۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸
کد مطلب : ۴۳۰۸۰
نماینده ولی فقیه در استان:

در اربعین حسینی اسرار زیادی نهفته است/ خوشا به حال آن‌هایی که به خیل عظیم پیاده‌روی پیوستند

امام جمعه شهرکرد گفت: در اربعین حسینی اسرار زیادی نهفته است خوشا به حال آن‌هایی که به خیل عظیم پیاده‌روی پیوستند و دل‌های آن‌هایی که ماندند نیز در کربلا و مسیر پیاده‌روی است.
در اربعین حسینی اسرار زیادی نهفته است/ خوشا به حال آن‌هایی که به خیل عظیم پیاده‌روی پیوستند
به گزارش جهانبین نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام  با اشاره به اربعین حسینی، گفت: خداوند به برکت اربعین امام حسین (ع) به جهان عنایت کرده است.

خطیب نماز جمعه شهرکرد با بیان اینکه تقریبا همزمان با آغاز اربعین حسینی و پیاده‌روی اربعین قضایایی در عراق پیش آمد و به‌صورت حساب شده به اعتراضات مردمی دامن زده شد، افزود: دولت آمریکا درخواست‌های زیادی از عراق داشت تا با ایران قطع رابطه کند اما این اصرارها نتیجه‌ای نداشت لذا با همه توان به میدان آمد و مردم عراق را به خیابان‌ها کشید.

وی با تاکید بر اینکه هدف از اعتراضات در عراق سرنگون کردن دولت این کشور و از بین بردن اربعین حسینی بوده است، ادامه داد: اما به فضل خداوند دشمنان در هر دو مورد ناکام شدند،‌ نه‌تنها دولت عراق ساقط نشد بلکه تثبیت شد، و واقعه اربعین نه‌تنها کم‌رنگ نشد بلکه موج جمعیت هم از ایران و هم از کشورهای مختلف به سمت کربلا راهی شد.

نکونام خاطرنشان کرد: در اربعین حسینی اسرار زیادی نهفته است خوشا به حال آن‌هایی که به خیل عظیم پیاده‌روی پیوستند و دل‌های آن‌هایی که ماندند نیز در کربلا و مسیر پیاده‌روی است.

نماینده ولی‌فقیه در بخش دیگری از سخنان خود افزود: 26 مهر سالروز شهادت سردار نورعلی شوشتری، رجبعلی محمدی و ده‌ها شیعه و سنی است که برای وحدت در سیستان و بلوچستان جمع شده بودند و دشمن آنها را به خاک و خون کشید و صدها جنایت از این نوع انجام داد اما هر چه جنایات بیشتری انجام داد وحدت بیشتر شد و به جایی نرسیدند.

وی با بیان اینکه یکم آبان سالروز شهادت فرزند برومند امام راحل در سال 56 است، تصریح کرد: شهادت ایشان همچون جرقه‌ای برای ادامه راه انقلاب اسلامی بود تا زمانی که این انقلاب در سال 57 به بار نشست.

نکونام تاکید کرد: پانزدهم مهرماه روز ملی روستا و عشایر نامگذاری شده است که قطعا از مناسبت‌هایی مهم است و باید به روستاییان و عشایر خدمات مناسب ارائه شود.

انتهای پیام/1029ج

تاريخ:

شنبه ۷ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۱۲:۳۳:۵۱

28 Dec 2019