۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
کد مطلب : ۴۳۰۰۰
در خطبه های این هفته نماز جمعه مطرح شد/

تاکيد ائمه جمعه چهارمحال و بختیاری بر پيگيري فوري مسئله روستاي چنار محمودي

ائمه جمعه چهارمحال و بختیاری از مسئولین خواستند که مسئله چنارمحمودی را هرچه سریعتر پیگیری کرده و مردم آسیب دیده را تحت درمان قرار دهند.
تاکيد ائمه جمعه چهارمحال و بختیاری بر پيگيري فوري مسئله روستاي چنار محمودي
به گزارش جهانبین نیوز ؛ ائمه جمعه چهارمحال و بختیاری در خطبه های این هفته خود به مسئله روستای چنار محمودی اشاره و گفتند هرچه سریعتر این مسئه باید پیگری شود و مردم نیز به جای تجمع کردن هرچه سریعتر برای درمان آماده شوند.

امام جمعه لردگان از مردم چنارمحمودی خواست که صبر پیشه کنند

امام جمعه لردگان با تاکيد بر خونسردي و حفظ آرامش از مردم روستا چنار محمودي خواست صبر پيشه کنند و از مسئولين در خواست داشت تا پيگير عوامل اين بيماري باشند. علاوه بر پيگيري مسئله مردم هم مي بايست از هر گونه تجمعي که درمان را به تأخير مي اندازد بپرهيزند .

, حجت الاسلام سيد مهدي تاج زاد امام جمعه لردگان در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه ضمن تبريك هفته نيروي انتظامي افزود: با وجود توطئه هاي فراوان دشمنان اسلام و انقلاب، جمهوري اسلامي ايران امن ترين كشور منطقه است و در اين راه مديون تلاش هاي شبانه روزي نيروهاي مسلح و پليس در مرزها و داخل شهرها هستيم.

وي بيان كرد: امنيت داخلي در سايه تلاش هاي بي دريغ عوامل انتظامي و مرزباني محقق شده است و مردم بايد قدردان زحمت هاي اين تلاشگران باشند.

امام جمعه  لردگان با قدرداني از تلاش هاي فرمانده انتظامي وپرسنل انتظامي به اهميت ايجاد و حفظ امنيت در جامعه و بين مردم پرداخت و تصريح كرد: نيروهاي نظامي و انتظامي بايد با قدرت وظايف خود را انجام دهند.
 
جشن عاطفه ها فرهنگ نوع دوستي، كمك به نيازمندان است

امام جمعه لردگان گفت: با برگزاري جشن عاطفه ها فرهنگ نوع دوستي، كمك به نيازمندان و انفاق در جامعه نهادينه خواهد شد.
 
تاج زاد افزود: توجه به دانش آموزان نيازمند بايد همواره مد نظر باشد زيرا آنان آينده سازان اين مرز و بوم و سرمايه هاي مهم اجتماعي هستند.

وي جشن عاطفه ها را تمريني براي ترويج فرهنگ نيكوكاري در جامعه دانست و اضافه كرد: مردم اين شهرستان در همه عرصه ها به ياري آسيب ديدگان و نيازمندان مي شتابند و حضور آنان در جشن عاطفه ها نشان از نوع دوستي اين مردم و توسعه فرهنگ نيكوكاري در شهرستان است.
 
تاج زاد افزود: كمك به نيازمندان كاري بزرگ و الهي و از سيره و روش ائمه اطهار (ع) است.
 
تاکيد امام جمعه لردگان بر پيگيري فوري مسئله روستاي چنار محمودي

امام  جمعه لردگان با توجه به اتفاقات اخير در شهرستان لردگان  گفت: مصيبتي که به مردم خوب و متدين روستاي چنار محمودي وارد آمد قلب همه ي مردم بخصوص بختياري نشينان را به درد آورد وي با اشاره به اين که خداوند امتحاني سخت را مقرر فرمود که به مقربان درگاه الهي هم رسيده است؛ ايوب پيامبر (ص) را در بيماري صابر ديديد، شما مردم چنار محمودي عزيزان و خوبان اين منطقه هستيد. صبر کنيد که خداي مهربان پاداش صابران را بهشت قرار داده است .
وي خطاب به مردم و خبرنگاران گفت: حرمت مومن از کعبه بالاتر است امروز همه بايد آبروي مردم و حرمت مومنين را نگه  دارند؛ مهمان نوازي مردم بختياري هميشه زبان زد خاص و عام بوده است .
وي صراحتاً تاکيد داشت: بشکند قلمي و زباني که با آبروي مردم بازي کند و فضاي مجازي نبايد ابزاري براي سوء استفاده برخي ها قرار گيرد .
 
