده
-----------------------------------
 
انتهای پیام/1026ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۱۷:۳۵:۰۷

26 Dec 2019