۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
کد مطلب : ۴۳۳۵۶
مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری خبر داد

مصدومیت محیط‌بانان چهارمحال و بختیاری در درگیری با متخلفان شکار غیرمجاز

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: دو تن از محیط‌بانان منطقه حفاظت‌شده سبزکوه در درگیری با متخلفان شکار غیرمجاز مصدوم شدند.
مصدومیت محیط‌بانان چهارمحال و بختیاری در درگیری با متخلفان شکار غیرمجاز
شهرام احمدی مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: در جریان گشت و کنترل مأموران یگان حفاظت محیط زیست استان در منطقه حفاظت‌شده سبزکوه، محیط‌بانان موفق به شناسایی یک مورد تخلف شکار غیرمجاز در این منطقه می‌شوند.

وی افزود: ماموران با دو نفر متخلف شکار غیرمجاز روبه‌رو می‌شوند و از آنجایی که شکار این متخلفان غیرمجاز صورت گرفته بود، با مأموران یگان حفاظت محیط زیست درگیر شدند و درجریان این درگیری اقدام به تیراندازی به سمت مأموران کردند.

احمدی تصریح کرد: این متخلفان یک اسلحه شکاری و یک اسلحه جنگی غیرمجاز داشتند که تیراندازی شکارچیان غیرمجاز منجر به اصابت گلوله ساچمه و مصدوم شدن دو تن محیط بان از ناحیه صورت و پا شد.

وی ادامه داد: در جریان تعقیب و گریز شکارچیان غیرمجاز، یک رأس کل شکار شده به همراه برخی ادوات شکار را در محل جا گذاشته و با استفاده از تاریکی شب و توپوگرافی منطقه متواری شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: با وجود شناسایی اولیه و شواهد موجود، تحقیقات لازم برای شناسایی شکارچیان غیرمجاز و متخلفان انجام شده و باتوجه به وجود سرنخ‌های لازم از طریق مجاری قانونی پیگیری‌های لازم برای دستگیری متخلفان در حال انجام است.

احمدی در پایان خاطرنشان کرد: مأموران یگان حفاظت محیط زیست در انجام وظایف و برخورد قاطع با متخلفان بدون هیچ ملاحظه‌ای عمل خواهند کرد.

منطقه حفاظت شده سبزکوه با وسعت ۵۶,۳۰۸ هکتار در فاصله ۱۵۰ کیلومتری از مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد، این منطقه در شهرستان های بروجن، لردگان و کیار قرار دارد.

انتهای پیام/1026ج
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

شنبه ۷ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۱۲:۳۹:۱۶

28 Dec 2019