خطيب جمعه لردگان با  تاکيد بر خونسردي و حفظ آرامش از مردم اين روستا خواست صبر پيشه کنند و از مسئولين در خواست داشت تا پيگير عوامل اين بيماري باشند. علاوه بر پيگيري مسئله  مردم هم مي بايست از هر گونه تجمعي که درمان را به تأخير مي اندازد بپرهيزند .

مسئولان ما مسبب واقعی چنارمحمودی برخورد کنند/ مردم آسیب دیده اولویت خود را برای درمان قرار دهند

خطیب نماز جمعه شهرکرد گفت: خواسته مردم از مسؤولان این است که عوامل این را مسئله شناسایی کنند، همه باید کمک کنند درمان بیماران در این روستا به‌خوبی صورت گیرد، این یک بیماری درمان‌پذیر است و نباید اجازه دهیم یاس و سرخوردگی بر مردم حاکم شود.

حجت السلام محمد علی نکونام خطیب نمازجمعه شهرکرد در خطبه های این هفته نماز جمعه  با بیان اینکه مردم با بصیرت روستای «چنارمحمودی» اجازه ندادند دشمن از اتفاق پیش آمده سوءاستفاده کند، گفت: همه باید کمک کنند درمان بیماران در این روستا به‌خوبی صورت گیرد، این یک بیماری درمان‌پذیر است و نباید اجازه دهیم یاس و سرخوردگی بر مردم حاکم شود.

وی اظهار داشت: اگر امروز انقلاب اسلامی پرچمی برافراشته است به این دلیل است که سخنش، سخن انبیاست.
خطیب نمازجمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: پیروزی انصارالله امروز در منطقه نشان از دست پروردگار است، همه دربرابر یک قدرت کوچک ایستادند اما این گروه کوچک مقاومت کرد، شهید داد و مشکلات را تحمل کرد تا خداوند اینگونه به او قدرت دهد تا عربستان و آمریکا را متزلزل کند.
وی با اشاره به اینکه هر انسانی باید از خود مراقبت کند و اگر اینگونه باشد هیچ کدام از فضاهای پوچ و مبتذل همچون ماهواره، موبایل و اینترنت نمی‌تواند بر وی اثرگذار باشد، افزود: اگر از خودتان دستگیری کردید هیچ منحرفی نمی‌تواند به شما آسیب برساند.

نکونام با بیان اینکه فتنه‌گری دشمنان هیچ‌گاه پایانی ندارد و نباید از فتنه ترسید، ادامه داد: دشمنان فتنه‌های بزرگی مثل جنگ تحمیلی، فتنه 88، تحریم و... را برای اصل نظام جمهوری اسلامی تدارک دیده بودند، اما به فضل خدا و تدبیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب تیرشان به سنگ خورد.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه انواع فتنه‌ها یکی پس از دیگری خنثی و با مقاومت مردم به جایی نرسید، عنوان کرد: یکی از این فتنه‌ها واقعه‌ای بود که در این استان به‌وقوع پیوست و در تلاش بودند تا آن را همچون یک مسئله بزرگ نشان دهند.

وی خاطرنشان کرد: اتفاق روزهای گذشته در یکی از روستاهای استان در منطقه‌ای رخ داد که مردمی ولایی، سالم، انقلابی و نجیب دارد اما سعی دارند تا مردم را در یک فتنه قرار دهند تا بتوانند یک مشکل عظیم به وجود بیاورند، اما مردم با بصیرت این روستا و این شهرستان اجازه ندادند دشمن از این اتفاق سوءاستفاده کند.

نکونام اضافه کرد: خواسته مردم از مسؤولان این است که عوامل این را مسئله شناسایی کنند، همه باید کمک کنند درمان بیماران در این روستا به‌خوبی صورت گیرد، این یک بیماری درمان‌پذیر است و نباید اجازه دهیم یاس و سرخوردگی بر مردم حاکم شود.

