۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
کد مطلب : ۴۳۳۱۷
رئیس خانه نخبگان بسیج استان چهارمحال و بختیاری:

حمایت از 20 هسته فناور در استان چهارمحال و بختیاری

رئیس خانه نخبگان بسیج استان چهارمحال و بختیاری گفت: ما تا کنون از 20 هسته فناور توانسته ایم حمایت های لازم را انجام دهیم و طی دو سال اخیر مبلغی بین 70 تا 80 میلیون تومان در راستای حمایت از طرح ها کمک کرده ایم .
حمایت از 20 هسته فناور در استان چهارمحال و بختیاری
مهدی جهانگیری رئیس خانه نخبگان بسیج استان در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ با اشاره به اینکه از سال 96 تا کنون با بسیج علمی – پژوهشی چهارمحال و بختیاری همکاری دارم اظهار کرد: ما تا کنون نهمین ، دهمین و یازدهمین دوره جشنواره جهاد گران علم و فناوری را در استان برگزار کرده که هم دو دوره قبلی و هم این دوره با استقبال بسیار خوبی مواجه شده ایم .

وی با اشاره به اینکه نخبگان استان طرح های بسیار زیادی را ارائه داده اند تصریح کرد: در هر دوره در بخش های کشاورزی ، فنی مهندسی ، صنایع غذایی و بخش های مختلفی که وجود داشت برگزیره داشته ایم و سعی کرده ایم برگزیدگان نهایی را به جشنواره نهایی جهادگران علم و فناوری کشوری که در بهمن ماه به مناسبت دهه فجر هست در تهران اعزام کنیم .

جهانگیری ادامه داد: ما برای اولین بار در استان چهلمین نمایشگاه دستاوردهای صنعتی هسته ای کشور را برگزار کردیم.
وی با اشاره به اینکه در سال 96  خانه نخبگان و کارگروه های علمی بسیج را راه اندازی کرده ایم  بیان داشت: توانسته ایم شعبه دفتر تحقیات و خانه نخبگان را در دانشگاه آزاد به عنوان پایلد اجرا کنیم.
 وی با یادآوری از اینکه تا کنون بیش از 20 کارگاه علمی تخصصی با هدف دانش علمی به دانشجو ها برگزار کرده ایم تصریح کرد: در این کارگاه ها مطالب تئوری اجرا نمی شود

جهانگیری با تاکید بر اینکه ما در واقع این کارگاه ها را آماده میکنیم که فرد هنگام ورود به بازار کار مشکلی نداشته باشد  افزود: کار با دستگاه های اجرایی و دستگاه های تجهیزات فنی  در کارگاه های علمی تخصصی انجام می گیرد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون  17پایگاه علمی را  با کمک بسیج علمی- پژوهشی  راه اندازی کرده ایم  بیان داشت: ما در سطح استان  سه  مرکز رشد هفشجان، شهرکرد و بروجن را داریم که این 17 پایگاه علمی زیر مجموعه آن ها هستند .

وی خاطر نشان کرد:  دواری بر روی طرح ها و ایده هایی که  در مراکز رشد می آیند ،  انجام می گیرد و پس از آن سرمایه گذاری و کمک های مالی انجام می شود.

جهانگیری ادامه داد: در مراکز رشد مشاوره و کارهای حقوقی انجام می شود و این جز برنامه های عادی ما محسوب می شود.

وی اذعان داشت: با سازمان های مثل محیط زیست، غذا و دارو و منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و صنعت معدن و تجارت با آن ها در راستای تسهیل گری برای صدور مجوزها و کسانی که نیاز به کار تولیدی دارند وارد مذاکره شده وبرای  مجوزها  نیز حمایت می کنیم که بتوانند مجوزهای تولیدی را اخذ کنند .

وی با تاکید بر اینکه ما سه نوع حمایت مالی داریم عنوان کرد:  یک حمایت تا سقف سه میلیون تومان برای طرح های فردی برای طرح های نیمه صنعتی تا سقف شش میلیون تومان و طرح های بزرگ تر با مبالغ بیشتر نیز در سازمان مرکزی تهران معرفی می شود.

جهانگیری در پایان خاطر نشان کرد: ما تا کنون از 20 هسته فناور توانسته ایم حمایت های لازم را  انجام دهیم و طی دو سال اخیر  مبلغی بین 70 تا 80 میلیون تومان از طرح ها حمایت کرده ایم  .

انتهای پیام/1020ج
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۱۹:۱۵:۵۲

26 Dec 2019