۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
کد مطلب : ۴۳۳۶۷
رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان بروجن خبر داد:

تولید 7 هزار واحد فرآورده خونی در بروجن/مشارکت 97 درصدی آقایان در اهداء زندگی به نیازمندان

رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان بروجن گفت: 7 هزار واحد فرآورده خونی طی نیمه نخست امسال در پایگاه بروجن تولید و در اختیار بیماران نیازمند به خون قرار گرفت.
تولید 7 هزار واحد فرآورده خونی در بروجن/مشارکت 97 درصدی آقایان در اهداء زندگی به نیازمندان
رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان بروجن در گفت و گو با خبرنگار جهانبین نیوز، گفت: در شش ماهه نخست امسال، 4 هزار و 147 داوطلب اهدا خون به پایگاه بروجن مراجعه کرده که از این تعداد 3 هزار و 725 نفر موفق به اهدا خون و نمونه شدند.
 
دکتر نسیبه سعیدی افزود: 97 درصد مراجعه کنندگان را آقایان تشکیل داده که از این میان 55 درصد اهدا کننده مستمر خون هستند.
 
وی با بیان 7 هزار واحد فرآورده خونی در بروجن تولید شده، اضافه کرد: این تعداد 5 هزار و 700 واحد به بیمارستان های بروجن، لردگان و شهرکرد ارسال شده است.
 
رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان بروجن رفع نیاز بیماران تالاسمی، خونریزی های ناشی از تصادفات، جراحات و زایمان، کم خونی های ژنتیکی و اکتسابی، بیماری های کبدی، کلیوی و کمبود فاکتورهای خونی و... را از مهمترین موارد مصرف خون و فرآورده های خونی عنوان کرد.
 
دکتر سعیدی گفت: بیماران تالاسمی نیازمند به دریافت مکرر خون هستند و با توجه به آمار بالای مبتلایان به این بیماری در استان بویژه شهرستان لردگان، درصد زیادی از فرآورده های خونی به این بیمارستان ارسال می شود.
 
وی با بیان اینکه نیاز به خون یک نیاز همیشگی است، افزود: هم استانی های عزیز در نیمه دوم سال و فصل سرما هم با مراجعه به مراکز انتقال خون، اهدا کننده مستمر خون باشند.
 
 
انتهای پیام/1030ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۱۹:۱۶:۳۸

26 Dec 2019