خطیب نمازجمعه شهرکرد تصریح کرد: از همین جا از همه اهالی روستای چنارمحمودی می‌خواهم که اولویت اصلی خود را درمان قرار دهند البته مسؤولان استانی نیز باید برای شناسایی علل و عوامل با رعایت حرمت و آبروی مردم اقدام کرده و با مسببان واقعه برخورد کنند.

وی به هفته نیروی انتظامی اشاره و خاطرنشان کرد: مجموعه پلیس خدوم، تلاشگر و بالنده هستند، این مجموعه برای اینکه بتواند به مردم خدمت‌رسانی کند 22 هزار جانباز و 13 هزار شهید تقدیم انقلاب و مردم کرده است.

نکونام با بیان اینکه امروز نیروهای مسلح و امنیتی ازجمله سپاه، ارتش و نیروی انتظامی هر کدام از دیگری بالنده‌تر است، افزود: همگی این سه نیرو در کنار یکدیگر با دیانت و معنویت به مردم ارائه خدمت می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری به سالروز شهادت حضرت رقیه (س) دختر خردسال امام حسین (ع) در خرابه شام اشاره کرد و ادامه داد: در آستانه اربعین حسینی قرار داریم، همه دل‌ها پر می‌زند تا هر چه زودتر خود را به کربلا برساند و در کاروان عظیم حسینی حضور داشته باشد تا زمینه‌ساز ظهور مهدی موعود (عج) باشد.

وی تاکید کرد: امروز اربعین می‌رود تا انقلاب اسلامی و اهداف آن را به اوج برساند، اربعین یک عنایت غیبی است که خداوند به شیعیان ارزانی داشته است، افرادی که در این پیاده‌روی شرکت می‌کنند باید سفیرانی حسینی باشند.
 
نظام اسلامي با به‌کارگيري راهبرد مقاومت در عرصه‌هاي مختلف در اوج عزت است/ ايران امروز غرب را به بن‌بست رسانده است

امام‌جمعه فارسان گفت: امروز نظام اسلامي با به‌کارگيري راهبرد مقاومت در عرصه‌هاي مختلف در اوج عزت قرار دارد و کشورهاي استکباري تلاش مي‌کنند با فشارهاي اقتصادي و سياسي ايران را در موضع ضعف قرار دهند.
 
حجت‌الاسلام محسن ملک پور در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته شهر فارسان گفت: توبه عمل خوبي است که گناهان را از بين مي‌برد. البته به‌شرط آنکه خوبي‌ها براي انسان عجب و توقع و ويژه خواري نياورد. اهل تقوا مواظب هستند خوبي‌ها براي آن‌ها خودبرتربيني نياورد خداي تعالي ما را موفق کند در مسيري که دوست دارد قدم برداريم.

وي به سخنان مقام معظم رهبري در ديدار با خبرگان اشاره داشت و بيان کرد: مقام معظم رهبري بازهم بر اميد به آينده و استفاده از جوانان در رده‌هاي مختلف مديريتي تأکيد کردند؛ و اينکه با استفاده از راهبرد مقاومت مي‌توان بر همه مشکلات پيروز شد؛ و برخلاف خواسته‌ي دشمن بايد بر شعارهاي انقلابي پافشاري داشت.

وي تأکيد کردند: نبايد به اروپائي‌ها اعتماد داشت؛ و فرمودند مسئولين ملاک عمل را بي‌اعتمادي به دشمن قرار دهند. اين مطالب که هر وقت ايشان بيان مي‌کند از روي باور زده مي‌شود. فکر نکنيد که وظيفه مي‌دانند که الان راجع به اميد صحبت کنند اين‌طور نيست. چون ميدان جلوي چشم ايشان حاضر است و ديده مي‌شود.

وي بيان داشت: امروز نظام اسلامي با به‌کارگيري راهبرد مقاومت در عرصه‌هاي مختلف در اوج عزت قرار دارد و کشورهاي استکباري تلاش مي‌کنند با فشارهاي اقتصادي و سياسي ايران را در موضع ضعف قرار دهند. ديديد که چگونه با روشي خبيثانه سه کشور اروپائي انگليس، فرانسه و آلمان عليه ايران بيانيه دادند، حالا تأکيدات رهبر معظم انقلاب بايد براي عده‌اي روشن‌تر شده باشد اگر روشن نبوده که به هيچ کشور غربي و اروپائي نمي‌شود و نبايد اعتماد کرد.

وي نکته مهمي هم درباره حفظ نيروهاي انقلابي و فرمودند: که امکان حضور همه اين افراد در مراکز حساس فراهم شود؛ يعني بايد براي اين‌ها حضورشان را در مراکز حساس فراهم کرد که به نظر اولين فرصت مجلس است.

وي به ديدار ديگر رهبر معظم انقلاب روز چهارشنبه در ديدار فرماندهان سپاه هم اشاره‌اي داشتند و بيان کرد: سياست فشار حداکثري آمريکا شکست خورد است. تا اين اواخر براي اينکه يک حالت نماديني براي تسليم ايران درست کنند و رئيس‌جمهور کشورمان را وادار به ملاقات کنند به التماس هم افتادند و رفقاي اروپايي‌شان را واسطه قراردادند؛ تا آخر هم موفق نشدند و اين سياست تا آخر هم شکست خواهد خورد؛ و نکته کليدي و مهم اين ديدار اينکه فرمودند جمهوري اسلامي کاهش تعهدات هسته‌اي را با جديت کامل ادامه خواهد داد

وي تأکيد کرد: البته همه بايد اين را بدانند اين روش و مسئله‌اي که پيش‌آمده است ناشي از ديپلماسي نيست، اين قدرت گفتمان مقاومت است؛ و الا ديپلماسي چنين خاصيتي را تا حالا براي ما نداشته است.

وي اظهار داشت: عزت ايران امروز غرب را به بن‌بست رسانده است؛ و هر ترفندي را هم که به کار مي‌بندند و شکل‌هاي مختلفي را امتحان مي‌کنند با شکست مواجه مي‌شوند. لذا براي دوشيدن کشورهاي مفلوک منطقه سعي مي‌کنند جوري وانمود کنند که آمريکا به دنبال حمله نظامي به ايران است

امام‌جمعه فارسان به 13 مهرماه روز نيروي انتظامي اشاره داشت و گفت: نيروى خدوم و شجاع انتظامى در راستاي تأمين جامع امنيت مردم، تاکنون ۱۳ هزار شهيد و ۲۲ هزار جانباز تقديم انقلاب اسلامى كرده است. فعاليت‏هاى نيروى انتظامى، در جهت ايجاد و برقراري نظم، قانون و امنيت بر سه اصل «آگاهى»، «پيش‏گيرى» و «پى‏گيرى» استوار است. همه‏ي مردم قدرشناس ايران اسلامي از اعماق دل، از زحمات مخلصانه و شبانه‏روزي مجموعه‏ي شريف نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران تشکر مي‏کنند. به خانواده بزرگ ناجا به همه فرماندهان و افسران و سربازان و کارمندان و خانواده‌هاي آن‌ها عرض تبريک داريم

وي افزود: نيروي انتظامي براي انجام مأموريت‌هايش بايد جلوه اقتدار نظام باشد تا بتواند در زمان لازم اقدام محکم و قاطع داشته باشد و درعين‌حال مورد اعتماد و امين مردم هم باشد تا بتواند در اقداماتش موفق باشد.

وي در پايان گفت: از رياست محترم قوه قضائيه حضرت آيت‌الله رئيسي که با شفافيت، شجاعت، جدّيت و دغدغه به ميدان آمده‌اند و با مفاسد اقتصادي و هر نوع ديگر آن مبارزه مي‌کنند، قدرداني مي‌کنيم.

بحمدالله قوه قضائيه در کشور و هم در استان و هم شهرستان عزم جدي دارد تا با سوءاستفاده کنندگان، اختلاس گران و زمين‌خواران و ربا خوران برخورد جدي کنند و به همه اين عزيزان خدا قوت مي‌گوييم.
 
انتهاي پيام/1020ج
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

جمعه ۶ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۱۶:۳۴:۱۰

27 Dec 2019